Tarcze diamentowe – obowiązkowe narzędzia każdej budowy

2021-04-12 11:48 Materiał sponsorowany
narzędzie diamentowe
Autor: Klingspor Dzięki własnej produkcji rdzenie i komponenty ścierne narzędzi diamentowych są perfekcyjnie dopasowane, zapewniając tym samym efektywność każdej pracy

Narzędzia diamentowe znajdują zastosowanie niemal na każdym etapie realizacji budowy. Pomimo niewielkiego udziału tego segmentu narzędzi w całkowitym koszcie inwestycji trwa zaciekła walka na rynku wśród producentów i importerów "diamentowego" sprzętu.

Do rywalizacji o udziały w rynku profesjonalnych narzędzi diamentowych dla branży budowlanej dołączyła w 2014 roku również firma Klingspor - producent z ponad 125-letnim doświadczeniem w projektowaniu i wytwarzaniu narzędzi dla przemysłu i rzemiosła. Zlokalizowany pod Lwowem na Ukrainie zakład produkcyjny narzędzi diamentowych dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym, pozwalającym na uzyskiwanie wysokiej powtarzalnej jakości produkowanych narzędzi.

Technologia spawania laserowego

Narzędzia diamentowe wytwarzane przez Klingspor są produkowane w technologii spawania laserowego, co gwarantuje bezpieczeństwo i możliwość zastosowania narzędzia w ciągłym trybie pracy – bez konieczności stosowania przerw na chłodzenie.

Zwiększona o 45% wydajność

Dzięki własnej produkcji rdzenie i segmenty ścierne narzędzi diamentowych są kompatybilne. Tym samym zagwarantowana jest maksymalna, średnio wyższa o 45%, wydajność dla każdego zaplanowanego zastosowania narzędzia.

Wielozadaniowość

Wyroby diamentowe znajdują zastosowanie w budownictwie, zarówno podziemnym, jak i naziemnym, także przy budowie dróg, w dekarstwie i kamieniarstwie. Nadają się do cięcia wszystkich materiałów mineralnych. Mogą być stosowane w szlifierkach kątowych, pilarkach stołowych, elektrycznych maszynach do wycinania szczelin i maszynach spalinowych do wycinania szczelin do mocy 22 KW.

Przejrzystość komunikacji

Kluczowe informacje o narzędziach zebrano w jednym miejscu. Obszary zastosowania, linie wyrobów, typy, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz wytyczne stosowania: oznakowanie narzędzi diamentowych zawiera najważniejsze wskazówki dotyczące sposobu użytkowania, a tym samym pozwala na szybki wybór właściwego narzędzia do konkretnego zadania.

cięcie betonu
Autor: Klingspor Nowe narzędzia diamentowe, podobnie jak wszystkie produkty Klingspor, spełniają surowe wytyczne oSa (centrum kompetencji w zakresie bezpieczeństwa wyrobów ściernych) oraz gwarantują dotrzymanie wymagań europejskiej normy bezpieczeństwa EN 13236

Czy wiesz, że wybierając najtańsze tarcze diamentowe do cięcia prawdopodobnie podnosisz koszty swojej pracy? Badania i praktyka pokazują, iż używanie wysokiej jakości tarcz diamentowych do cięcia pozwala ograniczyć koszty tych operacji nawet o 40%. Po pierwsze, dzięki zwiększonej wydajności tarcz spawanych laserowo w porównaniu do tarcz spiekanych. Po drugie, jeszcze ważniejszy aspekt, to różnica w agresywności cięcia czyli tempie pracy. Im bardziej zaawansowany jest proces zużycia porównywanych tarcz, tym większa jest różnica z korzyścią dla tarcz spawanych laserowo. Przy ciągle rosnących kosztach pracy jest to zjawisko, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

Najszybciej zauważają to oczywiście użytkownicy - sam proces cięcia znacznie się wydłuża. A Ty jesteś zadowolony z szybkości cięcia i wydajności używanych tarcz diamentowych?

Marcin Grzesiak, Kierownik Rozwoju Sprzedaży i Doradztwa Technicznego Klingspor Sp. z o.o.

3 linie narzędzi do profesjonalnego cięcia

Narzędzia diamentowe Klingspor zgrupowane są w trzech liniach produktowych. To kompleksowa oferta dla każdego wykonawcy i każdego zastosowania, do profesjonalnego cięcia materiałów mineralnych.

1. Linia Extra 350

Narzędzia w linii produktowej Extra serii 350 oferują zwiększoną wydajność i bezpieczeństwo obróbki przy zachowaniu atrakcyjnej ceny narzędzi. W tej grupie znajdziemy uniwersalną tarczę do cięcia materiałów budowlanych, tarczę do cięcia betonu, asfaltu oraz tarczę asfalt-beton. Produkty te są dostępne w ciągłej sprzedaży.

2. Linia Supra 600

Narzędzia w klasie Supra serii 600 to oferta dobrej relacji ceny do jakości w profesjonalnych zastosowaniach. W grupie tej wyróżnić należy świetnie przyjętą na rynku uniwersalną tarczę DT600U dostępną w średnicach od Ø100 – Ø500. Jest to uniwersalny produkt do cięcia najczęściej stosowanych materiałów budowlanych, w tym betonu zbrojonego. Tarczą o zwiększonej trwałości jest DT 612 UT.

Diamentowa tarcza DT 612 UT
Tarcza diamentowa DT 612 UT

Autor: Klingspor

Tarcza diamentowa DT 612 UT

Tarcza diamentowa DT 612 UT to narzędzie przeznaczone do cięcia różnych materiałów budowlanych. Doskonale sprawdzi się podczas cięcia betonu, w tym betonu zbrojonego. Współpracuje z piłą spalinową, piłą stołową a także szlifierką kątową. Specjalne segmenty Turbo zapewniają dużą prędkość cięcia niemal wszystkich twardych materiałów a ich wysokość - 12 mm – gwarantuje tarczy wysoką wydajność. 

  • Klasa jakości: Supra

  • Technologia: Spawana laserowo

  • Maksymalna prędkość robocza: 80 m/s

Tarcze diamentowe

3. Linia Specjal 900

W porównaniu do klasy Supra narzędzia te wykazują do trzech razy wyższą wydajność przy tak naprawdę niewielkiej różnicy w cenie. Klasę Special świetnie reprezentuje profesjonalna tarcza do cięcia betonu DT900B. Segmenty ścierne tej tarczy z ziarnem diamentowym powlekanym tytanem zapewniają zdecydowanie szybsze cięcie. Dodatkowo, od średnicy Ø300 model ten wyposażony został w segmenty typu Turbo poprawiające moc cięcia.

W segmencie tarcz do cięcia asfaltu i betonu używanych na szczeliniakach jezdnych firma Klingspor oferuje swoim klientom w obrębie klasy Special dwie charakterystyki pracy zapewniające:

  • szybkie cięcie,
  • przedłużoną trwałość tarczy.

Ofertę uzupełnia szeroki zestaw diamentowych tarcz do cięcia i wykonywania otworów w ceramicznych płytkach okładzinowych, w tym gresowych.

cięcie diamentowe
Autor: Klingspor W swoim szerokim programie wyrobów diamentowych Klingspor oferuje narzędzia pasujące do wszystkich znajdujących się w handlu rodzajów maszyn i każdego typowego rodzaju zastosowania
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej