Twinson Click – po prostu genialny system tarasowy!

2020-03-04 17:41 Materiał partnerski
system tarasowy
Autor: Deceuninck System tarasowy Twinson, z kompozytu drewna i PVC, to dobra alternatywa dla tarasu z drewna egzotycznego

System tarasowy Twinson Click to bezśrubowy, modułowy system montażu tarasu, który składa się z idealnie dopasowanych elementów, dzięki czemu taras montuje się szybko i bezproblemowo. Ten system opracowano specjalnie dla wymagających inwestorów i równie wymagających wykonawców.

Zalety systemu Twinson Click

To system który:

Oszczędza czas - dzięki zastosowanemu unikatowemu systemowi zatrzaskowemu na ‘klik’ przeciętny taras można zainstalować dwa i pół raza szybciej, niż zwykły, montowany za pomocą śrub.

Jest ergonomiczny – prostota montażu sprawia, że instalacja konstrukcji tarasu jest dużo bardziej efektywna i łatwiejsza.

Trwały – aluminiowa podkonstrukcja jest stabilna i nie będzie się odkształcać, w przeciwieństwie do legarów drewnianych czy kompozytowych.

Elastyczny – oferuje rozwiązania dla każdego – umożliwia montaż tarasu o dowolnym kształcie.

Elementy systemu tarasowego Twinson Click

Konstrukcję systemu tarasowego stanowią lekkie profile aluminiowe, łatwe do przycinania pod każdym kątem. W skład systemu wchodzą też:

  • gumowa podkładka - wykorzystywana w przypadku montażu tarasów dachowych. Jej zadaniem jest ochrona pokrycia dachu. Przydaje się też do wyrównywania minimalnych różnic poziomów tarasów,
  • trójkątna podstawa (Triax) - umożliwia montaż pod różnymi kątami. Mocuje się ją, "wklikując" do legara,
  • wsporniki i przedłużki z możliwością regulacji wysokości (45 - 225 mm),
  • regulowany klips pionowy - służy zarówno do zamocowania pierwszej, jaki i ostatniej deski tarasowej, oraz do zamocowania wykończeń,
  • obrotowy klips poziomy - do mocowania desek tarasowych do podkonstrukcji aluminiowej,
  • elastyczny klips narożny - do mocowania konstrukcji aluminiowej pod każdym możliwym kątem.

Wszystkie elementy systemu tarasowego są ze sobą kompatybilne, poszczególne moduły idealnie łączą się ze sobą i pozwalają zbudować taras o dowolnym kształcie i wymiarach. Specjalnie opracowane rozwiązanie "na klik" zapewnia szybki i intuicyjny montaż, a zbudowany w tym systemie taras jest mocny i stabilny.

system tarasowy Twinson Click
Autor: Deceuninck Poszczególne komponenty systemu tarasowego Twinson Click: deski, profile aluminiowe, gumowe podkładki, trójkątne podstawy, wsporniki i przedłużki, klipsy montażowe (regulowany klips pionowy, obrotowy klips poziomy, elastyczny klips narożny)
montaż systemu tarasowego
Autor: Deceuninck Montaż systemu tarasowego Twinson Click. Trójkątna podstawa zapewnia szybkie łączenie na ‘klik’ z profilem aluminiowym. Większą wysokość uzyskuje się za pomocą dodatkowych wsporników i przedłużek, które można dowolnie regulować

Deski tarasowe Twinson

System montażu jest bardzo ważny. Jednak to, co widać finalnie, to deski. Dobrze, aby cieszyły oko. Tak jest w przypadku desek Twinson wykonanych z kompozytu, łączącego właściwości naturalnego drewna i PVC, oferując to co najlepsze: naturalny wygląd i odczuwalne w dotyku ciepło drewna oraz łatwość w utrzymaniu i trwałość PVC. W systemie Twinson występują dwa rodzaje deski litej, do montażu których można użyć systemu Twinson Click.

  • Twinson CHARACTER MASSIVE z ryflowanym wykończeniem powierzchni, dostępne w 6 naturalnych kolorach, ostatecznej barwy nabierają po kilku miesiącach od montażu. Ta zmiana w odcieniu wynika z ekspozycji włókien drewna w materiale na działanie czynników atmosferycznych, jak promienie słoneczne czy opady deszczu, i jest naturalnym procesem.
  • Twinson MAJESTIC MASSIVE PRO z wyraźnymi słojami drewna, dostępne w czterech wybarwieniach dębu: kamiennego, antycznego, górskiego i rustykalnego.
deski tarasowe kolory
Autor: Deceuninck Kolory Twinson MAJESTIC MASSIVE PRO z wyraźnym usłojeniem

Specjalnie opatentowana powierzchnia desek systemu tarasowego jest wyjątkowo odporna na trwałe zabrudzenia i zarysowania, dzięki czemu nawierzchnię łatwo utrzymać w czystości. Powierzchnia desek jest na tyle trwała, że system można stosować na tarasy czy balkony nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w miejscach publicznych, o dużym natężeniu ruchu. System tarasowy nadaje się również do stosowania w pobliżu basenów.

Deski są ognioodporne i, co ważne, antypoślizgowe. Są wytrzymałe na obciążenia, stabilne wymiarowo, nie odkształcają się, nie ulegają korozji biologicznej. Nie wymagają też żadnej konserwacji. Wszystkie elementy systemu tarasowego Twinson oraz Twinson Click podlegają całkowitemu recyklingowi.

system tarasowy basen
Autor: Deceuninck Dzięki specjalnemu wykończeniu powierzchni deski tarasowe Twinson mają właściwości antypoślizgowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej