W drugiej połowie 2016 ruszy budowa Europejskiego Centrum Rodziny

2016-04-12 15:48
Europejskie Centrum Rodziny
Autor: FAAB architektura Wizualizacja Europejskiego Centrum Rodziny, które powstanie w Sopocie przy ul. Polnej 64

Kompleks powstanie przy ulicy Polnej 64 w Sopocie. Jego budowa potrwa około dwóch lat. Projekt architektoniczny przygotowała pracowania FAAB architekci. Inwestorem jest spółka Invicta Nieruchomości.

W ramach realizacji powstanie sześć obiektów specjalistycznej opieki zdrowotnej: szpital ginekologiczno-położniczy z salami poporodowymi dwu- i jednopokojowymi, przychodnia lekarska, laboratorium medyczne, centrum diagnostyczne, centrum rehabilitacji wraz ze szkołą rodzenia oraz centrum szkoleń medycznych. Dodatkowo powstanie apteka, przedszkole, restauracja oraz kawiarnia W centrum medycznym będzie można skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Prowadzona będzie również działalność edukacyjna dla personelu medycznego z dziedziny ginekologii, położnictwa i medycyny prenatalnej.

Działka na której powstanie Europejskie Centrum Rodziny w większości będzie terenem spacerowo-parkowym. Zaprojektowano ją tak aby przypominała krajobraz nadmorski. Powstaną na niej cieki wodne, jeziorko z piaszczystym brzegiem oraz wydmy, które porastać będą rośliny.

Również architektura budynków nawiązuje do kształtu fal i wydm nadmorskich. Drewniane elementy na elewacjach inspirowane są detalami snycerskimi, które często obserwujemy w sopockich budynkach (werandy, wykusze).

W inwestycji zaplanowano szereg rozwiązań, które zmniejszą negatywny wpływ zabudowy na środowisko naturalne m.in. montaż pomp ciepła (ogrzewanie, klimatyzacja), wykorzystanie wody deszczowej do podlewania roślin oraz paneli solarnych do ogrzewania wody, odzyskiwanie ciepła z kanalizacji, doświetlenia pomieszczeń światłem naturalnym. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne wyposażone będzie w czujki zmierzchowe.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2017 roku. Koszt budowy centrum szacowany jest na ok. 60-100 mln zł.

Nazwa inwestycji: Europejskie Centrum Rodziny
Lokalizacja: ul. Polna 64, Sopot
Funkcja: ginekologiczno-położnicza
Inwestor: Invicta Nieruchomości sp. z o.o.
Projektant: FAAB architektura
Rozpoczęcie budowy: II połowa 2015
Zakończenie budowy: koniec 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej