Ulga na robotyzację okiem polskiego integratora automatyki - Europa Systems

2020-10-01 11:15 Materiał sponsorowany na podstawie materiałów Europa Systems
cobot
Autor: Europa Systems Wdrożenie cobota, który automatyzuje procesy paletyzacji

Zgodnie z zapowiedzią rządu już od nowego roku przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych na rzecz automatyzacji stanowiska pracy. Polski producent i dostawca technologii robotyzacji – firma Europa Systems – zaprasza na bezpłatne konsultacje „Jakie rozwiązania robotyzacji można rozliczyć w ramach ulgi”.

Polska pozostaje daleko w tyle w porównaniu do innych krajów Europy, jeśli chodzi o poziom ilości robotów przypadający na 1 pracownika. Robotyzacja sama w sobie nie jest celem, chodzi przede wszystkim o wzrost produktywności, aby zapewnić konkurencyjność polskich firm. Według najnowszych danych Polska z przyczyn demograficznych w 2030 roku będzie miała 2 mln deficyt pracowników, dlatego robotyzacja jest jedynym rozwiązaniem. Wśród oczekiwanych rezultatów wymienia się m.in.: więcej robotów w produkcji przemysłowej, zwiększenie wydajności produkcji i obniżenie jej kosztów oraz zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej poprzez jej unowocześnienie.

Warto wiedzieć, że w katalogu kosztów kwalifikowanych znalazły się wydatki na zakup lub leasingowanie nowych kobotów (cobotów). Coboty to tzw. roboty kolaboracyjne, współpracujące z człowiekiem,  które są dla niego bezpieczne, nie wymagają specjalnych wygrodzeń i w bardzo szybki sposób można je  zintegrować w fabryce czy magazynie z istniejącymi procesami technologicznymi. Coboty to jedna z najnowszych technologii robotyzacji, która już jest dostępna również w Polsce, jesteśmy integratorem tych rozwiązań – wyjaśnia Ilona Miziewicz-Groszczyk, Dyrektor Marketingu Europa Systems.

robot przemysłowy
Autor: Europa Systems Mobilne roboty w aplikacji ES Smart zwiększają wydajność centrum dystrybucyjnego Sivantos

Robotyzacja z Europa Systems

Europa Systems to polski producent oraz integrator automatyki, od ponad 20 lat specjalizujący się w projektowaniu i produkcji zautomatyzowanych systemów dla fabryk i magazynów. Zespół blisko 240 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów opracowuje kompleksowy projekt robotyzacji i automatyzacji logistyki przedsiębiorstwa i szacuje wymierne korzyści wynikające z wprowadzenia zmian, a także zyski z wdrożenia konkretnych rozwiązań.

Jednym z przykładów sukcesu z wdrożonej robotyzacji, której efektem jest zwiększenie efektywności pracy w centrum dystrybucyjnym jest firma Sivantos - globalny producent aparatów słuchowych, którego europejski magazyn i fabryka mieszczą się w Poznaniu. Celem wdrożenia przeprowadzonego przez firmę Europa Systems było uzyskanie doskonałości operacyjnej w obszarach: picking, packing i shipping, a także zastosowanie takich rozwiązań intralogistycznych, które w przyszłości pozwolą na łatwą rozbudowę systemów transportu wewnętrznego. Automatyzację oparto o flotę mobilnych robotów ES Smart, które w sposób autonomiczny, inteligentny, a przede wszystkim bezpieczny dla ludzi realizują rutynowe czynności transportowe.

roboty przemysłowe
Autor: Europa Systems Robotyzacja i automatyzacja w procesach logistycznych staje się standardem

Jak zautomatyzować procesy z wykorzystaniem robotów?

Robotyzacja i automatyzacja w procesach logistycznych staje się standardem. Rynek robotyzacji rozwija się błyskawicznie, a producenci dostarczają coraz więcej rozwiązań nie tylko usprawniających pracę, ale też dostępniejszych ekonomicznie. Służą też wsparciem w opracowaniu i wdrożeniu kompleksowej koncepcji robotyzacji i optymalizacji procesów transportu i magazynowania, zmieniając np. tradycyjny obiekt składowania w inteligentny magazyn przyszłości. Tak to robi Europa Systems.

Robotyzacja to szeroki temat, dlatego serdecznie zapraszamy w dniach 3-6 listopada, na konsultacje z inżynierami Europa Systems, na naszym stoisku podczas Targów Modernlog w na terenie MTP w Poznaniu, gdzie skupimy się na konkretnych rozwiązaniach, które sprawdzą się dla danego obszaru i segmentu. Jednocześnie podczas konferencji Smart Warehouse odbywającej się w tym samym miejscu, w dniach 4-5 listopada, nawiążemy również to tematów związanych z ulgą podatkową, porozmawiamy m.in. o budżecie na robotyzację, np. czy za 100 000 zł można już zainstalować aplikację z robotem i jak w tym kontekście będzie wyglądała ulga podatkowa – zapowiada Ilona Miziewicz-Groszczyk.

Zapisy na bezpłatne konsultacje dotyczące robotyzacji  z inżynierami Europa Systems dostępne są pod mailem: sales@europasystems.com

Więcej informacji o konferencji Smart Warehouse

Najnowsze technologie robotyzacj

ES Cobot

Kompaktowy, energooszczędny i łatwy w obsłudze paletyzer, pracujący 24/h. Sprawdza się w miejscach o ograniczonej przestrzeni produkcyjnej, zapewniając wysoką elastyczność konfiguracji posadowienia systemu. Zwarta i modułowa budowa umożliwia szybką instalację i uruchomienie aplikacji paletyzacji wraz z możliwością szybkiej relokacji posadowienia systemu dzięki mobilnej platformie paletyzacji.

cobot
Autor: Europa Systems ES Cobot nie potrzebuje wygrodzeń ani klatki. Wykorzystanie cobotów - robotów współpracujących z ludźmi do paletyzacji różnych typów opakowań, oznacza że praca obok robota jest w pełni bezpieczna. Operator może w łatwy sposób wyprowadzić kompletną paletę bez konieczności zatrzymywania cobota
robot przemysłowy
Autor: Europa Systems

Robo Wash and Dry powered by FANUC

Automatyczny i zrobotyzowany system przeznaczony do mycia i suszenia kontenerów termoizolacyjnych wykorzystywanych w centrach dystrybucyjnych. Dzięki zastosowaniu układu detekcji zanieczyszczeń system identyfikuje ich rodzaj i dobiera optymalne parametry czyszczenia, co minimalizuje zużycie energii i wody. Zastosowanie robota Fanuc do suszenia kontenerów przyspiesza proces suszenia i zwiększa jego dokładność. Robot przystosowany jest do pracy w trudnych warunków – wysoka wilgotność i niska temperatura.

Robo Wash and Dry
Autor: Europa Systems Automatyzacja i robotyzacja procesu mycia pojemników termoizolacyjnych w niskich temperaturach 2-5 stopni, przy dużej wilgotności powietrza. System detekcji zanieczyszczeń. Robot myje tylko brudne pojemniki. Kontener suszony jest w zaledwie 2 min.

ES Smart - Autonomous Intelligent Vehicle [AIV]

W pełni autonomiczny, inteligentny wózek transportowy, który zapewnia wysoką elastyczność i wydajność w procesach automatyzacji.

Robot nie wymaga modernizacji przestrzeni obszaru roboczego zakładu. Nie wymaga też oprogramowania dokładnej ścieżki przejazdu. Automatycznie mapuje halę produkcyjną przy współpracy z PC oraz kontrolerem. Dostosowuje strefy bezpieczeństwa w zależności od prędkości. Możliwość pracy 24 h/dobę 7 dni w tygodniu, w dynamicznie zmiennym środowisku. Ma zdolność planowania alternatywnych ścieżek. Współpracuje we flocie, co daje możliwość obsługi wielu zadań w jednym czasie.

robot przemysłowy ES Smart - Autonomous Intelligent Vehicle [AIV]
Autor: Europa Systems ES Smart - Autonomous Intelligent Vehicle. Robot sprawdza się w centrach dystrybucyjnych, magazynach, aktywnych halach produkcyjnych – wszędzie gdzie istnieje potrzeba pełnej automatyzacji procesów transportu wewnętrznego. Branże zarówno FMCG, Automotive, FMCG, IT. AIV zwiększa efektywność pracy, przyspiesza order picking w centrum dystrybucyjnym
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej