Oświetlenie szynowe do biura, gabinetu i domu - trendy i inspiracje

Marzena Sarniewicz

Oświetlenie szynowe świetnie sprawdza się w obiektach użyteczności publicznej oraz w domach i mieszkaniach. Jeżeli marzycie o dobrze oświetlonym i nowoczesnym wnętrzu to rozwiązanie jest idealne. Poniżej kilka inspiracji.

Oświetlenie szynowe
Fot.: Getty Images

Oświetlenie szynowe w sali konferencyjnej

Oświetlenie szynowe wbudowane lub podwieszane świetnie sprawdzi się w salach konferencyjnych. To pomieszczenia, które pełnią wiele funkcji. Zazwyczaj odbywają się w nich spotkania biznesowe z klientami, szkolenia, konferencje, itp. Zastosowanie oświetlenia szynowego z reflektorkami, będzie w takiej sali jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań. Nie dość, że dpowiednio rozświetli całe pomieszczenie, to jednocześnie nada mu bardzo elegancki charakter.

Oświetlenie szynowe
Fot.: Getty Images

Oświetlenie szynowe w holu

Oświetlenie szynowe jest idealne do oświetlenia długiego holu. Listwy ciągnące wzdłuż ścian pomieszczenia z punktowymi reflektorkami, doskonale oświetlą ciemny korytarz. W takich pomieszczeniach dobrym pomysłem jest zawieszenie np. obrazów na ścianie i skierowanie na nie źródła światła. To umożliwi stworzenie minigalerii w długim i niezbyt ciekawym pomieszczeniu.

Oświetlenie szynowe
Fot.: Getty Images

Połączenie oświetlenia szynowego z tradycyjnymi materiałami

Oświetlenie szynowe sprawdzi się również w połączeniu z tradycyjnymi materiałami np. drewnem. Nowoczesne materiały i proste linie systemu, nadadzą drewnianemu sufitowi niezwykłego, loftowego charakteru. Nie każdy wie, że takie  źródła światła można montować również w pionie, np. wzdłuż ściany wykończonej fornirem. To najlepszy sposób, aby oświetlić i wyeksponować drewno w pomieszczeniu.

Oświetlenie szynowe
Fot.: Getty Images

Oświetlenie szynowe podwieszane

Szyny można montować nie tylko do stropu lub ścian, ale także podwieszać. Sprawdzą się one nad stołami, wyspami kuchennymi czy recepcjami. W tym przypadku bardzo istotna jest możliwość przycinania wysokości zawieszenia reflektorków na dowolną długość.

Oświetlenie szynowe
Fot.: Nowodvorski Lighting

System szynowy nad wyspą kuchenną

System szynowy w kuchni sprawdzi się jako oświetlenie wyspy kuchennej. W ofercie firm dostępne są lampy przystosowane do szyn z długim zawieszeniem.

Oświetlenie szynowe
Fot.: Nowodvorski Lighting

Oświetlenie szynowe dzieli przestrzeń

Oświetlenie szynowe świetnie sprawdzi się kiedy chcemy optycznie wydzielać aneksy w naszym mieszkaniu np. oddzielić strefy użytkowe od wypoczynkowych. Dlatego też takie oświetlenie jest świetnym rozwiązaniem do pomieszczeń połączonych typu aneks kuchenny z jadalnią.

oświetlenie w biurze
Fot.: gettyimages

Oświetlenie szynowe jako uzupełniające

Oświetlenie szynowe wykorzystywane jest w pomieszczeniach nie tylko jako główne źródło światła, ale również jako uzupełniające. Można z jego pomocą akcentować wybrane fragmenty aranżacji, doświetlać ciemne kąty. Minimalistyczna i prosta forma systemu nie przyćmiewa wyglądem innych opraw, ale nadaje pomieszczeniu nowoczesnego charakteru.

Zobacz następną galerię
Nowe Centrum Łodzi - zdjęcia z budowy podziemnej drogi przy Rynku Kobro
Nowe Centrum Łodzi - zdjęcia z budowy podziemnej …

Nowe Centrum Łodzi - zdjęcia z budowy podziemnej drogi przy Rynku Kobro

Zamknij galerię
email