Pełnia energii z falownikami Corab Encor

2023-03-06 14:13 Materiał sponsorowany
Falowniki Corab Encor
Autor: Corab Powstające pod marką Corab Encor falowniki są odpowiedzią na potrzeby instalatorów oraz firm działających w branży odnawialnych źródeł energii

Encor to marka własna firmy Corab, która nieustannie od 30 lat wspiera rozwój branży OZE oraz dostarcza wysokiej jakości komponenty do systemów fotowoltaicznych – w tym konstrukcje, moduły PV, falowniki i magazyny energii.

Falowniki Encor – poznaj ich możliwości

Spółka Corab to wiodący europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych. W odpowiedzi na oczekiwania rynku, olsztyńska firma wprowadza na rynek kolejne urządzenia sygnowane marką Encor. Do modułów fotowoltaicznych dołącza rodzina inwerterów.

Falowniki trójfazowe Corab Encor – od 4kW do 12kW

Na uwagę zasługuje w szczególności trójfazowy inwerter Corab Encor o mocy od 4kW do 12kW i sprawności maksymalnej na poziomie 98,30%. Posiada on napięcie startowe już od 150V, maksymalny prąd DC 16A i wyjątkowo szeroki zakres napięć MPPT.

Poza tym zapewnia moc pozorną na wyjściu AC do 110% mocy nominalnej i możliwość przewymiarowania nawet do 200%. Nad bezpieczeństwem pracy trójfazowego falownika Encor czuwa wbudowany ogranicznik przepięć DC.

Falownik Encor pochwalić się może stopniem ochrony IP66, co daje gwarancję bezpiecznego montażu na zewnątrz. Dodatkowo inwerter ten ma szeroki zakres temperatury pracy wynoszący od -30°C do +60°C.

Falowniki Corab Encor
Autor: Corab Trójfazowy inwerter Corab Encor o mocy od 4kW do 12kW

Falowniki Corab Encor – 17kW, 20 kW lub 30 kW

W ofercie Corab znajduje się także falownik o wyżej mocy – 17kW, 20 kW lub 30 kW, którego sprawność maksymalna wynosić może aż do 98,5%. Oferuje on wyjątkowo szeroki zakres napięć MPPT i niskie napięcie startowe oraz możliwość przewymiarowania do 150%.

Na uwagę zasługuje wbudowana funkcja śledzenia cienia, co znacznie podnosi wydajność pracy całej instalacji PV. W zakresie zabezpieczeń warto natomiast wspomnieć o ochronie przed zbyt niskim lub wysokim napięciem, monitoringu izolacji DC, sieci AC, impulsu DC czy prądu upływu.

Inwertery te mają także zabezpieczenie przed nadmierną temperaturą i ogranicznik przepięć DC/AC. Co ważne, gwarantują one możliwość podłączenia modułów PV o dużej mocy dzięki maksymalnemu prądowi wejściowemu 16A DC. Podobnie jak wspomniane wcześniej falowniki trójfazowe, także i omawiane inwertery mogą być bezpiecznie montowane na zewnątrz, gdyż posiadają stopień ochrony IP66.

Falowniki Corab Encor
Autor: Corab Falowniki Corab Encor – 17kW, 20 kW lub 30 kW

Falownik Corab Encor – 50 kW

Na potrzeby instalacji PV o większej mocy w ofercie Corab pojawił się falownik 50 kW, którego sprawność maksymalna wynosi do 98,4%, a zakres napięć MPPT 180~1000V DC. Gwarantuje on możliwość przewymiarowania do 150%.

Co istotne, ma on niższą wagę w porównaniu do konkurencyjnych produktów – 44,5 kg, a zakres  temperatury pracy wynosi -30°C do +60°C. Dodatkowo ten model falownika Corab Encor posiada wbudowany ogranicznik przepięć DC, umożliwia kontrolę wypływu energii do sieci, a do chłodzenia zastosowane zostały wentylatory o dłuższej żywotności. Co równie ważne, model ten ma stopień ochrony IP66, co oznacza, że może być montowany na zewnątrz.

Falowniki Corab Encor
Autor: Corab Falownik Corab Encor – 50 kW

Trójfazowy falownik hybrydowy Corab Encor Hybrid – od 6kW do 15kW

W ofercie Corab znaleźć można także trójfazowy falownik hybrydowy, który z powodzeniem łączyć może instalację fotowoltaiczną, magazyn energii oraz domowe urządzenia. Cechuje go asymetryczna praca do 50% nominalnej mocy wyjściowej na jedną fazę i możliwość przewymiarowania aż do 150%.

Co ważne, trójfazowy falownik hybrydowy gwarantuje możliwość podłączenia modułów o dużej mocy dzięki maksymalnemu prądowi wejściowemu 16A DC. Poza tym oferuje on możliwość pracy równoległej do 150kW, aż pięć zróżnicowanych trybów pracy i wyposażony został także w wbudowany ogranicznik przepięć DC.

Prace falownika śledzić można z poziomu dedykowanej aplikacji do monitoringu Corab ONE. Jest to autorski monitoring instalacji, który zapewnia możliwość sprawdzania kluczowych parametrów takich jak produkcja energii, poziom zużycia, ilość energii oddanej do i pobranej z sieci.

Falowniki Corab Encor
Autor: Corab Trójfazowy falownik hybrydowy Corab Encor Hybrid – od 6kW do 15kW

Dlaczego warto wybrać falowniki Corab Encor?

Firma Corab jest wiodącym polskim producentem systemów fotowoltaicznych, którego wyróżnia wieloletnie doświadczenie i posiadane kompetencje. Dzięki temu Corab zalicza się do grona liderów wspierających nieustannie rozwój branży Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce i Europie.

Falowniki Corab Encor cechuje przede wszystkim wysoka jakość i trwałość. Prężnie rozwijany dział R&D Corab współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi z Polski i z zagranicy, przez co stale analizuje najnowsze trendy z branży OZE, a najlepsze praktyki wykorzystuje w produkcji własnych komponentów instalacji PV, takich jak inwertery, moduły PV, konstrukcje wsporne czy magazyny energii. Warto wiedzieć, że oferowane przez Corab inwertery przechodzą testy w komorach solnych oraz klimatycznych, są  certyfikowane i spełniają niezbędne normy.

Powstające pod marką Corab Encor falowniki są odpowiedzią na potrzeby instalatorów oraz firm działających w branży odnawialnych źródeł energii. Wszystkie objęte są 12-letnim okresem gwarancji i serwisowane w modelu door-to-door, a nad sprawną obsługą czuwa rozbudowana sieć profesjonalnych serwisantów. Dodatkowo falowniki Encor zapewniają łączność poprzez Wi-Fi w standardzie oraz opcjonalnie przez LTE (4G) czy Ethernet.

Zbudowane z komponentów renomowanych marek, o nowoczesnym i unikalnym designie, z pewnością sprawdzą się zarówno w małych, średnich, jak i większych instalacjach PV, wspierając bezawaryjną pracę systemów i pozyskiwanie niemal darmowego prądu ze słońca.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej