Elektroniczna kontrola dostępu w budynku - jakie daje możliwości?

2019-05-08 7:03 Winkhaus
Kontrola dostępu - system Winkhaus
Autor: Winkhaus System kontroli dostępu blueSmart opiera się na wkładkach elektronicznych. Są one połączone z centralnym hubem komunikacyjnym, do którego dostęp ma administrator.

Elektroniczna kontrola dostępu to nowoczesne rozwiązanie, zapewniające nie tylko większy poziom bezpieczeństwa obiektu, ale również umożliwiające dokładną kontrolę nad przepływem ludzi. Zarządzanie systemem odbywa się z jednego miejsca, co jest bardzo praktyczne oraz przyjazne zarówno dla administratora, jak i samych użytkowników.

Jak działa taka kontrola dostępu?

System opiera się na wkładkach elektronicznych. Są one połączone z centralnym hubem komunikacyjnym, do którego dostęp posiada administrator. W momencie gdy użytkownik przykłada klucz do czytnika, urządzenie pobiera z niego dane i weryfikuje je w hubie. Jeśli posiadacz klucza jest uprawniony do wejścia – drzwi są otwierane. Uprawnienia mogą być ustalane i zmieniane przez administratora w dowolnej chwili, a także nadawane na czas określony (np. 24 godziny), co umożliwia przystosowanie ich do potrzeb. Rozwiązanie takie daje administratorowi dodatkowe możliwości związane z gromadzeniem danych.
Dobrym przykładem jest bezprzewodowa kontrola dostępu blueSmart, oferowana przez firmę Winkhaus. Pozwala na pełne rejestrowanie ruchu użytkowników – dzięki gromadzonym danym można w każdej chwili określić, w jakich godzinach dana osoba wchodziła lub wychodziła z budynku. Ponadto wkładki przekazują do hubu informacje o swoim stanie naładowania, co pozwala na uniknięcie niekomfortowej sytuacji, w której drzwi zostałyby zablokowane z powodu wyczerpanej baterii. Ponieważ cała komunikacja odbywa się bezprzewodowo, nie ma potrzeby kładzenia kabli, a co za tym idzie – maskowania ich, kucia ścian, ani modyfikowania stolarki drzwiowej.

Kontrola dostępu - Winkhaus
Autor: Winkhaus System kontroli dostępu blueSmart - zasada działania.

Dlaczego taki system jest potrzebny?

W wielu sytuacjach niezbędne jest sprawdzenie, kto przebywał w danym czasie na terenie obiektu. Dzięki systemowi blueSmart administrator otrzymuje pełne dane na ten temat, informowany jest również o wszelkich próbach wejścia osoby nieuprawnionej do pomieszczeń lub obiektów, do których nie powinna mieć wstępu. Dobrze chronione są także same dane i nie trzeba się obawiać, że ktoś je przejmie.
Warto też dodać, że w porównaniu do klasycznych systemów mechanicznych, blueSmart wyróżnia się łatwością obsługi, bezpieczeństwem i długoterminową oszczędnością kosztów. Dlatego obojętnie, czy planuje się kontrolę dostępu w budynku mieszkalnym czy biurowcu, będzie on praktycznym i wygodnym w obsłudze rozwiązaniem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej