Trzy w jednym – zintegrowany bęben kablowy QADDY®

2020-10-01 0:33 Materiał sponsorowany materiały firmy NKT
Bęben kablowy
Autor: NKT Bęben kablowy, stojak ułatwiający odwijanie przewodu i wózek - jedno rozwiązanie

Nowe rozwiązanie QADDY® łączy w sobie bęben kablowy, stojak ułatwiający odwijanie przewodu i wózek, dzięki czemu sprzyja większej mobilności instalatora na placu budowy i nie szkodzi zdrowiu.

Racjonalna organizacja pracy ma kluczowe znaczenie dla fachowego wykonawstwa, co dotyczy zwłaszcza instalacji elektrycznych. Praca instalatora to zadanie wymagające nie tylko doświadczenia i precyzji w łączeniu przewodów, lecz także wysiłku fizycznego związanego choćby z ich transportem. Właśnie z myślą o łatwym i wygodnym transporcie kabli firma NKT opracowała nowe rozwiązanie logistyczne QADDY. Eliminuje ono uciążliwy etap przenoszenia nieporęcznych bębnów, co znacząco wpływa na racjonalizację prac instalacyjnych. Potwierdziły to badania chronometryczne wykonane przez organizację branżową EVU prowadzącą działania edukacyjne i szkoleniowe w branży elektrycznej i hydraulicznej dla duńskiego stowarzyszenia TEKNIQ, które skupia specjalistów i wykonawców z wielu dziedzin budowlanych.

Zintegrowany bęben kablowy QADDY®
Autor: NKT Zintegrowany bęben kablowy QADDY®

Jedno rozwiązanie – więcej możliwości

Pomimo swojej kompaktowej budowy rozwiązanie QADDY jest odporne na zwiększone obciążenia eksploatacyjne. Za jego pomocą można transportować bębny aż do 100 kg! Starannie przemyślana konstrukcja gwarantuje stabilność podczas rozwijania aż do ostatniego metra kabla. Jedna osoba może z łatwością wyciągać nawet kilka przewodów jednocześnie. Po skończeniu etapu montażu kabla, jego końcówkę umieszcza się w przewidzianym do tego celu gnieździe. Następnie można swobodnie przemieścić się w kolejne miejsce, ustawić bęben w zasięgu ręki, wyjąć końcówkę i kontynuować instalację.

Ważne!

Chronometria wykonana wewnątrz budynku wykazała, że oszczędność czasu poświęconego na trzy przejazdy tam i z powrotem z jednego pomieszczenia do drugiego wynosi aż 45% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. W sumie transport przewodów trwał dwa razy krócej.

Po zakończeniu pracy QADDY można ustawić z powrotem na palecie w pozycji pionowej i złożyć uchwyt. Rozwiązanie kryje w sobie jeszcze jedną użyteczną funkcję – pozostawione na placu budowy chroni kable przed ewentualną kradzieżą.

Kabel bębnowy - odwijak i wózek
Autor: NKT QADDY® łączy w sobie funkcje odwijaka i wózka

Wygodna praca

Zintegrowany bęben kablowy QADDY łączy w sobie trzy funkcje: przechowywania, rozwijania i transportu kabli do i w miejscu budowy. Produkt ma formę wózka, która umożliwia jego swobodne przewożenie i łatwe manewrowanie między ewentualnymi przeszkodami. Dzięki temu instalatorzy nie muszą już podnosić ciężkich i nieporęcznych bębnów drewnianych, co naraża ich na nadwyrężenia, a nawet urazy kręgosłupa. W ten sposób nowe rozwiązanie przyczynia się do zachowania optymalnych warunków BHP i redukcji ryzyka zwolnień chorobowych. QADDY może być bezpiecznie obsługiwany przez jednego instalatora, w odróżnieniu od tradycyjnych drewnianych bębnów.

Transport przewodów
Autor: NKT QADDY® pozwala na szybki i wygodny transport przewodów

QADDY można łatwo zmienić w wózek do transportu kabli z palety do budynku – wystarczy pociągnąć rączkę, obrócić ją pod kątem 90º i skierować wózek w kierunku jazdy. W miejscu instalacji należy ustawić bęben w pionowej pozycji i już można rozwijać kable. Podczas badań przeprowadzonych w warunkach placu budowy wykazano, że QADDY pozwala na trzy razy szybszy transport kabli z samochodu na miejsce pracy w budynku w porównaniu do drewnianego bębna kablowego. Podczas symulacji instalator musiał pokonać 71 metrów, przebywając tą samą drogę sześć razy. Finalny czas transportu w przypadku zastosowania bębna QADDY był aż o 60% krótszy.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej