Przemysłowe osuszacze powietrza do usuwania wilgoci podczas prac wykończeniowych

2021-03-22 17:27 Materiał partnerski materiały firmy Trotec
Przemysłowe osuszacze powietrza TTK-S
Autor: Trotec Przemysłowe osuszacze powietrza TTK-S świetnie sprawdzaja sie do usuwania wilgoci podczas prowadzenia prac wykończeniowych

Przemysłowe osuszacze powietrza mogą przyczynić się do znacznego skrócenia przerw technologicznych podczas prac wykończeniowych. Przyspieszą schnięcie tynków i wylewek, dzięki czemu szybciej położymy parkiet i odmalujemy mieszkanie. Dowiedzcie się więcej o przemysłowych osuszaczach, które sprawdzą się w zapylonych pomieszczeniach, przy prowadzeniu intensywnych prac budowlanych.

Spis treści

 1. Przemysłowe osuszacze TTK-S do prac wykończeniowych
 2. Cechy wspólne osuszaczy TTK 170 S, 350 S i 650 S
 3. Osuszacz TTK 170 S - urządzenie do warsztatów, hal i na budowy
 4. Osuszacz TTK 350 S - uniwersalne urządzenie o wysokiej wydajności
 5. Osuszacz TTK 650 S - niezawodna technologia i wysoka wydajność

Przemysłowe osuszacze TTK-S do prac wykończeniowych

Przemysłowe osuszacze TTK-S to wytrzymałe urządzenia, w metalowej obudowie, wyposażone w wydaje sprężarki z tłokiem obrotowym. Polecane do stosowania w warunkach warsztatowych, budowlanych lub laboratoryjnych. To uniwersalne urządzenia przystosowane do najcięższych warunków pracy, również w pyle.

Niewątpliwą zaletą osuszaczy TTK-S jest to, że są produkowane w zakładach na terenie Europy, mimo to mają bardzo atrakcyjne ceny. Zakup profesjonalnego modelu to bardzo rozsądny stosunek wydajności do poniesionego kosztu.

Modele prezentowane poniżej są dystrybuowane wyłącznie przez firmę Trotec. Opcjonalnie mogą być wyposażone w zintegrowany licznik godzin pracy lub podwójny licznik zgodny ze standardem MID, umożliwiający rejestrację godzin pracy i kilowatogodzin.

Co oznacza zgodność z MID?

Europejska dyrektywa dotycząca urządzeń pomiarowych (MID) zastępuje w niektórych obszarach dotychczasowe przepisy krajowe dotyczące atestu i skalowania. Konsekwencją jest konieczność uzyskania certyfikatu zgodności z MID dla wszystkich mierników zużycia energii elektrycznych, stosowanych na terenie Europy.

Cechy wspólne osuszaczy TTK 170 S, 350 S i 650 S

Poszczególne modele osuszaczy przemysłowych TTK-S różnią się od siebie parametrami technicznymi, ale wszystkie wyposażone są w wiele praktycznych rozwiązań, ułatwiających pracę, zwiększających wydajność oraz utrzymujących wysoką wartość odsprzedaży. Poniżej funkcje, które występują we wszystkich prezentowanych modelach:

 • Możliwość podłączenia zewnętrznego odpływu kondensatu lub pompy kondensatu, co umożliwia długie suszenie bez nadzoru, np. w przypadku osuszania budowlanego.
 • Duża wydajność w niskich temperaturach, dzięki automatycznemu układowi odmrażania gazowego.
 • Kontrolka przepełnienia zbiornika kondensatu, dzięki której urządzenie wyłącza się automatycznie po zapełnieniu zbiornika wody.
 • Przełącznik zasilania oraz kontrolka ostrzegająca przed przepełnieniem zabezpieczone pokrywą przed działaniem kurzu oraz wody.
 • Pokrętło higrostatu z rowkiem, zabezpieczone przed omyłkowym przestawieniem.
 • Urządzenia mają stabilną konstrukcję wózka i duże koła, co znacznie ułatwia zmianę miejsca eksploatacji.
 • Są łatwe w obsłudze i utrzymaniu czystości i sprawności.

Poniżej dokładna specyfikacja poszczególnych osuszaczy.

Osuszacz TTK 170 S - urządzenie do warsztatów, hal i na budowy

Osuszacz przemysłowy TTK 170 S to urządzenie przeznaczone do osuszania szkód zalewowych, nowo powstałych budynków lub do utrzymywania niskiej wilgotności powietrza w pomieszczeniach roboczych i magazynowych, ogrzewanych lub nie. Model ten wyposażony jest w profesjonalny system odmrażania gorącym gazem i osusza pomieszczenia o powierzchni do 180 m². Osiąga wydajność blisko 50 l/h.

Osuszacz TTK 170 S wytwarza strumień powietrza o wydajności sięgającej 580 m³ na godzinę. Jest wyposażony w sterowanie higrostatyczne, a żądana wilgotność powietrza może zostać ustawiona za pomocą praktycznego pokrętła, w zakresie 32-100 % wilgotności względnej.

Profesjonalne osuszacze powietrza
Autor: Trotec Przemysłowy osuszacz powietrza TTK 170 S

Osuszacz TTK 350 S - uniwersalne urządzenie o wysokiej wydajności

Osuszacz budowlany TTK 350 S przystosowany jest do pomieszczeń o powierzchni do 180 m² i osiąga wydajność osuszania do 70 l/h. Żądana wilgotność powietrza może być ustawiona w zakresie od 32% do 100% obr./h. za pomocą praktycznego pokrętła. Zastosowany higrostat umożliwia w pełni automatyczną pracę modelu TTK 350 S. Urządzenie zapewnia także wydajną cyrkulację powietrza sięgającą 1 000 m³ na godzinę. Model wyposażony w automatyczny układ odmrażania gazowego, dzięki czemu może być stosowany w niskich temperaturach.

Przemysłowy osuszacz powietrza
Autor: Trotec Przemysłowy osuszacz powietrza TTK 350 S

Osuszacz TTK 650 S - niezawodna technologia i wysoka wydajność

Osuszacz przemysłowy TTK 650 S przeznaczony do osuszania szkód zalewowych lub nowych budynków. Urządzenie przystosowane jest do pomieszczeń o powierzchni do 590 m² i osiąga wydajność osuszania do 150 l/h. Zastosowany higrostat umożliwia w pełni automatyczną pracę modelu TTK 650 S. Urządzenie zapewnia także wydajną cyrkulację powietrza sięgającą 1 000 m³ na godzinę. Model ten również może być stosowany w niskich temperaturach, gdyż wyposażony jest w automatyczny układ odmrażania gazowego.

Przemysłowy osuszacz powietrza
Autor: Trotec Przemysłowy osuszacz powietrza TTK 650 S
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej