Nagrzewnice to nie wszystko. Rozwiązania systemowe pomogą znaleźć oszczędności!

2021-11-25 14:24 Materiał sponsorowany
FLOWAIR - ogrzewanie i wentylacja hal
Autor: FLOWAIR Warunki panujące w pomieszczeniach bezpośrednio przekładają się na jakość i wydajność pracy. To samo dotyczy logistyki i zarządzania towarami – musisz o nie zadbać, aby podczas składowania nie straciły swoich właściwości. SYSTEM FLOWAIR stanowi odpowiedź na problemy, z którymi stykasz się codziennie. To jednak znacznie więcej niż tylko wentylacja i ogrzewanie pomieszczeń

Każda inwestycja wymaga dokładnej analizy kosztów budowy oraz późniejszych wydatków związanych z utrzymaniem i eksploatacją budynku. Instalacja odpowiedniego systemu grzewczo-wentylacyjnego to jeden z kluczowych elementów w każdej inwestycji, niezbędny do późniejszej pracy budynku oraz osób w nim przebywających.

Częstym problemem jest utrzymanie stałej temperatury w hali produkcyjnej lub magazynowej czego skutkiem jest dyskomfort odczuwany przez pracowników i zmniejszona wydajność ich pracy. Jest to także zagrożenie dla składowanych towarów. Aby dogrzać pomieszczenie, właściciele firm często decydują się na zakup samych nagrzewnic. Niestety okazuje się, że aby równomiernie ogrzać halę, sama nagrzewnica nie wystarczy.

FLOWAIR - ogrzewanie i wentylacja hal
Autor: FLOWAIR SYSTEM FLOWAIR to optymalizacja zużycia energii, niskie koszty instalacji i użytkowania oraz intuicyjna diagnostyka urządzeń

Inteligentne rozwiązanie to również inteligentne sterowanie

W ostatnich latach nastąpił szybki rozwój automatyki w budynkach przemysłowych, w związku z którym z użycia wyszły stosowane niegdyś sterowniki oparte na stałych ustawieniach termostatów. Obecnie technologie zmierzają ku minimalizacji wszystkiego do jednego urządzenia, za pomocą którego można sterować całą instalacją bez konieczności przemieszczania się między urządzeniami i ustawiania kilkunastu sterowników. Stosowanie rozwiązań systemowych to również jedna gwarancja obejmująca cały układ, dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać, czy dany problem leży po stronie urządzeń czy automatyki.

Przykład zastosowania inteligentnego rozwiązania

Sezon jesienno-zimowy to niewątpliwie czas dodatkowego ogrzewania hal czy innych pomieszczeń magazynowych. Najczęściej wtedy montowane są nagrzewnice, jednak w przypadku nieprzemyślanego montażu zwiększa się koszt zużycia energii co niekorzystnie wpływa na środowisko, a to jak wiadomo w obecnych czasach jest niezwykle istotne. Zastosowanie nieefektywnego ogrzewania hali powadzi również do znacznych różnic temperatur, w związku z czym kotły i systemy powietrzne otrzymują niepoprawne dane i działają nawet wtedy, gdy ich działanie nie jest potrzebne. W takim przypadku warto zastosować automatyczną destratyfikację. Na czym to polega?

Destratyfikator uruchamiany jest automatycznie, gdy w górnych partiach pomieszczenia zgromadzona jest odpowiednia ilość energii cieplnej. Gdy ilość ciepła jest niewystarczająca, automatycznie uruchamiane są nagrzewnice LEO. Całość sterowana jest za pomocą jednego sterownika T-box, który zapewnia ich sprawne współdziałanie i sam pilnuje temperatury na hali.  

Czy warto stosować rozwiązania systemowe?

Liczby mówią same za siebie. Rozwiązania systemowe wykorzystujące nowoczesne algorytmy pracy, wykorzystują dane zbierane z różnych miejsc obiektu aby jak najsprawniej wykorzystać  współzależności pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu oszczędności w zużyciu energii sięgają nawet 15% !

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej