Szlifierka do gipsu Bosch Professional. NOWOŚĆ

2021-11-19 1:07 Materiał sponsorowany
Szlifierka do gipsu Bosch
Autor: BOSCH Jeśli wykonujesz prace wykończeniowe, pozwól sobie na zakup dobrej szlifierki do gipsu

Szlifierka do gipsu to pierwsze tego typu narzędzie w ofercie Bosch Professional. Przeznaczona dla profesjonalnych malarzy, monterów płyt gipsowo-kartonowych i ekip wykończeniowych. Oto co wyróżnia szlifierkę do gipsu Bosch Professional.

Decydując się na inwestycję w szlifierkę do gipsu, warto wziąć pod uwagę: moc i wydajność silnika, ergonomię, regulację obrotów i to jak działa system odsysania pyłu, który będzie zapobiegać także przegrzaniu się urządzenia. Sprawdźmy zatem, jak wypada nowość Bosch Professional - szlifierka GTR 550.

Szlifierka do gipsu GTR 550 firmy Bosch jest urządzeniem typu żyrafa, czyli sama szlifierka umieszczona jest na wysięgniku teleskopowym, który pozwala na wygodne prace przy np. suficie. W przypadku szlifierki GTR 550 drążek z łatwą w obsłudze blokadą ma też uchwyt w kształcie L, który zmniejsza naprężenie ramion podczas pracy szlifierką.

Co jeszcze wyróżnia szlifierkę GTR 550?

  • opatentowana głowica
  • funkcja przysysania do sufitu
  • połączenie z odkurzaczem
  • możliwość utrzymania stałej prędkości obrotowej
  • i wspomniany wygodny drążek segmentowy

Opatentowana głowica szlifierki do gipsu Bosch Professional

Głowica UltraFlexible chroni przed uszkodzeniami powierzchni, gwarantuje gładkie szlifowanie bez wysiłku. To opatentowane przez markę Bosch rozwiązanie; konstrukcja głowicy szlifierskiej i jej połączenie z przedłużką wykonane są w sposób, który gwarantuje łatwe dostosowanie się do obrabianej powierzchni i co za tym idzie – łatwiejsze operowanie elektronarzędziem.

Warto wybrać szlifierkę o dużej stopie to przyspieszy pracę, ale nie za dużej, ponieważ oznacza to większą wagę. Rozmiar papieru ściernego w szlifierce do gipsu GTR 550 wynosi 225 mm.

Moc i wydajność silnika szlifierki GTR 550

Szlifierka do gipsu GTR 550 ma wydajny i trwały silnik o mocy 550W, który zapewnia szybkie tempo szlifowania w trudnych warunkach oraz charakteryzuje się długą żywotnością. Dzięki funkcji przysysania w trakcie szlifowania sufitu zasysane powietrze generowane przez odkurzacz, częściowo przekierowane jest na przyssanie się narzędzia do powierzchni. Dzięki temu użytkownik odczuwa niższą wagę elektronarzędzia.

Funkcja „Constant speed” – chodzi o regulację prędkości z podtrzymaniem stałej prędkości obrotowej - zapewnia wysoką wydajność szlifowania i dostosowanie mocy elektronarzędzia do zastosowanego osprzętu.

Przy szlifowaniu gipsu powstają bardzo duże ilości pyłu i szlifierka musi to wytrzymać. Szlifierka Bosch Proffesional GTR 550 ma możliwość połączenia z odkurzaczem, co zapewnia niemal całkowicie bezpyłową pracę przy szlifowaniu płyt kartonowo-gipsowych. Do pracy GTR 550 rekomendowane są odkurzacze klasy L i M z systemem automatycznego oczyszczenia filtra (AFC) - GAS 35 L/M lub GAS 55 M AFC.

Skoro nie musimy się już martwić pyłem gipsowym, można nałożyć na tarczę obrotową szlifierki krążek papieru ściernego, przyłożyć narzędzie do ściany i włączyć, przesuwając je po powierzchni ścian i sufitu, aż uzyskamy satysfakcjonujący efekt. Siatki szlifierskie polecane do stosowania w „żyrafach” to siatki o ziarnistości 120/150/180, które, oczywiście są w ofercie firmy. W swojej ofercie Bosch ma również siatki szlifierskie M480 Best for Wood and Paint o ziarnistości od 80 do 400.

Parametry techniczne szlifierki GTR 550

Jeśli wykonujesz prace wykończeniowe pozwól sobie na zakup dobrej szlifierki do gipsu. Profesjonalny sprzęt wyprodukowany przez renomowaną markę na pewno ułatwi obróbkę gipsu. Warto zainwestować w szlifierkę o parametrach, które umożliwią bezawaryjną pracę przez długi czas.

Moc 550W
Prędkość bez obciążenia 340-910 min-1
Rozmiar papieru 225 mm
Długość standardowa 1,7 m
Wersja bez przedłużki 1,1 m
Waga wersji standardowej 4,8 kg
Szlifierka do gipsu Bosch
Autor: BOSCH
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej