Prefabrykowane, modułowe dachy szklane - atrakcyjny wygląd oraz prosta i szybka obsługa projektu

2022-11-09 0:03 Materiał sponsorowany
Swietliki modulowe Velux
Autor: Andrea Flak Fotografie Nowoczesny system świetlików przekonuje smukłymi belkami i ukrytymi napędami łańcuchowymi, dzięki którym nie ma widocznej różnicy między modułami otwieranymi i stałymi. Na zdjęciu wykorzystane w projekcie pracowni architektonicznej IGA-Haus GmbH

Modułowy system szklenia to rozwiązanie oferowane przez VELUX Commercial. Stosowane jako oświetlenie dzienne i wentylacja dla budynków przemysłowych, publicznych i komercyjnych. Świetliki modułowe zostały niedawno dodane do kompleksowego portfolio produktów na polskim rynku. Pierwsze polskie projekty z nowym innowacyjnym rozwiązaniem świetlików zostały już zrealizowane.

Świetliki modułowe to wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązanie, które wprowadza naturalne światło i świeże powietrze do budynków publicznych i komercyjnych. Koncepcja polega na wykorzystaniu standaryzowanych modułów, które idealnie łączą się ze sobą tworząc bezszwowy, wodoszczelny system. Poszczególne elementy można łączyć w różnych konfiguracjach świetlików dachowych, takich jak pasma ciągłe lub świetliki dwuspadowe. Zastosowanie znormalizowanego modułu przynosi wiele korzyści, m.in. proste i szybkie planowanie inwestycji i instalacja.

Zaletą świetlików jest niezawodna jakość, doskonałe właściwości materiału oraz prefabrykacja elementów, która umożliwia prostą i szybką obsługę we wszystkich fazach procesu budowlanego.

Prefabrykowane, modułowe dachy szklane

Całkowita prefabrykacja systemu jest zauważalna na wszystkich etapach procesu. Wszystkie komponenty są produkowane i montowane na tej samej, ściśle kontrolowanej linii produkcyjnej, co oznacza, że mają identyczne właściwości i jednolitą jakość. Moduły mają oznaczenie CE, są dostarczane z obróbkami blacharskimi właściwymi dla danego projektu, a także wyróżniają się 30-letnią żywotnością (zgodnie z normą EN 17213).

Profile wykonane są z pultrudowanego materiału kompozytowego (80% włókno szklane, 20% poliuretan), co zapewnia szczególnie wysoką stabilność, doskonałą sztywność wymiarową i wytrzymałość profili na zginanie. Przy 2-szybowym szkleniu cały system wraz z obróbką blacharską osiąga już wartość UW na poziomie 1,4 W/(m²K), którą można ulepszyć do nawet 0,86 W/(m2K) w zależności od wariantu szyby. Modułowe okna dachowe VELUX mają również deklarację EPD (Environmental Product Declaration).

Moduły są dostarczane w stanie gotowym do montażu i mogą być szybko i łatwo zmontowane na miejscu za pomocą innowacyjnego systemu montażowego bez konieczności regulacji i obróbki. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić miejsce na placu budowy, ale także czas pracy monterów i dźwigu - dach można uszczelnić w ciągu kilku dni, niezależnie od pogody.

Swietliki modulowe Velux
Autor: STAMERS KONTOR Profile śweitlików wykonane są z pultrudowanego materiału kompozytowego (80% włókno szklane, 20% poliuretan), co zapewnia wysoką stabilność, doskonałą sztywność wymiarową i wytrzymałość profili na zginanie

Zalety modułowych dachów szklanych

Świetliki modułowe zostały zaprojektowane wspólnie z biurem architektonicznym Foster + Partners i zostały już z powodzeniem zainstalowane we wielu krajach europejskich, takich jak Niemcy, Dania, Francja i Austria. W Polsce także istnieją już projekty, w których zastosowano to rozwiązanie wykorzystujące światło dzienne.

Nowoczesny system świetlików przekonuje smukłymi belkami i ukrytymi napędami łańcuchowymi, dzięki którym nie ma widocznej różnicy między modułami otwieranymi i stałymi. Eliminuje to przeszkadzające wizualnie elementy i pozwala uzyskać elegancki wygląd. Smukła konstrukcja maksymalizuje ilość światła dziennego wpadającego do budynku i oświetlającego pomieszczenia.

Swietliki modulowe Velux
Autor: VELUX Commercial Moduły są dostarczane w stanie gotowym do montażu i mogą być szybko i łatwo zmontowane na miejscu za pomocą innowacyjnego systemu montażowego bez konieczności regulacji i obróbki
Swietliki modulowe Velux
Autor: : VELUX Commercial Innowacyjność świetlików polega na standaryzowanych modułach, które idealnie łączą się ze sobą tworząc bezszwowy, wodoszczelny system

Zintegrowana ochrona przeciwsłoneczna

Światło dzienne, świeże powietrze i zdrowy klimat wewnętrzny są głównymi aspektami w projektowaniu budynków przemysłowych, publicznych i komercyjnych. Ponieważ jednak zbyt duża ekspozycja na światło dzienne powoduje dyskomfort, należy zawczasu podjąć odpowiednie środki. Specjalnie produkowane, dopasowane do potrzeb klienta rolety przeciwsłoneczne mogą służyć do ochrony przed przegrzaniem i olśnieniem. Rolety są utrzymywane w napięciu przez stabilne mocowanie z cienkiej linki stalowej, filigranowe druty prowadzące pasują do eleganckiego wyglądu systemu. Tkaniny trudnopalne dostępne są w kolorze białym, szarym i czarnym.

Od projektu, poprzez planowanie, aż do montażu - prefabrykowany system modułowy VELUX Commercial to szereg korzyści także dla Twojego projektu budowlanego. Odkryj więcej informacji, zobacz filmy o produktach. Szczegóły na stronie commercial.velux.pl.

Swietliki modulowe Velux
Autor: Boris Storz Projekt: balda architekten gmbh

VELUX Commercial to niezawodna jakość

Grupa VELUX od ponad 75 lat wprowadza do domów ludzi światło dzienne i świeże powietrze. Dzięki VELUX Commercial obszar działalności został rozszerzony o rynek przemysłowy, publiczny i komercyjny. Przyjemny i zdrowy klimat wewnętrzny ma kluczowe znaczenie nie tylko we własnych czterech ścianach, ale także w miejscu pracy, w szkołach i we wszystkich obiektach rekreacyjnych. Wystarczająca ilość naturalnego światła i świeże powietrze mają pozytywny wpływ na nasze zdolności poznawcze, procesy biologiczne i postrzeganie pomieszczenia.

Utworzony w tym celu w 2019 roku pion biznesowy VELUX Commercial obejmuje Wasco, Vitral oraz Grupę JET i zatrudnia łącznie prawie 1200 osób w sprzedaży, produkcji i administracji w 13 krajach. Polska placówka znajduje się we Wrześni i stanowi uzupełnienie VELUX Polska w Warszawie. Rozszerzone portfolio produktów obejmuje kopuły świetlikowe i okna do dachów płaskich, pasma świetlne łukowe, systemy oddymiania SHEV oraz nowe rozwiązania w zakresie światła dziennego – szklane świetliki modułowe.

Masz konkretny projekt? Nie wahaj się z nami skontaktować - znajdziemy idealne rozwiązanie dla Twojego projektu budowlanego i pomożemy Ci w specyfikacji i planowaniu.

Skontaktuj się z VELUX Commercial.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej