Porotherm 25 3x1/3 Dryfix – rewolucja w murowaniu ściany dwuwarstwowej

2020-08-31 10:46 Materiał sponsorowany materiały Wienerberger
dzielenia pustaka Porotherm 25 3x1/3 na części
Autor: Wienerberger Nowy pustak Porotherm 25 3x1/3 można bardzo sprawnie i przy pomocy najprostszych narzędzi podzielić na elementy o szerokości 120 lub 245 mm. Można to prosto zrobić przy użyciu szlifierki kątowej, czy piły typu aligator, ale wystarczy też kilka uderzeń młotkiem murarskim w ścianki licowe w miejscu podziału

Porotherm to marka od lat oferująca najwyższej jakości pustaki ceramiczne o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. Porotherm 25 3x1/3 Dryfix, wprowadza do sprawdzonych technologii budowlanych zmiany, które stanowią dodatkowe ułatwienia w trakcie budowy wciąż najpopularniejszej ściany dwuwarstwowej.

Budowa budynku to wieloetapowy proces inwestycyjny. W trakcie prac budowlanych, na etapie wznoszenia ścian zewnętrznych wszelkie ułatwienia i rozwiązania znacząco usprawniające prace murarskie to zaoszczędzony czas i mniej kłopotów na budowie. Mniejsza pracochłonność to szybsza i ekonomiczniejsza budowa, ale też efekt finalnie zadowalający inwestora. Wienerberger wprowadził do swojej oferty produkt do ściany dwuwarstwowej o grubości 25 cm, będący z pozoru niewielkim uzupełnieniem, które jednak pociąga za sobą duże ułatwienia oraz poprawę parametrów ścian i całego budynku.

Porotherm 25 3x1/3 Dryfix - na czym polega innowacja?

Na pierwszy rzut oka to zwykły pustak o wymiarach 250x373x249 mm. Jednak, jeśli przyjrzymy mu się bliżej, zrozumiemy co oznacza 3x1/3 w jego nazwie. Produkt, który powstał we współpracy ze specjalistami i architektami, cechuje się specjalnie zmodyfikowanym układem drążeń. Dzięki takiej konstrukcji można go bardzo sprawnie i przy pomocy najprostszych narzędzi podzielić na elementy o szerokości 120 lub 245 mm. Jest to możliwe przy użyciu szlifierki kątowej, czy piły typu aligator, ale wystarczy też kilka uderzeń młotkiem murarskim w ścianki licowe w miejscu podziału. Niezależnie od sposobu podziału, wszystkie boczne ściany każdego z uzyskanych elementów są idealnie gładkie i wytrzymałe. Produkt oznaczony symbolem 3x1/3 jest dostępny również w wersji Profi, P+W oraz dla produktu Porotherm 25 E3 500, co daje możliwości jego zastosowania w ścianie o grubości 25 cm w każdej z dostępnych technologii marki.

Poniższy film prezentuje różne metody docinania pustaków Porotherm 25 3x1/3 P+W.

Montaż stolarki okiennej i drzwiowej w murze dwuwarstwowym

Integralną częścią idealnej ściany ceramicznej jest zazwyczaj stolarka okienna i drzwiowa. Właściwe wykonanie otworów w ścianie ma niebagatelne znaczenie dla jej parametrów, muszą być one wykonane precyzyjnie, a miejsce styku stolarki i ściany – dokładnie przemyślane, by nie tworzyły się mostki termiczne, przez które może potem uciekać ciepło z domu. Porotherm 25 3x1/3 Dryfix to rozwiązanie, dzięki któremu w prosty i łatwy sposób można dociąć elementy wykończeniowe do otworów okiennych i drzwiowych, a efektem jest idealnie gładka, twarda i niepyląca powierzchnia, gotowa do montażu i uszczelnienia stolarki. Do tego, po zastosowaniu pustaków 3x1/3, okno może być mechanicznie mocowane na całym obwodzie. Wszystko to więc nie tylko znacznie ułatwia i przyspiesza montaż stolarki, ale też sprawia, że jest ona osadzona znacznie pewniej.

Zobacz film na którym widać jak proste jest mocowanie okien w ścianie Porotherm o grubości 25 cm

Prawidłowo osadzone okno w ścianie dwuwarstwowej z pustaków Porotherm 25 Dryfix
Autor: Wienerberger Prawidłowo osadzone okno w ścianie dwuwarstwowej z pustaków Porotherm 25 Dryfix
Zastosowanie systemowych pustaków Porotherm 25 3x1/3 w otworach i narożnikach
Autor: Wienerberger Zastosowanie systemowych pustaków Porotherm 25 3x1/3 w otworach i narożnikach

Oryginalna ceramika Porotherm tylko od Wienerberger

Ceramika budowlana jest naturalnym materiałem stosowanym od setek lat, a zbudowane z ceramicznych pustaków ściany cechują się trwałością, wytrzymałością na ściskanie oraz doskonałą izolacyjnością cieplną. Porotherm to marka ceramicznych pustaków ściennych szczególnie ceniona za jakość, a także systemowość rozwiązań. Budując dom z pustaków Porotherm korzystamy z komplementarnego systemu, który gwarantuje idealne dopasowanie elementów i produktów niezbędnych do wykonania elementu bądź całości budynku. Wśród zalet stawiania ścian z wykorzystaniem produktów marki należy także wymienić innowacyjną technologię murowania na sucho, na cienkowarstwową zaprawę Porotherm Dryfix, której zastosowanie wpływa na szybkość i czystość budowy. Stawiając na oferowane przez markę rozwiązania dostajemy gwarancję zarówno najwyższych parametrów budynku, jak i szybszego czasu pracy.

Porotherm 25 3x1/3 Dryfix – rewolucja w murowaniu ściany dwuwarstwowej
Autor: Wienerberger System Porotherm jest systemem kompletnym i komplementarnym. Rozwiązania systemowe Porotherm, na które składają się pustaki, specjalistyczne zaprawy, narzędzia i produkty uzupełniające, pozwalają na kompleksowe wykonanie ścian

Kompletny system Porotherm

Porotherm 25 3x1/3 Dryfix wzbogaca kompleksową już ofertę firmy Wienerberger. Rozwiązania systemowe Porotherm, na które składają się pustaki, specjalistyczne zaprawy, narzędzia i produkty uzupełniające, pozwalają na kompleksowe wykonanie ścian. Sprawiają także, że budowa staje się czystsza i znacznie mniej skomplikowana, a każdy element doskonale do siebie pasuje. Porotherm to propozycja dla wykonawców, którzy stawiają na rozwiązania łączące w sobie jakość materiałów z szybkim i bezproblemowym wykonaniem.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej