Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wykończenie ścian, stropów

Płyty z betonu architektonicznego - do wnętrz i na elewacje

Tagi:
beton architektoniczny
,
płyty betonowe

Marka Morgan & Möller proponuje kilka rodzajów dekoracyjnych płyt z betonu architektonicznego. Płyty betonowe oferowane są w różnych wersjach faktury, wielkości, koloru oraz sposobu montażu. Można je wykorzystać do wykończenia ścian we wnętrzu, ale także na zewnątrz - na elewacji budynku czy ogrodzeniu.

Płyty betonowe z wżerami
Płyty betonowe z wżerami
Fot.: Morgan & Möller

Płyty z betonu architektonicznego oferowane są w formatach: 60x60 cm, 90x60 cm, 120x60 cm lub w innych, na zamówienie. Płyty betonowe mogą być gładkie, z wżerami lub piaskowane.

Nie tylko klasyczne szarości

Wszystkie płyty z betonu architektonicznego dostępne są zarówno w ciemnym, jak i jasnym odcieniu szarości. Te przeznaczone do wykończenia wnętrz można jednak zamówić także w innych kolorach, wybranych z palety zbliżonej do RAL, np. białym, antracytowym.

Oferowane są dwa rodzaje płyt ze względu na sposób montażu. Płyty Plain nie mają otworów i ich system montażowy jest niewidoczny. Z kolei płyty betonowe Gap mają otwory montażowe w rogach - montuje się je za pomocą śrub, które przykrywa się ozdobnymi zaślepkami. Przy widocznym montażu można dobrać odpowiedni kolor i materiał wykończeniowy zaślepek (betonowe lub metalowe).

Płyty z betonu architektonicznego wzmacniane są włóknem szklanym - GRC (Glassfibre Reinforced Concrete) - dzięki temu płyty grubości 7 mm, mają większą wytrzymałość i są lżejsze.


Dekoracyjne płyty betonowe zastosowane na ścianie nadają wnętrzu oryginalności
Dekoracyjne płyty betonowe zastosowane na ścianie nadają wnętrzu oryginalności
Fot.: Morgan & Möller

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: