Ceremonia otwarcia Cuprum Arena

2009-05-17 18:41
348P1477.JPG
Autor: brak danych

Pierwsze na świecie centrum handlowe, zbudowane na planie koła – Cuprum Arena – zostało otwarte podczas specjalnej uroczystości, 8 maja o godzinie 20.00. Zobacz relację!  

Wcześniej, o godzinie 18.00 odbyła się konferencja prasowa. Spotkanie rozpoczęto od powitania gospodarzy miejsca: Dariusza Miłki – głównego inwestora, Lecha Chudego – inwestora, szefa inwestycji, Roberta Raczyńskiego – prezydenta miasta, Małgorzaty Drygas-Majki – starosty powiatu lubińskiego, architektów: Piotra Zbigniewa Barełkowskego i Przemysława Borkowicza oraz Macieja Mazura – odpowiedzialnego za komercjalizację centrum, z firmy Mallson Polska.

Architekci z pracowni Studio ADS mówili o przestrzeni doliny Byczyny, zieleni, która na razie jest w wizji i o tym, co w przyszłości rzeczywiście stworzy otoczkę centrum. "Te wartości dodane, które tworzą otoczenie, mają duży wpływ na to miejsce. To było między innym przyczyną do tego, żeby obiekt powstał na planie koła tak, żeby zieleń i dolina tworzyły niezbędne uzupełnienie tkanki wewnętrznej"  – mówił jeden z architektów.
Dlaczego forma koła? "Bo pozwala optycznie w skali zmniejszyć wagę obiektu w przestrzeni miasta. Jeśli chodzi o użycie materiałów, kolorytu to inspiracja biegła ze złota tej ziemi czyli miedzi, a z drugiej strony była to próba pokazania, że jest to obiekt, który powstaje na początku XXI wieku i jako taki powinien być odbierany. W pewnym sensie ma wprowadzać miasto w XXI wiek, ma stać się jego dumą i początkiem nowej ery".

Po konferencji prasowej o godzinie 21.00 ropoczęła się uroczysta gala, którą poprowadział Hubert Urbański. Po przecięciu wstęgi, zgromadzeni goście (ponad 2000 osób) mieli okazję obejrzeć między innymi widowisko aktorsko-akrobatyczne FUTURION oraz futurystyczny pokaz mody KOBIETA Z MOSS.

Pierwszych klientów centrum handlowo-rozrywkowe w Lubinie powitało 9 maja.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej