Mieszkanie Plus Wieluń powstanie razem ze żłobkiem w ramach programu Maluch Plus

2019-03-12 15:13 cz
Mieszkanie Plus Wieluń
Autor: Maps Google Specustawa mieszkaniowa była tworzona z myślą o inwetycjach w ramach Programu Mieszkanie Plus, ale mogą z niej korzystać również deweloperzy. Tu, w ramach programu, powstaną w Wieluniu cztery budynki na 200 lokali

Budowa Mieszkań Plus w Wieluniu, przeglądając artykuły lokalnych mediów, była od dawna wyczekiwana przez mieszkańców. I doczekali się. Oficjalnie wystartował Program Mieszkanie Plus Wieluń, w kwietniu 2019 rusza projektowanie osiedla.

Mieszkanie Plus w Wieluniu 

Osiedle w przypadku Mieszkania Plus Wieluń oznacza 4 budynki, w których zaplanowano 200 mieszkań. Stronę finansową przedsięwzięcia zabezpiecza PFR Nieruchomości (w imieniu rządu kredytuje inwestycje m.in. w ramach Mieszkania Plus), natomiast wkładem gminy Wieluń ma być 2,12 ha działka przy ul. Sadowej i Agrestowej, wartości ponad 4,5 mln zł.

Średni metraż Mieszkania Plus w Wieluniu wyniesie 51 m2, co oznacza że najmniejsze lokale to kawalerki ok. 30 m2, zaś największe mieszkania będą miały cztery pokoje i ponad 60 m2 – szczegóły wyjdą w projekcie, który dopiero wkrótce trafi na deski. Mieszkania zostaną oddane do użytku w standardzie „pod klucz”. Pierwsze roboty budowlane planuje się na początek roku 2020, tak przynajmniej zapowiada Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości. Z uruchomienia programu Mieszkanie Plus Wieluń bardzo cieszy się burmistrz Paweł Okrasa: „Mamy duże zapotrzebowanie na mieszkania w związku z dynamicznym rozwojem naszych przedsiębiorstw, które zwiększają zatrudnienie pozyskując pracowników spoza Wielunia”. W sondażu przeprowadzonym przez urząd miasta, zainteresowanie Mieszkaniem Plus w Wieluniu zainteresowanych było ponad 300 osób, w tym 60 spoza miasta.

Jest coś co wyróżnia Mieszkanie Plus w Wieluniu – otóż na osiedlu, w ramach programu Maluch Plus, zostanie wybudowany również żłobek dla 100 dzieci, na co gmina już otrzymała promesę wartą 2 mln zł. Żłobek będzie oczywiście dostępny dla maluchów z całego Wielunia.

Wieluń
Autor: UM Wieluń Wieluń znaduje się w woj. łódzkim, ma wg GUS około 23 tys. mieszkańców

Oprócz żłobka w planach, mieszkańcy osiedla przy ul. Sadowej i Agrestowej będą mieli w promieniu 700 m dostęp do punktów handlowych i usługowych, przychodni, apteki oraz poczty. O komunikacji miejskiej nie podano informacji, a z mapy wynika, że działka pod Mieszkanie Plus Wieluń leży nieco na obrzeżach miasta, gdzie przeważą zabudowa jednorodzinna. Na rozwiązanie problemu dojazdu do osiedla są jednak przynajmniej jeszcze ze dwa lata…

Miasta biorące udział w Programie Mieszkanie Plus
Mieszkanie Plus Gdynia

Autor: BGK Nieruchomości

Mieszkanie Plus Gdynia: 6 czynszówek z mieszkaniami dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Jest coraz więcej punktów na mapie inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. Niektóre przedsięwzięcia, tak jak w Wieluniu, są dopiero na początkowym etapie realizacji, czyli wyboru i zatwierdzenia działek bądź powstawania projektu na podstawie przyjętych wcześniej koncepcji, w niektórych miastach już rozdano klucze do gotowych mieszkań.
Przekonaj się, jakie są losy Programu Mieszkanie Plus w innych regionach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej