Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM?

2024-06-07 14:25 Materiał sponsorowany
Ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM
Autor: nVent RAYCHEM

Wszystko co powinieneś wiedzieć o matach grzewczych nVent RAYCHEM QuickNet: na co zwrócić uwagę przy doborze i montażu oraz eksploatacja i sterowanie przez aplikację.

Spis treści

 1. Zalety elektrycznej ogrzewania podłogowego
 2. O czym jeszcze należy pamiętać?
 3. Czy mata o większej mocy będzie droższa w eksploatacji?
 4. Sterowanie czyli pełna wygoda dla użytkownika
 5. Zalety termostatu nVent RAYCHEM SENZ-WIFI:
 6. Montaż podłogówki jeszcze nigdy nie był taki prosty!

Elektryczne ogrzewanie w Polsce zaczyna być już postrzegane jako dobry sposób na odbiór energii  elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Od 22 Kwietnia 2024 elektryczne ogrzewanie podłogowe podlega dofinansowaniu w ramach programu „Czyste Powietrze” do kwoty 13 900 zł. To jest dobry moment na uważną analizę potrzeb użytkowników i doboru odpowiednich rozwiązań.

Zalety elektrycznej ogrzewania podłogowego

 • Prawidłowo zainstalowany system jest niezawodny i można go włączyć w każdym momencie, na przykład w chłodniejszych miesiącach poza sezonem grzewczym.
 • Ogrzewanie podłogowe jest całkowicie niewidoczne, nie wymaga czyszczenia i konserwacji, a dodatkowo przyspiesza schnięcie podłogi.
 • Inteligentny sterownik zarządzany przez aplikację zoptymalizuje zużycie energii elektrycznej.

Mata grzejna nVent RAYCHEM QuickNet to najbardziej uniwersalny produkt z punktu widzenia instalatora i użytkownika. Idelanie nadaje się do układania w nowo oddanych mieszkaniach oraz do remontów posadzek ceramicznych i z kamienia naturalnego:

Ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM
Autor: nVent RAYCHEM

1. Nie zajmuje miejsca

Dzięki niewielkiej grubości 3 mm mata może być układana w kleju do płytek więc  nie podnosi poziomu podłogi. Można ją dodać praktycznie w ostatnim momencie.

2. Prosty, intuicyjny montaż

Samoprzylepna mata grzewcza jest łatwa w montażu – wystarczy ją rozwinąć i położyć na powierzchni, która ma być ogrzewana a sama przylepi się do podłoża na tyle słabo, żeby można ją było zawsze skorygować oraz na tyle mocno, żeby się nie przesuwała w trakcie układania płytek.

Dzięki unikalnej, warstwowej konstrukcji samoprzylepnej maty nVent RAYCHEM QuickNet można bez trudu wyjąć przewód grzewczy w celu ominięcia przeszkody (pamiętając żeby go nie przecinać!) i użyć wyciętych fragmentów maty do umocowania przewodu grzejnego.

Ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM
Autor: nVent RAYCHEM

O czym jeszcze należy pamiętać?

Żeby w pełni cieszyć się komfortem ciepłej podłogi należy uwzględnić izolację podłoża. Jeśli nie mamy możliwości docieplenia podłogi zawsze wybieramy matę nVent RAYCHEM Quicknet o mocy 160 W/m². Taka mata szybciej nagrzeje się do wymaganej temperatury. Mat o mocy 90 W/m² używamy tylko do podłóg dobrze zaizolowanych.

Czy mata o większej mocy będzie droższa w eksploatacji?

Nie. Mata nVent RAYCHEM Quicknet o mocy 160 W/m² będzie się szybciej nagrzewać w związku z tym będzie pracować relatywnie krócej niż mata o mocy 90 W/m². Koszty eksploatacji będą takie same. Dlatego w większości przypadków polecamy maty o wyższej mocy grzewczej. Natomiast istotny wpływ ograniczający koszty zużycia energii systemu będzie miała izolacja, zapobiegająca utracie ciepła w dół podłogi.

Ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM
Autor: nVent RAYCHEM

Sterowanie czyli pełna wygoda dla użytkownika

Niezależnie od rodzaju systemu ogrzewanie podłogowe musi przede wszystkim działać tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Plany mieszkańców zmieniają się dynamicznie a w konsekwencji czas spędzony w domu.

Posiadając termostat nVent RAYCHEM SENZ-WIFI możemy zarządzać systemem grzewczym przez aplikację ze smartfona.

Zalety termostatu nVent RAYCHEM SENZ-WIFI:

 • Steruje nawet 32 pomieszczeniami w jednej aplikacji (np biuro, dom, działka).
 • Termostat nagrzeje podłogę na żądaną godzinę.
 • Możliwość zabezpieczenia go kodem przed dziećmi.
 • Dzięki wbudowanym energooszczędnym algorytmom termostat zaoszczędzi nawet do 25% energii.
 • Uzyskanie pełnej kontroli nad zużyciem energii elektrycznej.
 • Wykryje i wyłączy ogrzewanie w przypadku otwarcia okna i szybkiego spadku temperatury, ale jednocześnie będzie utrzymywał najniższą nastawioną temperaturę.
 • Pasuje do wszystkich popularnych ramek na rynku.
Ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM
Autor: nVent RAYCHEM

Teraz termostat nVent RAYCHEM SENZ WIFI może być sterowany głosem – jest kompatybilny z systemami inteligentnego domu Amazon Alexa® oraz Google Assistant®. Termostat ma też opcję zdalnego sterowania systemem ogrzewania przez bezpłatną aplikację SENZ-WIFI na urządzenia mobilne.

Aplikacja SENZ WIFI może dynamicznie zarządzać temperaturą we wszystkich ogrzewanych pomieszczeniach optymalizując zużycie energii. Inteligentna aplikacja pozwala również obserwować statystyki pracy i wydajności systemu i w rezultacie kontrolować zużycie energii.

Ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM
Autor: nVent RAYCHEM

Montaż podłogówki jeszcze nigdy nie był taki prosty!

Zaloguj się na installPRO360.com i sprawdź jak w ciągu kilku minut możesz zrobić pełną dokumentację projektu ogrzewania podłogowego nVent RAYCHEM. Dodaj logo firmy w panelu użytkownika, a będzie ono widoczne na wszystkich przygotowanych przez Ciebie dokumentach.

Dostępne funkcje aplikacji InstallPRO³⁶⁰:

 • Kreator projektów podpowie rekomendowane rozwiązanie.- Natychmiastowy eksportu dokumentów.- Zestawienie materiałowe – wyślij je mailem i zamów produkty!
 • Informacja o projekcie w trakcie realizacji.
 • W trakcie montażu – dodaj zdjęcia instalacji z telefonu i zapisz wyniki pomiarów.
 • Zakończenie i przekazanie instalacji – zamknij projekt i wydrukuj protokół oraz dokumenty gwarancyjne. Pomyliłeś się? – nie szkodzi – zawsze możesz edytować dane w formularzu!

W każdym momencie masz dostęp do pomocy technicznej – wystarczy wybrać przycisk na stronie głównej i zadzwonić. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej