Rury preizolowane Ecoflex Thermo Twin HP

2023-05-22 14:51 Materiał sponsorowany
Rury preizolowane Ecoflex Thermo Twin HP od Uponor
Autor: Uponor

Rury preizolowane są niezbędnym elementem nowoczesnych systemów ogrzewania, chłodzenia i dystrybucji wody. Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów i instalatorów, firma Uponor w swojej ofercie posiada rury preizolowane zaprojektowane specjalnie do instalacji z pompą ciepła. Dowiedzmy się więcej na ich temat.

W dobie rosnącego zainteresowania montażem pomp ciepła pojawiają się nowe opcje i produkty, pozwalające nie tylko zwiększyć efektywność samego urządzenia, ale i uczynić całą instalację bardziej energooszczędną i szybszą w montażu. Przykładem takiego rozwiązania są nowoczesne rury preizolowane Ecoflex Thermo Twin HP, stworzone specjalnie z myślą o usprawnieniu procesu instalacji pompy ciepła. Poznajmy ich główne zalety.

Energooszczędność

Jedną z kluczowych zalet rur preizolowanych jest ich świetna izolacja. Zostały zaprojektowane tak, aby ograniczać straty energii podczas transportu wody i innych płynów. Nowoczesna warstwa izolacyjna zastosowana w rurach Ecoflex Thermo Twin HP pomaga zminimalizować straty ciepła, czyniąc przepływ bardziej energooszczędnym i ekonomicznym.

Sprawny montaż

Warstwa preizolacji eliminuje konieczność wykonywania dodatkowych prac izolacyjnych na miejscu budowy, skracając czas i koszty instalacji. Rury preizolowane są również kompaktowe i elastyczne, co ułatwia ich transport i instalację nawet w ciasnych przestrzeniach. Ecoflex Thermo Twin HP daje możliwość poprowadzenia zasilania i powrotu wody grzewczej oraz przewodów elektrycznych w jednej rurze osłonowej! Oznacza to, że połączenia pomp ciepła typu monoblok mogą być szybko i efektywnie instalowane, oszczędzając czas i pieniądze.

Nie bez znaczenia jest również aspekt ekologiczny, a zarazem ekonomiczny. Rury Ecoflex Thermo TWIN HP można zamówić w odcinku o dowolnej długości, dopasowanej idealnie do konkretnej instalacji, dzięki czemu nie generujemy odpadów.

Rury preizolowane Ecoflex Thermo Twin HP od Uponor
Autor: Uponor

Trwałość i odporność

Kolejną zaletą rur preizolowanych jest ich trwałość. Materiały użyte do budowy rur są starannie dobrane tak, aby wytrzymać wysokie temperatury i ciśnienia, dzięki czemu spełniają najwyższe wymagania dotyczące codziennego użytkowania. Rury preizolowane Ecoflex Thermo Twin HP są bardzo odporne na korozję i mogą służyć przez dziesięciolecia przy minimalnej konserwacji. To gwarancja bezpieczeństwa i wydajności na długie lata.

Idealne rozwiązanie do przydomowych instalacji

Oprócz oszczędności energii i trwałości, rury preizolowane są bardzo wszechstronne i łatwe do dopasowania do wymagań technicznych potencjalnego projektu. Nadają się do szerokiego zakresu zastosowań, od małych budynków mieszkalnych po duże kompleksy handlowe lub przemysłowe, jednak Ecoflex Thermo Twin HP z dwoma dodatkowymi rurami kablowymi zaprojektowano specjalnie do instalacji pomp ciepła. Świetnie sprawdzą się jednak również do podłączenia instalacji niezbędnych w altanie ogrodowej, garażu, warsztacie majsterkowicza czy saunie zewnętrznej.

Charakterystyka produktu
  • Idealny do ogrzewania i chłodzenia
  • Dwie rury przewodowe PE-Xa z barierą tlenową, SDR 11
  • Maks. temperatura/ciśnienie robocze 95°C / 6 bar
  • Dwie rury peszla dla kabli elektrycznych lub sterujących
  • Dwukolorowy profil centrujący skutecznie zapobiega pomyleniu rur zasilającej i powrotnej > Warstwa izolacyjna z pianki PEX, stabilna rura osłonowa PE-HD

Profesjonalizm

Wybierając rury preizolowane warto postawić na produkty od sprawdzonej firmy z wieloletnim doświadczeniem - specjalisty w branży. Dzięki temu otrzymujemy profesjonalne rozwiązania systemowe o sprawdzonej i udokumentowanej latami jakości. Uponor Ecoflex może pochwalić się ponad 34 milionami metrów rur zainstalowanych na całym świecie, w różnych warunkach. Dostępność punktów dystrybucji zapewnia kompleksową opiekę nad wszystkimi etapami projektu instalacji oraz zakupu, ułatwiając pracę instalatorów.

Dlaczego warto wybrać rury preizolowane Ecoflex Thermo Twin HP?

Rury preizolowane są niezbędnym elementem nowoczesnych systemów ogrzewania, chłodzenia i dystrybucji wody. Jeśli zastanawiasz się nad montażem pompy ciepła, zdecydowanie warto rozważyć rury preizolowane. Dzięki energooszczędnej konstrukcji i wysokiej jakości elementom składowym rury Uponor Ecoflex to wydajne, energooszczędne i bezpieczne rozwiązanie, zaprojektowane specjalnie do instalacji z pompami ciepła. Rury Thermo Twin HP są kompatybilne ze wszystkimi standardowymi elementami wyposażenia systemu Ecoflex.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej