Szczotki druciane do obróbki różnych materiałów, gratowania, usuwania rdzy...

2021-07-14 15:50 Materiał partnerski
szczotka druciana
Autor: Klingspor Metalowa szczotka szlifierska w wersji gankowej przeznaczona jest m.in. do usuwania rdzy, farb, lakierów

Szczotki druciane tarczowe, stożkowe, garnkowe i pędzelkowe – wszystkie rodzaje szczotek technicznych sprawdzają się w obróbce, gratowaniu czy usuwania uciążliwych zabrudzeń, w tym rdzy. Nowe, sprawdzonej jakości szczotki do obróbki mechanicznej i ręcznej, wprowadził do oferty Klingspor.

Szczotki druciane to popularne narzędzie do szybkiego i łatwego czyszczenia metalowych powierzchni. Wysokiej jakości szczotki druciane przeznaczone są zarówno do użycia ręcznego, jak i mechanicznego, z wykorzystaniem elektronarzędzi obrotowych. Są obowiązkowym wyposażeniem skrzynki narzędziowej każdego majsterkowicza, ale też wykwalifikowanego budowlańca, stolarza, ślusarza itp.

szczotka do metalu
Autor: Klingspor Szczotka ręczna z drutu mosiężnego przeznaczona do obróbki metali nieżelaznych, jak mosiądz czy miedźi

Rodzaje szczotek i ich zastosowanie

Szczotki druciane to narzędzia wielozadaniowe. Przeznaczenie szczotek warunkuje ich kształt i rodzaj zastosowanego drutu. Niezależnie od tego czy są to szczotki z drutu splatanego czy falowanego, stali nierdzewnej, stali szlachetnej czy też szczotki poliamidowe - w kompleksowej ofercie firmy Klingspor znaleźć można odpowiednie narzędzie do każdego zastosowania. Oferta obejmuje:

 • szczotki okrągłe (tarczowe) - przeznaczone do przygotowywania i wykańczania spawów, gratowania i czyszczenia krawędzi tnących, narożników,
 • szczotki okrągłe na trzpieniu - służą do czyszczenia oraz usuwania zadziorów w miejscach o trudnym dostępie,
 • szczotki garnkowe (z trzpieniem cylindrycznym) - znajdują zastosowanie w usuwaniu rdzy, farby, odprysków spawalniczych z różnego typu powierzchni,
 • szczotki garnkowe na trzpieniu - do czyszczenia niewielkich powierzchni,
 • szczotki stożkowe - sprawdzają się w miejscach trudno dostępnych, narożnikach, krawędziach, są idealne do czyszczenia powierzchni,
 • szczotki pędzelkowe - przeznaczone do pracy wewnątrz rur czy wgłębieniach,
 • szczotki ręczne - do czyszczenia i szlifowania powierzchni, spawów.
szczotka druciana garnkowa
Autor: Klingspor Szczotka pędzelkowa do pracy na wewnętrznych powierzchniach rur, wywierconych otworach lub wgłębieniach

Materiał wypełnienia szczotki

 • Drut ze stali zwykłej - trwały, sztywny, wysokiej jakości drut stalowy o dużej wytrzymałości, zapewnia wysoką ekonomiczność produktu. Stosowany w szczotkach okrągłych (tarczowych) i stożkowych.
 • Drut ze stali nierdzewnej (INOX) - wysokiej jakości drut ze stali nierdzewnej, wytrzymały na rozciąganie i trwały. Odporny na korozję podczas aplikacji na stali chromowo-niklowej, aluminium i innych metalach nieżelaznych. Stosowany w szczotkach okrągłych, stożkowych, pędzelkowych. 
 • Drut mosiężny - miękki, cienki drut mosiężny służy do wykańczania powierzchni metali nieżelaznych (miedź, mosiądz). Stosowany jest w szczotkach ręcznych.
 • Włókna poliamidowe - elastyczne włókna wykonane z tworzywa z ziarnem ściernym SiC. Zapewniają równomierną pracę szczotki dzięki stopniowemu odsłanianiu nowego ziarna ściernego. Stosowane w szczotkach tarczowych.

Reagując na zapytania i oczekiwania naszych klientów, firma Klingspor rozszerzyła w tym roku swoją ofertę o asortyment szczotek drucianych. Jest to kolejny etap realizacji długofalowej strategii firmy, mający na celu zapewnienie klientowi wszystkich niezbędnych narzędzi z jednego źródła.

Szczotki druciane są kojarzone przede wszystkim z branżą spawalniczą i stanowią komplementarną dla tej branży grupę narzędzi do podstawowej oferty Klingspor. Mowa tutaj o narzędziach spojonych (żywicznych tarczach do cięcia i szlifowania Kronenflex) oraz narzędziach nasypowych (papierach i płótnach ściernych, ściernych krążkach fibrowych itp.) Szczotki druciane znajdują zastosowanie także w innych obszarach, związanych jednak głównie z obróbką metali. Oferta szczotek drucianych Klingspor będzie sukcesywnie rozszerzana, aby kompleksowo dopasować ją do potrzeb lokalnego rynku  – potwierdza Marcin Grzesiak, Kierownik Rozwoju Sprzedaży i Doradztwa Technicznego Klingspor Sp. z o.o.

Rodzaje drutu w szczotkach technicznych

 • Drut falowany - zapewnia mniej agresywną pracę szczotki, szlifowanie jest delikatniejsze. Drut polecany do materiałów miękkich. Idealnie dopasowuje się do kształtów i konturów obrabianego elementu. Stosowany w szczotkach garnkowych i pędzelkowych.
 • Drut splatany - sztywny, wytrzymały, bardzo trwały. Zapewnia mocniejszą pracę szczotce. Stosowany zazwyczaj w szczotkach tarczowych, ale także w szczotkach stożkowych i garnkowych.
Polecany produkt
szczotka na szlifierkę kątową

Autor: Klingspor

Sczotka BR 600 Z dostępna na szlifierki kątowej o rozmiarach: 115, 125 i 180

Szczotka druciana tarczowa w drutem splatanym do agresywnego czyszczenia metalu. W zależności od użytego wypełnienia może służyć do gratowania krawędzi lub czyszczenia spoin konstrukcji stalowych lub ze stali nierdzewnej. Stosunkowo krótkie i gęsto rozmieszczone warkocze ze splatanego drutu są mocno zamocowane w centralnym okuciu szczotki. Gwarantuje to szczotce odpowiednią agresywność oraz jej pierwszorzędne wyważenie. Tym samym zapewnione jest świetne utrzymywanie warkoczy w stałej  pozycji przez cały okres zużycia narzędzia.

Ten typ szczotki sprawdzi się również przy usuwaniu  zgorzeliny czy żużla czyli najcięższych zadaniach czyszczących.

Kompleksowa oferta i sprawdzona jakość

Dzięki bogatej ofercie produktów, Klingspor oferuje odpowiednie narzędzia szlifierskie do wszystkich popularnych rodzajów elektronarzędzi (wiertarki, szlifierki proste i kątowe, szlifierki z wałkiem giętkim) i do wszystkich typowych zastosowań.

Szczotki techniczne Klingspor są doskonałym narzędziem do szybkiej i wydajnej obróbki powierzchni. Działają niezawodnie nawet po wielokrotnym użyciu. Wyróżniają się dobrym wyważeniem w trakcie ruchu obrotowego, a ich włosie jest mocno zakotwiczone w korpusie, wytrzymując tym samym duże obciążenia. Z kolei szczotki ręczne mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu wygodnie leżą w dłoni, a praca nimi jest łatwa.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej