StoColor Photosan - farba elewacyjna oczyszczająca powietrze

2021-04-19 11:03 Materiał partnerski na podstawie materiałów firmy Sto
elewacja pomalowana farbą fotokatalityczną
Autor: Sto Elewacja budynku wykończona farbą fotokatalityczną

Dzięki zastosowaniu farby elewacyjnej StoColor Photosan możemy zadbać o lepszą jakość powietrza. Ta innowacyjna farba ma bowiem bardzo cenną właściwość - oczyszcza powietrze. Jak działa elewacja pokryta StoColor Photosan?

Wszyscy wiemy, że jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. To poważny problem, mający wpływ na nasze zdrowie. Każde rozwiązanie, które może poprawić jakość powietrza jest bezcenne. Jednym z nich jest opracowana przez firmę Sto farba elewacyjna, która ma zdolność oczyszczania powietrza.

Jak działa na elewacji StoColor Photosan?

StoColor Photosan to aktywna farba, która poddana działaniu promieni UV uruchamia proces fotokatalizacji. Oznacza to, że osadzające się na powierzchni elewacji tlenki azotu przekształcane są w niegroźne, łatwo rozpuszczalne azotany, które następnie spłukiwane są z powierzchni budynku przez opady atmosferyczne. Dodatkowo, podczas tej reakcji szkodliwe tlenki ozonu zamieniają się w tlen. Co istotne, wraz z upływem czasu nie maleje skuteczność powłoki StoColor Photosan, a powietrze jest cały czas efektywnie oczyszczane. Warto podkreślić, że farba może być stosowana praktycznie na wszystkich podłożach, jest wodoodporna, a także zapewnia bardzo dobrą dyfuzję pary wodnej. Co ważne, farba nie działa tylko w słoneczne dni, ale również w warunkach rozproszonego promieniowania, nawet na elewacjach po stronie północnej i w czasie silnego zachmurzenia.

Nie tylko oczyszczanie powietrza

Zdolność oczyszczania powietrza to niejedyna zaleta farby StoColor Photosan. Farba skutecznie chroni też przed rozwojem alg i grzybów na elewacji. Wykazuje też większą odporność na zabrudzenia.

Wszystkie farby elewacyjne Sto kupisz online

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej