Jak można obniżyć koszty montażu systemu kontroli dostępu?

2019-10-10 14:36 Winkhaus
Bezprzewodowy system blueSmart
Autor: Winkhaus Bezprzewodowy system blueSmart - komponenty

Zapewnienie bezpieczeństwa w budynku to często sprawa priorytetowa. Systemy kontroli dostępu starszej generacji wymagają kładzenia kabli, łączących drzwi z centralnym serwerem, co oczywiście generuje koszty. Jest jednak rozwiązanie, które zmniejsza koszty, związane nie tylko z samym założeniem systemu kontrolującego dostęp, ale również z jego eksploatacją.

Nowa generacja elektronicznej kontroli dostępu - jak to działa?

Oferowany przez firmę Winkhaus system blueSmart to nowa generacja elektronicznej kontroli dostępu, która pozwala w wygodny i bezpieczny sposób zarządzać dostępami w obiektach, także tych o złożonej strukturze organizacyjnej. Elektroniczny klucz użytkownika to nośnik danych, aktualizowanych codziennie poprzez włożenie do czytnika. Gdy użytkownik chce otworzyć drzwi, klucz komunikuje się z wkładką elektroniczną, zamontowaną w drzwiach. Jeśli użytkownik ma aktualne uprawnienia do otwierania pomieszczeń, wkładka rozpoznaje klucz i drzwi można odryglować. 

Dużą wygodą dla administratora jest fakt, że uprawnienia nadaje się w komputerze kilkoma kliknięciami, a następnie aktualizuje przez włożenie klucza do czytnika. Klucz blueSmart jest nośnikiem danych o indywidualnych prawach dostępowych, a wkładka elektroniczna - rejestratorem wejść i wyjść w przypadku konkretnego pomieszczenia, co pozwala na precyzyjną kontrolę obecności na terenie budynku. Wspomniane wkładki mają znormalizowane wymiary, dzięki czemu do ich zamontowania nie jest potrzebna modyfikacja stolarki drzwiowej. blueSmart nie wymaga kabli, ponieważ działa w tzw. sieci wirtualnej - odpada zatem planowanie tras kabli, kupowanie listew maskujących, ewentualne kucie ścian, a to kolejne oszczędności.

blueSmart - wyższy poziom bezpieczeństwa

Wyobraźmy sobie, że pracownikowi obiektu został skradziony klucz dostępowy. Złodziej może go wykorzystać, aby dostać się do budynku. Wówczas pracownik dzwoni do administratora, by ten zablokował klucz w systemie. blueSmart to nie tylko mniejsze koszty i wygoda, ale także wyższy poziom bezpieczeństwa.

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Zapytaj

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej