StoColor Lotusan - farba elewacyjna z efektem samoczyszczenia

2021-04-19 11:05 Materiał partnerski na podstawie materiałów firmy Sto
farba elewacyjna Sto
Autor: Sto Farba StoColor Lotusan zapenia ochronę elewacji przed zanieczyszczeniem i zagrzybieniem. Rosa, deszcz i mgła nie przylegają do powierzchni, lecz spływają w postaci kropelek – a z nimi drobne cząstki brudu. Algi i grzyby nie mają podłoża do wzrostu, a elewacja przez wiele lat zachowuje nieskazitelny wygląd

Jak elewację utrzymać w czystości niezależnie od pory roku? Rozwiązaniem jest farba elewacyjna StoColor Lotusan, do opracowania której inspirację była natura - kwiat lotosu, po którym z łatwością spływa woda deszczowa, zbierając wszelkie zanieczyszczenia. Tak samo dzieje się z elewacją pomalowaną farbą StoColor Lotusan - czyści się sama.

Technologia Lotus-Effect®

Farby elewacyjne StoColor Lotusan wykazują wyjątkowe właściwości fizyczne dzięki zastosowaniu unikalnej i opatentowanej technologii Lotus-Effect®. Wykorzystano w niej naturalne mechanizmy samooczyszczania się liści lotosu (tzw. efekt lotosu). Krople deszczu nie zatrzymują się na liściach lotosu, ale natychmiast spływają po ich powierzchni wraz z cząstkami zanieczyszczeń. Ten sam efekt powoduje zdolność powierzchni elewacji do samooczyszczania się, a dzięki regulacji wilgotności chroni ją przed szkodliwymi wpływem środowiska. Elewacja długo pozostaje czysta.

Dodatkowa ochrona przed algami i grzybami

Ochrona elewacji bez biobójczej warstwy ochronnej to efekt intensywnych badań firmy Sto. Farba elewacyjna StoColor Lotusan zmniejsza przyczepność nie tylko cząsteczek brudu, ale także zarodników, dzięki czemu w naturalny sposób zapobiega porostowi glonów i grzybów. Elewacja wykończona farbą StoColor Lotusan zatem nie tylko ma właściwości samoczyszczące, ale również nie dopuszcza do rozwoju grzybów i alg. Spływająca po elewacji woda deszczowa zbiera ze sobą zanieczyszczenia, kurz, ale także mikroorganizmy.

farba elewacyjna StoColor Lotusan
Autor: Sto Spływająca po elewacji woda deszczowa zbiera ze sobą nie tylko zanieczyszczenia, kurz, ale także wszelkie mikroorganizmy

5 ważnych zalet farby StoColor Lotusan

1. Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Ochrona przed promieniowaniem UV i działaniem czynników atmosferycznych.

2. Ochrona koloru elewacji

Inteligentna technologia chroni kolor elewacji przez długi czas.

3. Dłuższy cykl życia budynków

Farby bioniczne zapewniają trwale chronione i nieskazitelne elewacje.

4. Powierzchnie samoczyszczące

Bionika zastosowana w farbach zapewnia aktywną ochronę przed warunkami atmosferycznymi i czystą elewację.

5. Ochrona środowiska

Farby bioniczne nie zawierają biocydów, dzięki czemu nie obciążają środowiska.

Wszystkie farby elewacyjne Sto kupisz online

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej