Pewny prąd na każdej budowie - SYS-PowerStation Festool

2021-05-01 1:38 Materiał partnerski
SYS-PowerStation Festool
Autor: Festool SYS-PowerStation Festool to urządzenie, które zastępuje gniazdo elektryczne

Zapewnienie prądu na budowie to jedno z najważniejszych zadań zanim rozpoczną się prace. SYS-PowerStation Festool to urządzenie które gwarantuje, że prąd dostarczony będzie tam, gdzie jest potrzebny. Ten kompaktowy, podręczny magazyn energii elektrycznej ma pojemności 1500 Wh i zapewnia moc na cały dzień pracy.

Od teraz praca na budowie, dzięki Sys-PowerStation, może przebiegać bez przeszkód, takich jak zanadto obciążona rozdzielnica budowlana, spaliny z agregatów prądotwórczych czy przerwy w dostawach prądu.

Energia z SYS-PowerStation Festool

SYS-PowerStation Festool to 1500 Wh, o mocy 3680 W i mocy szczytowej do 11000 W, o stabilnym napięciu 230 V. To kompaktowe urządzenie, które zastępuje gniazdo wtykowe, generator energii czy rozdzielnicę budowlaną. Ten poręczny magazyn energii umieszczony w Systainerze3, kompatybilnym z całym systemem Systainerów Festool, zapewnia na przykład:

 • 560 poprzecznych cięć ukośnicą przesuwną Kapex KS 60 z podłączonym odkurzaczem mobilnym,
 • ok. 3000 pojedynczych cięć poprzecznych za pomocą HK55 w litym, konstrukcyjnym drewnie,
 • naładowanie ok. 20 akumulatorów 18V 5,2 Ah.
SYS-PowerStation
Autor: Festool Sys-PowerStation jest bezpiecznym, wygodnym, bezspalinowym magazynem energii, który gwarantuje, że zaplanowane zadania zostaną wykonane

SYS-PowerStation jak gniazdko

SYS-PowerStation gwarantuje moc wystarczającą dla wszystkich narzędzi zasilanych z sieci, również dla odkurzaczy, dużych pilarek czy młotowiertarek. Festool udało się w tym niewielkim i stosunkowo lekkim (16 kg) urządzeniu połączyć wysoką moc z dużą ilością energii.

SYS-PowerStation jest nie tylko kompatybilny ze wszystkimi przewodowymi elektronarzędziami Festool, lecz może zasilać również sieciowe elektronarzędzia innych producentów. Obsługuje je bez utraty mocy - tak jak tradycyjne gniazdo 230V.

Szybkie ładowanie, łatwa obsługa

Czas pełnego ładowania SYS-PowerStation trwa około 3 godzin. Inteligentny system zarządzania wybiera sposób ładowania w zależności od aktualnej temperatury ogniwa. Pozwala to na maksymalne skrócenie czasu ładowania i jednocześnie stanowi ochronę akumulatora, przedłużającą jego trwałość.

Obsługa SYS-PowerStation jest łatwa i przejrzysta. Mobilne gniazdko znajduje się z przodu praktycznej obudowy Systainera3, a jego głównym punktem jest ergonomiczny włącznik/wyłącznik oraz przyłącze do wszystkich narzędzi zasilanych z sieci. Aktualny stan naładowania można w każdej chwili odczytać ze wskaźnika LED.

Wewnątrz Systainera3 znajduje się również dodatkowy przycisk, który zapobiega przypadkowemu włączeniu podczas transportu. SYS-PowerStation wyposażony jest także port USB C do szybkiego ładowania urządzeń przenośnych, takich jak tablety czy smartfony.

Dane techniczne SYS-PowerStation

 • Podłączenie sieciowe 230V~ / 50Hz pure sine
 • Nominalna ilość energii 1555 Wh
 • Stała moc 3680 W
 • Moc szczytowa (<0,5 sek.) 11000 W
 • Moc szczytowa (<6,0 sek.) 7200 W
 • Technologia akumulatora Li-Ion
 • Czas ładowania (zależnie od temperatury ogniwa) 3 godziny
 • Stopień ochrony IP 44
 • Wielkość Systainera3 M187
 • Ciężar 16,5 kg
 • Wyjście AC 220V-240 V~ / 50/60Hz
 • Wejście AC 220V-240 V~ / 50/60Hz
 • USB typ C (wyjście) 5 do 20V / 3A / 15 do 60 W
zasilania z SYS-PowerStation
Autor: Festool Dzięki SYS-PowerStation przerwy w pracy z powodu braku prądu, przepełnione rozdzielnice budowlane, problemy z bezpiecznikami należą do przeszłości

Pełna moc przy zerowej emisji

CO2, tlenki azotu, pył to codzienność placu budowy, obciążająca zarówno zdrowie pracowników, jak i środowisko. Źródłem zanieczyszczeń są m.in. urządzenia napędzane silnikami spalinowymi, takie jak generatory Diesla. SYS- PowerStation to wkład w tworzenie bezemisyjnych placów budowy. 1500 watogodzin zapewnia wystarczającą ilość energii dla wszystkich narzędzi zasilanych z sieci. Jedno urządzenie sprzyja zatem zarówno zdrowiu, jak i środowisku.

Prąd na budowie z gwarancją

SYS PowerStation, jak wszystkie elektronarzędzia Festool, podlega pełnej ochronie serwisowej. Wystarczy, że narzędzie zostanie zarejestrowane do Gwarancji all-inclusive w ciągu 30 dni od zakupu. Rejestracji można dokonać na stronie www.festool.pl/myfestool lub poprzez aplikację Festool Work.

SYS-PowerStation będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2021

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej