Nowe funkcje aplikacji blueCompact

2019-10-10 16:31 Winkhaus
Elektroniczna kontrola dostepu winkhaus
Autor: Winkhaus Polecenia przekazywane są bezpośrednio z oprogramowania zarządzającego systemem i jednocześnie w prosty sposób protokołowane. Tworzenie profili czasowych lub udzielenie indywidualnych uprawnień dostępowych odbywa się za pomocą klucza Master bezpośrednio we wkładkach

blueCompact to elektroniczny system dostępowy dla niewielkich zakładów oraz biur. Wykorzystuje możliwości oferowane przez technologie bezprzewodowe, aby mieć w każdej chwili pełen dostęp do elementów i funkcji kontroli dostępu. Jakie nowe możliwości daje użytkownikom aplikacja?

blueCompact to elektroniczny system dostępowy, który można bardzo prosto skonfigurować za pomocą aplikacji. Administrator szybko i łatwo definiuje indywidualne uprawnienia. Ponadto system zapewnia bezpieczeństwo danych – blueCompact nie zapisuje przetwarzanych informacji w chmurze, ale przechowuje je bezpiecznie na kluczu. Oto najnowsze funkcje dostępne w aplikacji blueCompact.

Nadawanie dostępu na określony czas

Nadawanie dostępów na określony okres czasu to nowość w aplikacji blueCompact. Jako jeden z pierwszych na rynku blueCompact umożliwia obsługę systemu dostępowego, nadawanie uprawnień i wprowadzanie zmian kluczem master za pośrednictwem aplikacji na smartfonie. W momencie aktualizacji aplikacji użytkownik otrzymuje update na swój klucz master. Kluczem tym dokona aktualizacji wkładek elektronicznych w drzwiach do pomieszczeń, w których prawa dostępowe będą czasowo ograniczane. W ten sposób może regulować, w jakich godzinach i do jakich pomieszczeń będą wchodzić do obiektu pracownicy, firma sprzątająca itp.

Kontrola dostępu zdalnie

Załóżmy, że właściciel firmy lub administrator idą na urlop. Przed wyjazdem mogą przekazać zaufanej osobie klucz aktywny, który dopiero wówczas będzie mógł otworzyć określone pomieszczenia, gdy właściciel prześle prawa dostępu specjalnie przygotowaną wiadomością mailową. Odbiorca wiadomości może użyć klucza tylko przez z góry zdefiniowany czas i tylko do tych drzwi, do których dostęp otrzymał. Nowa wersja aplikacji wprowadziła kolejne udogodnienie: mail z uprawnieniami może zostać wysłany na długo przed terminem aktywowania klucza.

Z nowych funkcji programu mogą także korzystać osoby, które już używają systemu blueCompact - wystarczy pobrać bezpłatną aktualizację aplikacji.

Bezpieczeństwo korzystania z systemu kontroli dostępu

Aplikacja Winkhaus blueCompact została opracowana tak, aby zapewnić użytkownikowi najwyższe standardy bezpieczeństwa. Wyjątkowy jest też sposób przechowywania danych - system nie wykorzystuje do tego technologii chmurowej ani aplikacji. W przypadku zagubienia lub kradzieży smartfonu nie istnieje ryzyko przejęcia danych dostępowych i  wtargnięcia do budynku. Aplikacja służy wyłącznie jako instrument do wyświetlania danych przechowywanych w kluczu master, gdzie dane te chronione są przed kradzieżą i manipulacją za pomocą szyfrowania 128-bitowym kluczem w standardzie AES.

Nowe funkcje kluczy w systemie kontroli dostępu

Zbliżenie klucza do czytnika podłączonego do drukarki, pozwala na automatyczne przypisanie właściwego adresu e-mail rozpoznanego przez system użytkownika. Skanowany dokument trafia więc od razu na właściwy adres. Identyfikacja osoby korzystającej z takiego urządzenia, jest pożądana nie tylko podczas skanowania. Również wydruk dokumentów przebiega w sposób bardziej uporządkowany, jeśli korzysta się z elektronicznej identyfikacji. Pracownik biura, wydający ze swojego komputera polecenie drukowania, de facto wysyła swój plik na serwer wydruku, który oczekuje na informację z urządzenia drukującego. Dopiero zalogowanie się „właściciela” wydruku na urządzeniu pozwoli wydrukować dokument. Taki sposób tworzenia dokumentów pozwala na zachowanie poufności wydruków oraz ułatwia analizę kosztów i aktywności użytkowników.

Klucze blueCompact mogą być również wykorzystane w zgodnych systemach rejestracji czasu pracy.

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Zapytaj

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej