Pomporozdrabniacze wbudowane w ceramikę oraz do współpracy ze stelażami podtynkowymi

2019-07-10 10:21 Materiał partnerski opracowanie na podstawie materiałów SFA
rozdrabniacz WC wbudowany w ceramikę sanitarną
Autor: SFA WC-kompakt Sanicompact C43 ECO z wbudowanym pomporozdrabniaczem

Pomporozdrabniacze dają możliwość łatwego urządzenia łazienki czy toalety w niemal dowolnym miejscu budynku, niezależnie od przebiegającej instalacji wod-kan. Pomporozdrabniacz wcale nie musi być widoczny. Dostępne są bowiem specjalne typy pomporozdrabniaczy wbudowane w ceramikę sanitarną, stelaże podtynkowe z pomporozdrabniaczami oraz takie modele urządzeń, które są przystosowane do współpracy z dowolnym stelażem podtynkowym.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są modele pomporozdrabniaczy wbudowanych w ceramikę sanitarną i możliwości ich zastosowania,
  • jakie są modele pomporozdrabniaczy przystosowanych do współpracy ze stelażami podtynkowymi i ich parametry użytkowe

Pomporozdrabniacz wbudowany w ceramikę sanitarną

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ceramicznych urządzeń sanitarnych z wbudowanym pomporozdrabniaczem - urządzeniem rozdrabniająco-pompującym. WC-kompakt z zamontowanym pomporozdrabniaczem praktycznie nie różni się wizualnie od modelu tradycyjnego. Łatwy jest także montaż takiego urządzenia - wystarczy doprowadzić zasilanie i wodę standardowym przyłączem ¾ cala.

Jak działa pomporozdrabniacz?

Rozdrobnione ścieki przetłaczane są cienką rurką średnicy 32 mm, którą łatwo jest ukryć przy podłodze, w ścianie, czy pod sufitem podwieszanym. W zależności od modelu istnieje możliwość podłączenia dodatkowych przyborów łazienkowych, jak bidet czy umywalka. Zaletą jest brak zbiornika na wodę do spłukiwania. Całością steruje system elektroniczny i elektrozawór, uruchamiany przyciskiem znajdującym się na kompakcie. Urządzenie pracuje w trzech cyklach. Po naciśnięciu przycisku, następuje napełnianie muszli wodą, dalej uruchamiana jest pompa wyposazona w noże tnące, rozdrobniające i wypompowujące ścieki. Ostatnim etapem jest napełnienie muszli wodą do stanu pierwotnego w celu zasyfonowania. We wszystkich modelach pomporozdrabniaczy jest możliwość programowania czasu napełniania wody w zależności od ciśnienia w instalacji czy preferencji użytkowników. 

Pomporozdrabniacze mają niewielkie wymiary i dostępne są w różnych kształtach.

WARTO WIEDZIEĆ

Na rynku są urządzenia pracujące w systemie ekonomicznym, tzn. zużywają małe ilości wody w procesie spłukiwania (1,8/3 l). Cały cykl pracy pompy trwa ok. 5 sek., co wpływa na niskie koszty zużycia energii elektrycznej.

Najmniejsze modele WC z pompą

Na rynku dostępne są WC-kompakty o wymiarach: głębokość 43 cm, szerokość 39 cm, wysokość 44,5 cm. Wyposażone są w silniki o mocy 550 W. Przetłaczają ścieki na 3 m w górę i 30 m w poziomie. Parametry te są ze sobą powiązane, tzn. im wyżej pompujemy ścieki, tym zmniejsza się odległość tłoczenia w poziomie (parametry te podają producenci w tabelach doboru urządzeń). Niektóre modele mają możliwość podłączenia umywalki dzięki zastosowaniu dwóch systemów sterujących urządzeniem. Spłukiwanie wody odbywa się po naciśnięciu przycisków na ceramice. Zużycie wody to 1,8/3 l.

Dostępne są także modele pomporozdrabniaczy głębokości 52 cm, szerokości 36 cm i wysokości 47,5 cm. Wyposażone są najczęściej w silniki o mocy 500 W i podwójny przycisk do spłukiwania, zamontowany w ceramice. Ilość zużycia wody to 1,8/3 l. Pozwala na przetłoczenie ścieków na 3 m w górę i 30 m w poziomie. Te urządzenie z pompami mają możliwość podłączenia zarówno umywalki, jak i bidetu.

Pomporozdrabniacz Sanicompact ELITE

To model o nowoczesnym wzornictwie. Większy gabarytowo od wcześniejszych modeli (głębokość 52 cm, szerokość 36 cm, wysokość 47,5 cm). Wyposażony w silnik o mocy 500 W i podwójny przycisk do spłukiwania, zamontowany w ceramikę. Ilość zużycia wody to 1,8/3 l. Pozwala na przetłoczenie ścieków jak w poprzednich modelach na 3 m w górę i 30 m w poziomie. Ma możliwość podłączenia umywalki i bidetu.

pomporozdrabniacz wbudowany w urządzenie sanitarne
Autor: SFA Sanicompact ELITE (z pomporozdrabniaczem) - ceramika w nowoczesnej stylistyce z dwoma przyciskami do spłukiwania

Pomporozdrabniacze Sanicompact STAR i Sanicompact COMFORT Silence (z własnym stelażem)

To dwa modele misek ustępowych, podwieszanych. Oba modele dostarczane są wraz ze stelażem podtynkowym. Wyposazone są w silniki o mocy 500 W i podwójny przycisk do spłukiwania. Przetłaczają ścieki na 3 m w górę i 30 m w poziomie. Zużycie wody w modelu STAR to 3,8/5 l (wymiary: głębokość 52,5 cm, szerokość 40 cm, wysokość 43 cm). W modelu COMFORT zużycie wody wynosi 1,8/3 l (wymiary: głębokość 51,5 cm, szerokość 42 cm, wysokość 43-60 cm). Dodatkowo model COMFORT wykonany jest w technologii SILENCE, podobnie jak niektóre modele przystawkowe, co oznacza, że pracuje ciszej od innych urządzeń o 10 dB.

Wszystkie te urządzenia sanitarne charakteryzują się nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, cichą i bezawaryjną pracą, a sam sposób montażu i adaptacji pomieszczenia jest bardzo łatwy i nie wymaga kosztownych czy skomplikowanych prac remontowych.

Pomporozdrabniacze do stelaży podtynkowych

Dobór pomporozdrabniacza możliwy jest także w przypadku dowolnie wybranego na rynku, podwieszanego na stelażu podtynkowym WC-kompaktu.

Pomporozdrabniacz SaniWALL PRO UP

Specjalny kompletny stelaż podtynkowy z wbudowanym w dolnej części pomporozdrabniaczem o mocy 400 W pozwala na pompowanie ścieków na wysokość 5 m i 100 m w poziomie. Jego konstrukcja jest uniwersalna - pozwala na zamontowanie dowolnej miski WC (zunifikowany rozstaw mocowań). Zestaw umożliwia dodatkowe podłączenie umywalki, bidetu bądź prysznica – słowem budowę kompletnej (czasem dodatkowej) łazienki w miejscu na nią wcześniej nieprzeznaczoną. Pozwala na montaż dowolnie wybranej ceramiki. Wyposażony jest w spłuczkę i podwójny chromowany przycisk do spłukiwania (6/3 l tryb ECO). Solidna stalowa konstrukcja stelaża, zintegrowana z pomporozdrabniaczem daje dodatkową przestrzeć, co ważne, bez potrzeby wykonywania rewizji obok stelaża. Ruchoma dolna część (rewizja) ułatwia dostęp do urządzenia w przypadku konserwacji. Jest to nowatorskie rozwiązanie cieszące się bardzo dużym uznaniem na całym świecie.

Pomporozdrabniacz SaniWALL
Autor: SFA Pomporozdrabniacz SaniWALL PRO UP

Pomporozdrabniacz SaniPack PLUS

Alternatywą dla SaniWALL PRO może być zastosowanie dowolnego stelaża podtynkowego dostępnego na rynku z urządzeniem SaniPack PLUS, wyposażonym w silnik o mocy 400 W, pozwalający na pompowanie ścieków na 5 m w górę i 50 m w poziomie. SaniPack montowany jest obok stelaża podtynkowego w pewnej odległości od niego. Daje możliwość podłączenia wszystkich przyborów łazienkowych, jak bidet, prysznic czy umywalka. Zaletą jego są małe wymiary. Przy instalacji należy pamiętać, aby pozostawić rewizję serwisową.

WARTO WIEDZIEĆ

Najważniejsze zalety wykorzystania pomporozdrabniaczy zintegrowanych z ceramiką lub stelażem podtynkowym, to:

  • możliwość pełnego ukrycia urządzenia,
  • szeroka oferta modeli przystosowanych do różnego typu pomieszczeń,
  • atrakcyjne wzornictwo,
  • rozwiązania konstrukcyjne usprawniające montaż i eksploatację,
  • możliwość zastosowania dowolnej miski ustępowej czy systemu podtynkowego,
  • pomporozdrabniacze wyróżnia też cicha i bezawaryjna praca.
pomporozdrabniacz SaniPack Plus
Autor: SFA Pomporozdrabniacz SaniPack Plus może współpracować z dowolnym stelażem podtynkowym dostępnym na rynku

Pozostałe kursy:

Partnerzy

Firma SFA Poland, reprezentująca w Polsce francuską Grupę SFA, jest obecna na krajowym rynku od ośmiu lat. Przedsiębiorstwo dystrybuuje produkowane przez SFA m.in. pompy i sanirozdrabniacze do wody szarej i ścieków z fekaliami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej