Szczególne wymagania dotyczące kontroli dostępu w obiektach medycznych. Jak je spełnić?

2019-10-11 7:41
kontrola dostępu bluesmart winkhaus w szpitalu
Autor: Winkhaus Szpital w Andernach, Niemcy - nowoczesna placówka, w której dostępem zarządza elektroniczny system blueSmart firmy Winkhaus

Obiekty medyczne wymagają szczególnej ochrony i to 24 godziny na dobę. Chodzi tu o bezpieczeństwo dokumentacji medycznej, sprzętu, farmaceutyków, przede wszystkim pacjentów. Wysoki poziom bezpieczeństwa, wygodna obsługa oraz łatwość administrowania - te wymagania musi spełniać system kontroli dostępu w placówce medycznej.

Wyniesienie ważnych leków ze szpitala, sprawdzenie dokumentacji medycznej przez osobę niepowołaną, wejście na teren szpitala osób nieupoważnionych - do tych i podobnych sytuacji w placówkach medycznych absolutnie nie można dopuścić. Pozwoli na to odpowiednia kontrola i sprawdzanie każdej osoby, która stara się uzyskać dostęp do danego pomieszczenia.

Kontrola dostępu Winkhaus blueSmart

W każdej placówce ochrony zdrowia, szpitalu czy prywatnej klinice procedury postępowania muszą przebiegać sprawnie, szybko i bez zakłóceń, a dostępy do poszczególnych pomieszczeń powinny mieć tylko ściśle określone osoby. W takich obiektach znakomicie sprawdza się elektroniczny system kontroli dostępu Winkhaus blueSmart. Zapewnia on wysoki poziom bezpieczeństwa, wygodną obsługę oraz łatwość administrowania. 

Prawa dostępu do pomieszczeń nadawane są przez administratora systemu zgodnie z zakresem obowiązków poszczególnych pracowników szpitala i aktualizowane codziennie w momencie włożenia klucza elektronicznego do czytnika. W razie potrzeby administrator może bardzo szybko nadać lub zablokować dostęp konkretnym osobom. Co ważne, z punktu widzenia zabezpieczenia przechowywanych leków, dokumentacji medycznej oraz sprzętu, wkładki elektroniczne rejestrują w pamięci wszystkie wejścia do pomieszczeń, a także próby użycia nieuprawnionego klucza.

Dodatkową zaletą jest łatwość montażu - system Winkhaus nie wymaga okablowania i może być instalowany także w budynkach już użytkowanych. Montaż jest bardzo prosty: w miejsce wkładek mechanicznych montowane są elektroniczne. Komponenty systemu charakteryzują się dyskretną stylistyką, która współgra z każdym typem zabudowy.

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser
Autor: Winkhaus Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w Warszawie. 17 nowoczesnych gabinetów, 3 sale operacyjne oraz kompleksowe zaplecze diagnostyczne obsługuje system kontroli dostępu Winkhaus blueSmart, obejmujący 34 wkładki elektroniczne, 80 kluczy, 2 czytniki aktualizujące klucze oraz dodatkowe 2 czytniki przy szlabanach parkingowych, umożliwiające bezpłatny wjazd i wyjazd pracowników kliniki

Najważniejsze cechy systemu kontroli dostępu Winkhaus blueSmart:

  • zaawansowane zarządzanie dostępem,
  • gwarancja bezpieczeństwa,
  • błyskawiczne zmiany uprawnień bez ponoszenia dodatkowych kosztów,
  • zabezpieczenie sprzętu medycznego,
  • sprawdza się przy drzwiach całoszklanych,
  • rejestracja wejść i prób użycia klucza,
  • nie wymaga zasilania i okablowania,
  • bezproblemowy i szybki montaż,
  • swoboda projektowania.

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Zapytaj

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej