Antyalergiczny odkurzacz centralny Enke

2020-06-30 9:00
Odkurzacz centralny Enke
Autor: Enke Odkurzacz centralny Enke

Odkurzacz centralny Enke polecany jest dla osób, które zmagają się z alergią. Używając tradycyjnego odkurzacza z mało skutecznym filtrem workowym, nie da się posprzątać dokładnie i bez przykrych konsekwencji dla alergika. Jak skutecznie działa odkurzacz centralny Enke?

Odkurzacz w domu, w którym ktoś cierpi na alergię jest wyjątkowo często używanym sprzętem. Odkurzacz alergika musi działać skutecznie i niezawodnie, ponieważ:

  • nieustannie namnażające się, silne alergeny - przede wszystkim roztocza - to główny składnik kurzu,
  • silnym alergenem jest także zwierzęca sierść, a niektórzy nie wyobrażają sobie domu bez czworonoga,
  • przez znaczną część roku przez okna wpadają uczulające pyłki roślin, osadzając się na meblach czy podłogach,
  • nawet sama czynność odkurzania jest przyczyną reakcji alergicznych.

W tradycyjnym odkurzaczu zasysany kurz w małym tylko stopniu zostaje zatrzymany w filtrze - wydmuchiwane przez wylot i słabo oczyszczone powietrze ponownie trafia do pomieszczenia, osadzając się na powierzchniach. Dodatkowo, podmuch z wylotu odkurzacza stale wzbija wszechobecny kurz.

Odkurzacz centralny - schemat instalacji
Autor: Enke Odkurzacz centralny - schemat instalacji

Z jaką skutecznością oczyszcza pomieszczenia odkurzacz Enke?  

System centralnego odkurzania prawie w 100% usuwa kurz i po kilkustopniowej filtracji gromadzi go w szczelnym zbiorniku, oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych. Większe zanieczyszczenia separowane są przez kilkuwarstwowy filtr wstępny. Natomiast drobny pył filtrowany jest przez poliestrowe filtry HEPA o dużej powierzchni.

Istotną zaletą odkurzacza centralnego jest siła ssąca – w odkurzaczach Enke moc silnika jest nieporównywalnie większa (ponad 30%) niż w tradycyjnym sprzęcie. Dzięki temu kurz usuwamy szybko i dokładnie.

Budowa jednostki centralnej
Autor: Enke Budowa jednostki centralnej odkurzacza

Wyprowadzony na zewnątrz budynku wydmuch jednostki centralnej uwalnia powietrze bez zanieczyszczeń, a zassane powietrze nie wraca z powrotem do pomieszczeń - jak w odkurzaczach tradycyjnych. Warto też zaznaczyć, że podczas odkurzania z urządzenia nie wydostaje się żaden nieprzyjemny zapach, co nieraz zdarza się podczas sprzątania odkurzaczem tradycyjnym.

Używając wygodnego węża ssącego i odpowiednich ssawek zbieramy kurz, który szybko i bezpowrotnie znika w szczelnej instalacji PVC, trafiając do oddalonego pojemnika. Worki na kurz wymienia się bardzo łatwo i, co ważne, tylko raz, dwa razy w roku.

Praktycznym dodatkiem do odkurzacza centralnego jest tkaninowy pokrowiec na wąż , który zapobiega uszkodzeniom mebli i ścian w trakcie odkurzania oraz eliminuje możliwość gromadzenia się kurzu na jego karbowaniach. W razie potrzeby pokrowiec można wyprać w pralce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej