StoColor Dryonic - bioniczna farba elewacyjna z funkcją samoosuszania

2021-04-19 11:04 Materiał partnerski na podstawie materiałów firmy Sto
Farba elewacyjna StoColor Dryonic
Autor: Sto Farby z technologią Dryonic® oferują nowe możliwości ochrony i aranżacji elewacj: hamują rozwój alg i grzybów, chronią kolory, zwłaszcza te intensywne, przed blaknięciem. Przeznaczone dla wszystkich standardowych podłoży zabezpieczają również drewniane elewacje i dachy

Do opracowania farby elewacyjnej StoColor Dryonic wykorzystano genialną umiejętność namibijskiego chrząszcza. Jaką technologię udało się przenieść ze świata natury na elewacje budynków? Jak działa farba StoColor Dryonic?

Woda działa destrukcyjnie na elewacje, zwłaszcza jeśli ściany budynku nie są osłonięte chociażby okapem, a wystawione na bezpośrednie działanie opadów atmosferycznych. Zawilgocone fasady są znakomitą pożywką do rozwoju grzybów i glonów. Szybko zieleniejące ściany budynków wyglądają nieestetycznie, ale też z biegiem czasu niszczeją. Specjalistom z firmy Sto udało się rozwiązać problem zawilgoconych elewacji, czego efektem jest StoColor Dryonic®. Wystarczy zastosować tę innowacyjną farbę, aby elewacje same się osuszały. Jak to działa?

Farba StoColor Dryonic® niczym pancerz chrząszcza

Inspiracją do opracowania farby elewacyjnej StoColor Dryonic® stał się mały chrząszcz żyjący na pustyni. Dzięki pancerzowi o specjalnej hydrofilowo-hydrofobowej mikrostrukturze owad potrafi wychwytywać kropelki wody z mgły. To właśnie jego pancerz stał się wzorem do opracowania innowacyjnej technologii Dryonic. Jej unikatowość polega właśnie na odprowadzaniu wilgoci z elewacji. Farba tworzy na powierzchni elewacji szybkoschnącą powłokę, dzięki czemu grzyby i glony nie mają żadnej szansy na rozwój.

Zalety farby StoColor Dryonic®

  • szybkie wysychanie kropel deszczu i rosy na elewacji,
  • trwała ochrona elewacji przed algami i grzybami - bez biobójczej warstwy ochronnej,
  • technologia SunBlock - StoColor Dryonic® S (ochrona koloru elewacji przed blaknięciem),
  • technologia X-black - StoColor Dryonic X-black (ochrona przed nagrzewaniem),
  • duży wybór kolorów,
  • brak efektu zarysowania,
  • możliwość stosowania na niemal wszystkich podłożach budowlanych,
  • neutralna dla środowiska,
  • wersja StoColor Dryonic® G z warstwą ochronną dającą delikatny połysk w zależności od kąta padania światła,
  • polecana również jako farba renowacyjna.

Wszystkie farby elewacyjne Sto kupisz online

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej