Montuj płyty z karton-gipsu do 6 razy szybciej. Pracuj narzędziami Rawlplug i oszczędzaj swój czas

2024-01-19 12:02 Materiał sponsorowany
Narzędzia Rawplug
Autor: Rawlplug

Płyta gipsowo-kartonowa to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów wykorzystywanych podczas prac remontowo-budowlanych. Przy użyciu gips-kartonu wykonasz m.in. ściany działowe, sufity podwieszane, izolacje przeciwogniowe lub akustyczne. Jeśli chcesz szybciej i bardziej komfortowo montować ściany z płyty g-k, skorzystaj z profesjonalnych narzędzi, takich jak osadzak gazowy Rawlplug SC40II czy wkrętarka R-PDS18.

Praca z karton-gipsem jest o wiele prostsza niż z tynkiem, a sam materiał cechuje duża wszechstronność zastosowania. Płyta g-k jest lekka, można łatwo ją dociąć do wymaganych kształtów, ma idealnie gładką powierzchnię oraz właściwości izolacyjne. Wybrane rodzaje karton-gipsu są odporne na ogień lub wilgoć. Co jednak najbardziej istotne – montaż ściany z płyty g-k jest wygodny i szybki. Zwłaszcza jeśli wykorzystasz do tego celu profesjonalne narzędzia.

Przyspieszony montaż profili do ścian gipsowo-kartonowych za pomocą osadzaka Rawlplug SC40II

Montaż ściany działowej z karton-gipsu należy rozpocząć od instalacji profili stalowych. Do ich przytwierdzenia w betonie możesz użyć tradycyjnych kołków szybkiego montażu lub skorzystać z narzędzia dla profesjonalistów – osadzaka Rawlplug SC40II.

Narzędzia Rawplug
Autor: Rawlplug Osadzak gazowy Rawlplug SC40II

Za pomocą urządzenia wprowadzisz gwoździe seryjnie bezpośrednio w podłoże betonowe lub stalowe. Osadzak umożliwia pracę bezpyłową, ponieważ nie musisz wiercić i czyścić otworów. Z tego samego powodu montaż profili jest znacznie szybszy i wygodniejszy. Zobacz na filmie, jak w 20 sekund, czyli przybliżonym czasie potrzebnym do instalacji jednego kołka szybkiego montażu, osadzak pozwoli Ci wbić aż 6 gwoździ, sześciokrotnie przyspieszając Twoją pracę!

Osadzak Rawlplug SC40II jest napędzany gazem oraz zasilany akumulatorem litowo-jonowym. Umieszczony w urządzeniu wskaźnik naładowania akumulatora pozwala dobrze rozplanować czas pracy bez niespodziewanych przestojów.

Narzędzia Rawplug
Autor: Rawlplug Osadzak gazowy Rawlplug SC40II – sposób działania

W magazynku osadzaka mieści się 30 gwoździ w rozmiarze od 15 do 38 mm długości, co zapewnia wszechstronność zastosowania. Konstrukcja urządzenia zwiększa estetykę montażu oraz istotnie go przyspiesza. Za pomocą zainstalowanej nóżki łatwo odmierzysz równe odległości pomiędzy kolejnymi łącznikami. Niewielka waga urządzenia (3,5 kg), mała siła docisku oraz niski odrzut przekładają się na większy komfort pracy, również przy obsłudze jedną ręką. Jest to szczególnie istotne podczas montażu profili do sufitów betonowych.

Osadzak gazowy Rawlplug SC40II
Autor: Rawlplug Osadzak gazowy Rawlplug SC40II

Rawlplug SC40II jest wyposażony w bezkluczowy system regulacji głębokości osadzania, co zapewnia precyzję instalacji. W związku z tym, że zarówno lufę, jak i magazynek osadzaka można łatwo zdemontować, bez trudu samodzielnie wyczyścisz urządzenie. Pozwala to długo utrzymać sprawność maszyny i obniżyć koszty eksploatacji osadzaka, gwarantując profesjonalne rezultaty montażu za każdym użyciem. Zobacz na filmie, jak działa osadzak gazowy Rawlplug SC40II i poznaj wszystkie korzyści z jego stosowania.

Przykręcanie płyt g-k do zainstalowanych profili. Montuj szybciej i wygodniej z wkrętarką R-PDS18

Kiedy wszystkie profile są już zainstalowane, należy przystąpić do montażu płyt gipsowo-kartonowych. W tym celu możesz użyć tradycyjnej wkrętarki i wkrętów fosfatowanych lub posłużyć się profesjonalnym narzędziem – wkrętarką do płyt g-k Rawlplug R-PDS18 oraz przeznaczonych do stosowania z nią wkrętów na taśmie. W zależności od potrzeb możesz skorzystać z wkrętów do profili aluminiowych lub drewnianych.

Narzędzia Rawplug
Autor: Rawlplug Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18

R-PDS18 będzie dużym ułatwieniem podczas pracy w gips-kartonie bez względu na stopień doświadczenia montera. Urządzenie jest łatwe w obsłudze oraz istotnie przyspiesza wkręcanie. W ciągu niecałych 20 sekund zainstalujesz 20 wkrętów. Maszynę charakteryzuje lekka i kompaktowa konstrukcja, która ułatwia długotrwały montaż i zapobiega zmęczeniu. Znajdujący się w zestawie podajnik do montażu seryjnego posiada dużą stopę dociskową, gwarantującą regulację głębokości dokręcenia wkrętów w płycie i prawidłowe licowanie łba wkręta, co niweluje ryzyko uszkodzenia płyty. Sześciokątny, wewnętrzny uchwyt narzędziowy ¼ cala pozwala na szybkie mocowanie bitów.

Narzędzia Rawplug
Autor: Rawlplug Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18

R-PDS18 przyspiesza i ułatwia montaż płyt gipsowo-kartonowych, a dodatkowo zwiększa Twoje bezpieczeństwo w trakcie pracy. Przycisk blokady włącznika ułatwia wkręcanie seryjne, zwłaszcza w suficie. Gumowana, profilowana rękojeść umożliwia z kolei pewny chwyt, również jedną ręką. Dzięki temu, że podajnik możesz przekręcić w dowolny sposób, łatwo dotrzesz w trudno dostępne miejsca oraz komfortowo zainstalujesz wkręty także przy podłodze lub suficie.

Zobacz na filmie, jak wkrętarka do płyt g-k Rawlplug R-PDS18 działa w praktyce.

R-PDS18 jest kompatybilna z systemem akumulatorowym Rawlplug 18V. Urządzenie kupisz samodzielnie lub wraz z zestawem dwóch akumulatorów oraz walizką RawlCase, która ułatwia przechowywanie wkrętarki wraz ze wszystkimi akcesoriami.

Narzędzia Rawplug
Autor: Rawlplug Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych Rawlplug R-PDS18 w zestawie z akumulatorem i walizką

Narzędzia Rawlplug. Sposób na szybki i wygodny montaż ścian z płyt gipsowo-kartonowych

Montaż ścian działowych z płyty gipsowo-kartonowej może być szybszy i wygodniejszy. Wystarczy, że wybierzesz narzędzia, przygotowane z myślą o potrzebach profesjonalistów. Rawlplug to polska firma o globalnym zasięgu, za którą stoi ponad 100 lat tradycji i doświadczeń. Wykonując montaż produktami Rawlplug, masz więc pewność, że korzystasz z najlepszych rozwiązań.

Narzędzia Rawplug
Autor: Rawlplug Link: Zobacz więcej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej