Jak działa system pomiaru warunków środowiskowych EVER IOT?

2022-03-16 15:21 Materiał sponsorowany
System pomiaru warunków środowiskowych EVER IOT
Autor: EVER

EVER IOT to skuteczne i relatywnie niskobudżetowe rozwiązanie kontroli warunków środowiska w chłodniach, magazynach, pomieszczeniach produkcyjnych, powierzchniach sprzedażowych i serwerowniach. Poznaj zalety tego rozwiązania.

Jak działa EVERIOT?

Elementami systemu pomiaru warunków środowiskowych EVERIOT są rejestratory danych oraz HUB-y. Czujniki umożliwiają precyzyjny (indywidualna kalibracja zgodna z EN 17025) i bezprzewodowy pomiar warunków w czasie rzeczywistym. Dzięki połączeniu z Internetem (Ethernet, Wifi lub GPRS) bieżący odczyt pomiaru możliwy jest z dowolnej lokalizacji na świecie.

Rejestratory przechowują szczegółowe dane w pamięci wewnętrznej (z której dane mogą być odczytane za pośrednictwem dowolnego nośnika NFC np. w smartfonie, czytnikach i umożliwiają ich transfer, drogą radiową RF do HUB-a (koncentrator). Zasięg transmisji, w wolnej przestrzeni, może sięgać nawet do 700 m. Dodatkowym atutem rejestratorów są: wysoka odporność na warunki atmosferyczne (IP67, IP65, IP44 adekwatnie dla typu rejestratora) i łatwość instalacji na każdej nawierzchni (kontenery, skrzynie, siatki, itd.).

Użytkownicy doceniają także długą żywotność baterii, 5 lat gwarancji oraz pełną zgodność urządzeń z aktualnymi  standardami ETSI 300220 i EN 12830. Wspomniany HUB, podłączony do Internetu, przesyła w pełni zabezpieczone (szyfrowane) dane pomiarowe do „chmury”, gdzie zostają zmagazynowane oraz archiwizowane. 

Dostęp do danych i dedykowana aplikacja

Użytkownik EVERIOT posiada pełny i bezpłatny dostęp do danych pomiarowych za pośrednictwem dedykowanej aplikacji internetowej. Wyniki pomiarów przedstawiane są numerycznie (tabela) lub graficznie (wykres). Software umożliwia dodatkowo łatwą i szybką konfigurację systemu typu plug&play. Administrator ma możliwość określenia indywidualnych parametrów dla stanów pomiarowych, po zaistnieniu których, otrzyma alert za pośrednictwem e-maila i/lub SMS-a. Ma to umożliwić szybką reakcję w docelowej lokalizacji i rozwiązanie problemu, który mogłyby wpłynąć na jakość produktów. Co istotne, aplikacja umożliwia także generowanie raportów (pdf, csv) z wybranego okresu (dane bieżące i historyczne) i certyfikatów, na potrzeby audytu czy też kontroli zewnętrznych jednostek tj. SANEPID czy Państwowa Inspekcja Handlu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej