blueSmart w centrum szkoleniowo-serwisowym Nord Napędy

2019-10-24 16:15 Winkhaus
Siedziba Nord Napedy z system kontroli dostępu blue Smart
Autor: Nord Napędy Wyjątkowość rozwiązania działającego w siedzibie firmy Nord Napędy w Zakrzowie polega na tym, że jeden elektroniczny klucz blueSmart współpracuje z 3 różnymi systemami.

Siedziba firmy w Zakrzowie została oddana do użytku w 2019 roku. Wybudowano nowoczesny biurowiec z zapleczem szkoleniowo-konferencyjnym oraz centrum serwisowo-warsztatowe. Dostępami w obiekcie zarządza system blueSmart firmy Winkhaus, składający się z 60 wkładek elektronicznych i 2 czytników aktualizujących uprawnienia dostępowe.

Siedziba firmy Nord Napędy w Zakrzowie to nowoczesny biurowiec z zapleczem szkoleniowo-konferencyjnym o powierzchni 2000 m2 oraz centrum serwisowo-warsztatowe o powierzchni 700 m2. Wyjątkowość systemu elektronicznego dostępu działającego w obiekcie w Zakrzowie polega na tym, że jeden elektroniczny klucz blueSmart współpracuje z 3 różnymi systemami.

Jak działa system blueSmart w siedzibie Nord Napędy?

Dostępami w obiekcie zarządza system blueSmart firmy Winkhaus, składający się z 60 wkładek elektronicznych i 2 czytników aktualizujących uprawnienia dostępowe. Obsługuje on nie tylko własny system kontroli dostępu do pomieszczeń, ale również służy jako identyfikator dla autonomicznego systemu rejestracji czasu pracy oraz systemu kontroli dostępu do stref chronionych w budynku.

W efekcie każdy pracownik ma tylko jeden klucz, którym otwiera wszystkie pomieszczenia, do których posiada uprawnienia, oraz obsługuje wszystkie czytniki działające w obiekcie.

Integrację z zewnętrznymi systemami uzyskano dzięki wyposażeniu kluczy blueSmart w dodatkowy transponder – wyjaśnia Miron Łukaszczyk, specjalista ds. elektronicznych systemów kontroli dostępu w firmie Winkhaus Polska.

Dla wygody użytkowników systemu blueSmart w firmie Nord, wszystkie klucze dostarczone przez Winkhaus są dwusystemowe. Niezależnie od swej podstawowej funkcji, jaką jest otwieranie elektronicznych wkładek, klucze zapewniają bezprzewodową identyfikację użytkownika również w innych, zainstalowanych w Nord, systemach RFID.

Według mnie największą zaletą systemu blueSmart, działającego w naszej firmie, jest fakt, że dzięki niemu mogliśmy zrezygnować z pęku kluczy, które dotychczas nosiliśmy – wyjaśnia dyrektor zarządzający firmy Nord Napędy Jarosław Bilich. Jeden klucz umożliwia nam dostęp do wszystkich systemów w naszej firmie. Dostrzegamy także udogodnienia, jakie niesie z sobą system elektroniczny w porównaniu do mechanicznego. Nie mamy tu do czynienia z pojęciem centralnego klucza. Zagubienie takiego klucza powoduje problemy z odtworzeniem, wymianą wkładek i duże koszty. Nasz system natomiast pozwala w sposób elastyczny, szybko i łatwo, dodawać oraz odbierać uprawnienia poszczególnym użytkownikom – wyjaśnia Jarosław Bilich.

Z perspektywy czasu bardzo pozytywnie oceniam decyzję o zainstalowaniu systemu blueSmart w nasze firmie. Dzięki temu systemowi jesteśmy w stanie w sposób prosty, szybki i niskokosztowy zarządzać strefami dostępu dla każdej osoby. Daje to niesamowite możliwości na przyszłość i pozwala w sposób bardzo łatwy organizować pracę naszym pracownikom – podsumowuje dyrektor Jarosław Bilich.

System blueSmart zainstalowano również w zakładzie produkcyjnym firmy Nord Napędy w Szprotawie.

Nord Drivesystem to niemiecki producent technologii napędowych z zakładami i punktami serwisowymi w większości uprzemysłowionych krajów świata. Odbiorcami firmy są przedsiębiorstwa reprezentujące różne gałęzie przemysłu: od transportu lotniczego po przemysł spożywczy. W Polsce siedziba firmy Nord Napędy z centrum serwisowo-szkoleniowym mieści się w nowoczesnym obiekcie w Zakrzowie k. Wieliczki. Ponadto przedsiębiorstwo ma na terenie Polski dwa zakłady produkcyjne: w Nowej Soli i nowo wybudowany w Szprotawie oraz biura techniczno-handlowe w największych miastach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej