Elektroniczna kontrola dostępu w budynku - jakie daje możliwości?

2019-10-10 15:18 Winkhaus
Kontrola dostępu - system Winkhaus
Autor: Winkhaus System kontroli dostępu blueSmart opiera się na wkładkach elektronicznych. Są to komponenty offline, połączone tzw. siecią wirtualną przy pomocy kluczy

Elektroniczna kontrola dostępu to nowoczesne rozwiązanie, zapewniające nie tylko większy poziom bezpieczeństwa obiektu, ale również umożliwiające dokładną kontrolę nad przepływem ludzi. Zarządzanie systemem odbywa się z jednego miejsca, co jest bardzo praktyczne oraz przyjazne zarówno dla administratora, jak i samych użytkowników.

Jak działa taka kontrola dostępu?

System opiera się na wkładkach elektronicznych. Są to komponenty offline, połączone tzw siecią wirtualną przy pomocy kluczy komunikujących się z czytnikiem. W momencie gdy użytkownik przykłada klucz do czytnika, urządzenie pobiera z niego dane i weryfikuje je w systemie. Jeśli posiadacz klucza jest uprawniony do wejścia – drzwi są otwierane. Uprawnienia mogą być ustalane i zmieniane przez administratora w dowolnej chwili, a także nadawane na czas określony (np. 24 godziny), co umożliwia przystosowanie ich do potrzeb. Rozwiązanie takie daje administratorowi dodatkowe możliwości związane z gromadzeniem danych.
Dobrym przykładem jest bezprzewodowa kontrola dostępu blueSmart, oferowana przez firmę Winkhaus. Pozwala na pełne rejestrowanie ruchu użytkowników – dzięki gromadzonym danym można w każdej chwili określić, w jakich godzinach dana osoba wchodziła lub wychodziła z budynku. Ponadto wkładki przekazują do systemu informacje o swoim stanie naładowania, co pozwala na uniknięcie niekomfortowej sytuacji, w której drzwi zostałyby zablokowane z powodu wyczerpanej baterii. Ponieważ cała komunikacja odbywa się bezprzewodowo, nie ma potrzeby kładzenia kabli, a co za tym idzie – maskowania ich, kucia ścian, ani modyfikowania stolarki drzwiowej.

Kontrola dostępu - Winkhaus
Autor: Winkhaus System kontroli dostępu blueSmart - zasada działania.
Czy wiesz, że...

Systemy kontroli dostępu Winkhaus sprawdzą się w obiektach różnego typu i różnej wielkości: od niewielkich firm po wielkie biurowce, od zakładów produkcyjnych po obiekty użyteczności publicznej, hale widowiskowo-sportowe, urzędy, kliniki i lotniska.

Dzięki bezprzewodowej komunikacji komponentów, opartej na sieci wirtualnej, system kontroli dostępu może być zainstalowany na dowolnym etapie inwestycji, także po jej zakończeniu. Ze względu na brak okablowania może być montowany także w budynkach zabytkowych, poddawanych renowacji.

Elektroniczna kontrola dostępu dodatkowe funkcje

W wielu sytuacjach niezbędne jest sprawdzenie, kto przebywał w danym czasie na terenie obiektu. Dzięki systemowi blueSmart administrator otrzymuje pełne dane na ten temat, informowany jest również o wszelkich próbach wejścia osoby nieuprawnionej do pomieszczeń lub obiektów, do których nie powinna mieć wstępu. Dobrze chronione są także same dane i nie trzeba się obawiać, że ktoś je przejmie.

System kontroli dostępu zarządza dostępem do pomieszczeń, rejestruje wybrane działania użytkowników kluczy, umożliwia ich identyfikowanie oraz rozliczanie. Oto najpopularniejsze z funkcji systemu blueSmart:

  • korzystanie z urządzeń (tj.: drukarki, ekspres do kawy, maszyny;
  • sterowanie drzwiami automatycznymi;
  • rejestrowanie czasu prac;
  • dostęp i korzystanie z miejsc parkingowych;
  • zarządzanie dostępem do szaf, kontenerów i szafek.

Warto też dodać, że w porównaniu do klasycznych systemów mechanicznych, blueSmart wyróżnia się łatwością obsługi, bezpieczeństwem i długoterminową oszczędnością kosztów. Dlatego obojętnie, czy planuje się kontrolę dostępu w biurowcu czy w zakładzie produkcyjnym, będzie on praktycznym i wygodnym w obsłudze rozwiązaniem.

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Zapytaj

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej