Ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie! Obejrzyj webinar, który obala mity o ogrzewaniu elektrycznym

2020-04-27 8:59 redakcja na podstawie materiałów firmy Danfoss
webinar danfoss ogrzewanie elektryczne
Autor: Danfoss

Ogrzewanie elektryczne jest najtańszym ogrzewaniem jakie można mieć w domu. Eksperci firmy Danfoss na przykładzie istniejącego budynku ogrzewanego prądem w systemie akumulacyjnym udowodniają tę tezę.

Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej dot. efektywności energetycznej zapotrzebowanie nowego budynku jednorodzinnego na nieodnawialną energię pierwotną (EP) od stycznia 2021 r. nie może przekroczyć 70 kWh/m² w skali roku. Takie dane znajdują się w charakterystyce energetycznej budynku.

Dom jednorodzinny, który zaprezentują eksperci firmy Danfoss - Katarzyna Jasińska, projektantka systemów grzewczych elektrycznych i wodnych oraz Bartłomiej Krawczyk, doradca techniczny i projektant - został wybudowany w 2015 roku. Już wtedy spełniał wymagania dot. EP, które zaczną obowiązywać od stycznia 2021. Całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło (według rzeczywistych temperatur, a nie niższych temperatur obliczeniowych) to 11 010 kWh/rok. Koszt ogrzewania w sezonie 2017–2018 wyniósł 2502 zł.

Podczas webinaru zostaną porównane koszty inwestycyjne w przypadku różnych rodzajów źródeł ogrzewania. A także koszty instalacji i eksploatacji w ciągu 30 lat. Na koniec eksperci obalą mity, które pokutują na temat elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Obejrzyj webinar

Na koniec krótkie podsumowanie.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie elektryczne?

Ogrzewanie elektryczne to przede wszystkim wygoda. Umożliwia podgrzanie zimnych posadzek również poza sezonem grzewczym. Zapewnia najbardziej optymalny dla człowieka rozkład temperatur w pomieszczeniu. Ze względu na brak grzejników umożliwia wygodną aranżację pomieszczeń. Ponadto:

  • zakup systemu grzewczego jest tańszy o min. 40%;
  • nie ma konieczności budowy kotłowni i komina;
  • nie ma konieczności corocznych przeglądów źródła ciepła i kominiarskich;
  • ogrzewanie elektryczne nie powoduje powstania smogu.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej