Jansen – systemy profili stalowych. Stworzone, by kształtować oblicze miasta

2023-03-14 10:11 Materiał sponsorowany
Aluminiowe okna OknoPol
Autor: Copyright KönigStahl System profili stalowych Jansen

Profile okienne ze stali to pełna swoboda przy projektowaniu budynków. System szwajcarskiej firmy Jansen oferowany przez Okno-Pol zapewnia nieograniczone możliwości konstrukcji szklanych fasad, okien i drzwi. Można go wykorzystać w nowych budynkach, jak i remontowanych.

Spis treści

  1. Aluminiowe systemy Schüco
  2. Stalowe systemy Jansen
  3. Stalowe systemy okienno-drzwiowe
  4. Projekt – estetyka i funkcjonalność w jednym
  5. Łatwość obsługi

Firma Okno-Pol jest jednym z wiodących producentów okien i drzwi oraz systemów przesuwnych. Wykorzystuje profile, okucia i inne komponenty wyłącznie renomowanych marek gwarantujących wysoką jakość. Na potwierdzenie tego jej produkty posiadają odpowiednie certyfikaty oraz opinie renomowanych instytutów: niemieckiego ift Rosenheim i słowackiego TSUS.

Jako jeden z niewielu producentów okien i drzwi oferuje produkty z różnych materiałów: PCV, aluminium, drewna i stali. Dzięki temu pod względem konstrukcyjnym jest w stanie zrobić praktycznie wszystko, zaspokajając potrzeby nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Na uwagę zasługują zwłaszcza systemy aluminiowe firmy Schüco. W najbliższym czasie oferta firmy zostanie rozszerzona o stalowe systemy okienno-drzwiowe szwajcarskiej marki Jansen. Systemy okienno-drzwiowe z aluminium lub ze stali dzięki swojej dużej wytrzymałości i trwałości mogą być wykorzystane w mocno uczęszczanych budynkach. Są dostępne w wersji z ociepleniem lub bez niego. Sprawdzają się zarówno w nowych domach, jak i przy renowacji istniejących budynków. 

Aluminiowe systemy Schüco

Okna i drzwi oraz systemy przesuwne z aluminium to lekkie konstrukcje o dobrych parametrach termoizolacyjnych i dużej wytrzymałości. Szczególne zainteresowanie wzbudza system Panorama Design 75, który wyróżniają cienkie profile. Można z nich tworzyć konstrukcje, które zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz wyglądają niezwykle lekko i jednocześnie zapewniają szerokie widoki. Konstrukcje w kolorze czarnym doskonale sprawdzają się w realizacjach w stylu loftowym.

Stalowe systemy Jansen

Stalowe systemy okienno-drzwiowe Jansen stanowią dopełnienie i rozszerzenie oferty firmy Okno-Pol. Profile stalowe mogą być różnie wykończone - jako zwykła stal, stal czarna, stal nierdzewna oraz corten, która wygląda jak zardzewiała. Tak bogata oferta pozwala na tworzenie różnorodnych konstrukcji. Warto zwrócić uwagę na systemy linii Janisol polecane do renowacji loftów oraz tworzenia realizacji w  stylu industrialnym, z zachowaniem wszystkich właściwości statycznych.

Stalowe systemy okienno-drzwiowe

Profile okienno-drzwiowe ze stali zapewniają maksymalną swobodę w projektowaniu budynków. Można z nich tworzyć przeszklenia wielkopowierzchniowe, okna podzielone szprosami czy okna łukowe. Stalowe systemy okienne mogą mieć niewielką głębokość - mogą być montowane równo z powierzchnią nawet w wąskich konstrukcjach, gwarantując maksymalną stabilność. Systemy Jansen obejmują sprawdzone okucia dostępne dla wszystkich popularnych typów otwierania. Spełniają najwyższe wymagania pod względem wytrzymałości mechanicznej i trwałości, a także bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Aluminiowe okna OknoPol
Autor: Copyright KönigStahl System profili stalowych Jansen

Projekt – estetyka i funkcjonalność w jednym

W systemach stalowych Jansen design oznacza harmonię funkcjonalności i estetyki. Budynek powinien zapewniać użytkownikom najwyższy możliwy komfort i ochronę, uwidoczniać wizję architekta i przekonywać formalnie do jego realizacji. Powinien także harmonizować z otoczeniem.

Systemy Jansen pozwalają tworzyć projekty, które zapewniają również różnorodne wrażenia wizualne. Elementy konstrukcyjne mogą odgrywać wiodącą rolę jako wyróżniający się element projektu, co jest szczególnie ważne w aranżacjach loftowych czy industrialnych. Mogą też być ujęte tak, żeby wtapiać się w tło, wręcz znikać, dzięki czemu świetnie uzupełnią minimalistyczne wnętrza. Systemy Jansen dają więc projektantom wybór, w jakim stylu chcą tworzyć.

Aluminiowe okna OknoPol
Autor: Copyright KönigStahl System profili stalowych Jansen
Aluminiowe okna OknoPol
Autor: Copyright KönigStahl System profili stalowych Jansen

Łatwość obsługi

Systemy Jansen wykorzystują okucia zapewniające maksymalną funkcjonalność przeszkleń. Zależnie od stylu i preferencji projektanta mogą być one ukryte lub nawierzchniowe. W stalowych oknach lub drzwiach można zastosować napędy dające możliwość wyboru wariantów otwierania i sterowania, dzięki czemu nawet wykonana ze stali stolarka otworowa może stanowić element systemów smart home.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej