Sika Purform® – nowa technologia klejenia i uszczelniania

2022-04-01 1:16 Materiał sponsorowany
Sika Purform® – nowa technologia klejenia i uszczelniania
Autor: Sika Poland

Szczelność jest jednym z wielu aspektów branych pod uwagę podczas projektowania obiektów. Kluczowe są szczeliny, które wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań uszczelniających. W budownictwie od dziesięcioleci prym wiodą uszczelniacze, oparte o technologię poliuretanową. Koncern Sika właśnie wprowadza na rynek nową generację poliuretanu – Purform®.

Poliuretan (PU) charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i twardością, jak również elastycznością i miękkością. Jest również odporny na warunki atmosferyczne, a także pełzanie. 

Sikaflex®-11 FC+ to produkt cieszący się największą popularnością wśród wykonawców. 50 lat doświadczenia, szereg projektów o zasięgu międzynarodowym spowodowało, że ten klejo-uszczelniacz zdobył olbrzymie zaufanie klientów. Sika ulepszyła ten klej, wprowadzając na rynek rozwiązanie Sikaflex® -11 FC Purform®. Nazwa „Purform” to połączenie słów „pure” (czysty), polyurethane (poliuretan) i performance (właściwości użytkowe).

Właściwości Sikaflex® -11 FC Purform®

O szczelnej i trwałej szczelinie lub połączeniu stanowi zastosowany materiał. Musi on być dostosowany do pracy w różnych warunkach i charakteryzować się wieloma właściwościami jak:

  • przyczepność,
  • wytrzymałość,
  • elastyczność,
  • odporność chemiczna czy na promieniowanie UV i rozdzieranie

Wszystkie te cechy spełnia poliuretan. Nowa technologia Purform® oznacza materiały klejące i uszczelniające o doskonałych właściwościach użytkowych, jednocześnie bezpiecznych w stosowaniu dzięki ograniczonej do minimum zawartości monomerycznego diizocyjanianu.

Sikaflex®-11 FC Purform® może być stosowany w wielu różnych sektorach budownictwa, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Nowe rozwiązanie Sika świetnie sprawdza się choćby do uszczelnienia i mocowania ościeżnic okien oraz drzwi, czy także przerw roboczych w konstrukcjach betonowych.

Jeden klej Sika do wielu zastosowań

Jednym z kluczowych elementów planowania pracy na budowie jest ergonomiczność, oszczędność czasu i pieniędzy. Dlatego bardzo często spotykaną praktyką wśród wykonawców jest zastosowanie jednego rozwiązania do różnego typu prac. Te założenia spełnia Sikaflex®-11 FC Purform®, który może być wykorzystywany:

  • do uszczelniania i łączenia rur odpływowych i rynien,
  • klejenia i uszczelnianie okładzin ściennych i schodów
  • uszczelniania elementów małej architektury.

Materiał przenosi przemieszczenia podłoża, jest odporny na zanieczyszczenia i pękanie. Jednym zdaniem: stosunek właściwości użytkowych i wydajności do kosztów jest bezkonkurencyjny.

Warto też dodać, że klejo-uszczelniacz Sikaflex®-11 FC Purform® spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa pracy, zapewniając najniższy poziom narażenia na działanie substancji chemicznych.

Inne produkty w technologii Sika Purform®

W technologii Purform® przygotowano też inne materiały jak np. Sikaflex® PRO-3 Purform®, który służy do wypełniania i uszczelniania szczelin na parkingach, w oczyszczalniach ścieków, magazynach, halach produkcyjnych.

Wszystkie uszczelniacze i kleje Purform® nie muszą mieć oznaczeń ostrzegawczych, dzięki temu nie jest wymagane szkolenie w zakresie bezpieczeństwa. To ważny krok w stronę zdrowszych i wydajniejszych produktów.

Inne stosowane w budownictwie rozwiązania, jak STP/MS, akryle czy silikony, oczywiście też mają wiele zalet, jednak trwałe uszczelnianie i klejenie umożliwia tylko poliuretan.

Nowy Sikaflex®-11 FC Purform® już jest dostępny w sprzedaży dystrybucyjnej Sika.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej