Inteligentne detektory dymu Stratos

2022-06-30 10:54 Materiał sponsorowany
detektory dymu Stratos
Autor: QUALITY07 T.M. MARKIEWICZ SP.J. Detektory Stratos zabezpieczają setki cennych pomieszczeń i budynków na całym świecie

Detektory dymu produkcji brytyjskiej firmy Airsense z fabryką montażową w Polsce wyposażone są w kilka opatentowanych rozwiązań, dzięki którym producenci szczycą się przewagą nad konkurencją.

Co wyróżnia detektory Stratos?

Detektory „High Sensitivity Smoke Detection” firmy Airsense jako jedyne na świecie mają sztuczną inteligencję automatycznego regulowania czułości (ClassiFire 3D) i wirtualną adresację miejsca pochodzenia dymu (Matrix Scan). ClassiFire 3D to sztuczna inteligencja każdego z detektorów z rodziny Stratos, która odpowiada między innymi za automatyczną zmianę progów alarmowych w zależności od zmieniających się poziomów zadymienia. ClassiFire 3D określa stopień przesunięcia progów alarmowych w zależności od zmiany poziomu zadymienia tła.

Takie inteligentne zmiany progów alarmowych, dostosowane do zmian poziomów zadymienia tła, gwarantują ograniczenie liczby fałszywych alarmów w systemie alarmowym obiektu.

To jest tylko przykładem możliwości detektorów Stratos. O pozostałych funkcjach detektorów, np. o „detektorze referencyjnym”, oraz o możliwych konfiguracjach detektorów można przeczytać na stronie generalnego dystrybutora www.quality07.com.pl.

Detektory modułowe Stratos ML

Zupełną nowością są detektory modułowe Stratos ML. Tym, co odróżnia detektory Stratos ML od pozostałych detektorów obecnych na rynku, jest modułowa budowa, która umożliwia tworzenie układu zwartego lub rozproszonego, składającego się z jednej lub wielu głowic (z zachowaniem wszystkich funkcji detektorów Stratos).

Każdy z modułów może pracować jako niezależny detektor bezobsługowy, może być częścią sieci detektorów Stratos, połączony z dedykowaną stacją obsługową i tworzyć w pełni redundantny detektor dwu-, trzy-, cztero- lub nawet ośmiogłowicowy.

Połączenie ze stacją obsługową wyposażoną w kolorowy wyświetlacz TFT tworzy się przez użycie szybkozłączy (w przypadku układu zwartego) lub kabli (w przypadku układu rozproszonego). Umożliwia to ułożenie oddalonych od siebie rur zasysających przez rozsunięcie głowic zamiast prowadzenia (jak w innych systemach) biernego orurowania bocznego.

Rozwiązanie to może na przykład zwiększyć zasięg i wydajność systemu w przypadku wysokich hal. Każdy moduł detektora Stratos ML jest wyposażony w oddzielną głowicę laserową, pompę powietrza, procesor, rejestr 1 mln zdarzeń oraz zestaw trzech przekaźników alarmowych, tak więc jest niezależny od pozostałych. W połączeniu ze stacją obsługową dwa moduły tworzą detektor redundantny, którego na rynku nie oferuje nikt inny. Taka redundancja ułatwia także stworzenie koincydencji w celu niezawodnego sterowania procesami gaszenia gazem lub mgłą wodną.

Inteligentne detektory dymu Stratos
Autor: QUALITY07 T.M. MARKIEWICZ SP.J. Nowością są detektory modułowe Stratos ML. Modułowa budowa umożliwia tworzenie układu zwartego lub rozproszonego, składającego się z jednej lub wielu głowic

Wybrane obiekty referencyjne

  • Sortownie śmieci Gorlice, Tarnów, Tylmanowa
  • Serwerownia LG Chem, TVP, Nestle
  • Magazyn wysokiego składowania Indeka Logistic w Słupsku
  • Hala Arena Ursynów, Magazyny Axel Logistic
  • Kościół św Jana w Gdańsku
  • Mroźnie CC PL Invest w Wiskitkach
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej