Jak wykorzystać potencjał światła? Niestandardowe rozwiązania oświetleniowe

2021-05-18 16:09 Materiał sponsorowany materiały firmy ES-SYSTEM
Oświetlenie
Autor: ES-SYSTEM Indywidualne projekty pozwalają dostosowywać kształty, barwy, rozmiary, a także funkcje opraw oświetleniowych. Löhr Center, Koblenz, Niemcy

Współczesna architektura lubi się wyróżniać zaskakującymi kształtami, barwami czy nowoczesnymi technologiami. Dla dobrego projektanta każdy detal ma znaczenie. Wykorzystujemy więc wszystko, co może podkreślić oryginalność danego miejsca – czyli również światło. Jako czwarty wymiar architektury stanowi ono wspaniałe narzędzie do kreowania niesamowitych przestrzeni i wrażeń.

Jednak nie zawsze jest to proste. Gotowe produkty nie pozostawiają wiele miejsca na kreatywność. Tymczasem niektóre projekty wymagają naprawdę wyjątkowego podejścia wykraczającego poza standardy. Często chodzi o nietypową formę lub funkcję obiektu, w której zwykłe oprawy oświetleniowe się nie sprawdzają. A czasem po prostu poszukujemy czegoś, co idealnie uzupełni lub zaakcentuje dane wnętrze. Wtedy niestandardowe rozwiązania oświetleniowe to najlepszy wybór.

Projekt oświetlenie
Autor: ES-SYSTEM Wszystko zaczyna się od rozmowy, pomysłu lub szkicu – tak powstają wyjątkowe rozwiązania oświetleniowe

Nietypowe oświetlenie – gdzie go szukać?

Gdy chodzi o produkty custom-made, niemożliwe nie istnieje. Wszystko zaczyna się od rozmowy, a jedyną granicę stanowi wyobraźnia. Nie chcecie się zadowalać półśrodkami? Macie wstępny pomysł albo konkretną wizję, ale potrzebujecie pomocy w realizacji? Nie musicie rezygnować z planów ani szukać rozwiązań na własną rękę.

Liderzy na rynku profesjonalnego oświetlenia LED oferują idealne wyjście. Warto zaufać sprawdzonym specjalistom, takim jak firma ES-SYSTEM. Wystarczy, że Wy zdefiniujecie swoje oczekiwania, a oni połączą wybraną estetykę z funkcjonalnością i aktualnymi normami.

Oświetlenie
Autor: ES-SYSTEM Nietypowe oświetlenie kształtuje atmosferą miejsca i wpływa na nasze wrażenia. Sala Ziemi, Poznań Congress Center

O czym pamiętać?

Każdy nowy projekt to wyjątkowe wyzwanie, do którego projektanci oświetlenia podchodzą indywidualnie. Podstawą odpowiedniego doboru rozwiązań jest właściwe zrozumienie sposobu wykorzystania danego obiektu i jego charakteru oraz utrzymanie spójności ze stylem architektonicznym.

Wszystkie przestrzenie – od biur przez galerie handlowe po muzea – mają swoją własną specyfikę i funkcję. Dlatego oprócz wizji architektów i oczekiwań inwestorów należy wziąć pod uwagę również użytkowników końcowych. Tutaj również potrzebne są specjalistyczna wiedza, ścisłe umiejętności oraz doświadczenie w podobnych projektach.

Różne poziomy zaawansowania

Niestandardowe rozwiązania oświetleniowe mogą oznaczać zarówno zupełnie nowe wdrożenia, jak i niewielkie zmiany w standardowych oprawach. Wszystko definiują Wasze potrzeby.

  • Prosta modyfikacja

Szybka adaptacja stałego asortymentu produktów obejmuje np. zmianę temperatury barwowej czy strumienia świetlnego lub dodanie czujnika w celu zwiększenia wydajności.

  • Zaawansowana modyfikacja

Unikalna propozycja bazująca na standardowych produktach pozwala dostosować oświetlenie do konkretnych wymagań – niezależnie od tego, czy chodzi o dodanie funkcji technicznej, zmianę rozmiaru, kształtu czy koloru.

  • Indywidualne rozwiązanie

Dzięki wiedzy na temat światła i inżynierii, dużych możliwości produkcyjnych i ścisłej współpracy z architektami powstają jedyne w swoim rodzaju projekty. Stworzone z myślą o konkretnej przestrzeni, perfekcyjnie uzupełniają jej wystrój.

Systemy zarządzania oświetleniem

Oświetlenie custom-made to świetny sposób nie tylko na uwydatnienie atmosfery danego miejsca, ale i na jego optymalne wykorzystanie. Poprzez połączenie opraw premium ze starannie opracowaną technologią możecie dostosować światło do różnych zadań, okoliczności i potrzeb.

Sposób implementacji systemów zarządzania oświetleniem dzięki szerokiej ofercie rozwiązań bezprzewodowych i przewodowych jest praktycznie nieograniczony. Wybór zależy od wielkości inwestycji i jej planowanego przeznaczenia.

Co więcej, zaawansowane systemy sterowania umożliwiają znaczne ograniczenie kosztów zużycia energii. W ten sposób wpisują się w jeden z najważniejszych trendów nowoczesnej architektury – czyli ochronę środowiska naturalnego.

O firmie ES-SYSTEM

Już od 1990 roku projektuje, produkuje i sprzedaje profesjonalne rozwiązania oświetleniowe LED. Od grudnia 2019 roku jest częścią Grupy Glamox, skandynawskiego lidera w branży.

Firma ES-SYSTEM łączy bogate doświadczenie, znajomość materiałów, zrozumienie procesów produkcyjnych oraz norm w zakresie oświetlenia z najnowszymi trendami i zmysłem artystycznym. Spełnia nawet najwyższe wymagania dla każdego obiektu i pomaga klientom zobaczyć pełny potencjał projektowanej lub aranżowanej przestrzeni. Dzięki temu tworzy niecodzienne realizacje oświetleniowe na całym świecie.

Zainspiruj się na: www.essystem.pl.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej