Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Zrównoważony rozwój

Obracające się domy pasywne produkują więcej energii niż zużywają

Tagi:
domy pasywne
,
kolektory słoneczne
,
obracający się dom

Obracające się domy pasywne zbudowane w znanej technologii szkieletu drewnianego. Współczynnik przenikania ciepła dla ścian wynosi tylko 0,15 W/(m2K). Kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne ładowane słońcem przez cały dzień, bo dom się obraca za ruchem słońca. Dom wyposażony w pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym, wentylację mechaniczną z rekuperacją. Dzięki temu dom produkuje dużo więcej energii niż wynosi jego zapotrzebowanie

Galeria
Pokaz slajdów:

Obracające się domy pasywne na razie są budowane tylko w Niemczech. Ale fakt, że produkują więcej energii niż jej potrzebują bezspornie przemawia na ich korzyść. Podobno ciężko jest przestawić się mentalnie, że rano wychodząc z domu przez drzwi w jednym miejscu, wieczorem te drzwi będą gdzie indziej. Wszystkie osiągnięcia zrównoważonego budownictwa zebrano w obracającym się domu pasywnym: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompa ciepła, wentylacją z rekuperacją, odzyskiwanie wody deszczowej, energooszczędna technologia konstrukcji ścian. Dzięki temu że obracający się dom pasywny wykorzystuje te same sprawdzone rozwiązania, które mają zastosowanie także w domach pasywnych, które się nie kręcą, ich cena jest taka sama. Koszt mechanizmu obracającego dom wynosi w tej chwili około 20 tysięcy euro. Ale czy ludzie nie przekonają się do takich domów, gdy ceny energii jeszcze pójdą w górę?


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: