Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wykończenie ścian, stropów

Płyty cementowo-drzazgowe do wykonania podłóg, zabudowań poddaszy, ścianek działowych

Tagi:
Cetris
,
poddasze
,
podłogi
,
płyty cementowo-drzazgowe
,
ścianki działowe

Płyty cementowo-drzazgowe produkowane są ze sprasowanej mieszanki drzazg drewnianych, cementu portlandzkiego i domieszek hydratacyjnych. Na BUDMIE 2013 płyty cementowo-drzazgowe prezentował czeski producent, firma CETRIS.

Fot.: CETRIS

Płyty cementowo-drzazgowe znajdują zastosowanie w technologii suchej zabudowy: do wykonania podłóg, zabudowań poddaszy, systemów przeciwpożarowych, sufitów podwieszanych, również dźwiękoszczelnych i ścianek działowych, a także w wentylowanych elewacjach.

Płyty cementowo-drzazgowe produkowane są ze świerkowej i jodłowej masy drzewnej, cementu portlandzkiego, substancji mineralizujących i wody. Taka mieszanka jest prasowana pod wysokim ciśnieniem, poddawana procesowi hydratacji, po czym gotowe płyty dojrzewają przez 7 dni w specjalnych warunkach.

Płyty cementowo-drzazgowe są zaklasyfikowane jako niepalne A2-s1,d0 wg normy EN13 501-1. Płyty są odporne na działanie wilgoci, można je stosować na zewnątrz obiektów. Pęcznienie płyt po włożeniu do wody na 24 godz. wynosi maks. 1,5%.

Współczynnik izolacyjności akustycznej wynosi 30-35 dB. Płyty cemetowo-drzazgowe odporne na działanie pleśni i działania owadów. Płyty cementowo-drzazgowe są bezpieczne dla zdrowia i ekologiczne ze względu na surowce użyte do ich produkcji.

Płyty są lekkie płyta o gr. 10 mm waży 14 kg/m2. Można je ciąć, frezować, wiercić i szlifować. Płyty standardowo mają gr. od 8 do 32 mm co 2mm.

Płyty można wykańczać malując farbą, tynkiem, tapetą lub płytkami ceramicznymi. Płyty dostępne są bez wykończenia powierzchni lub z wykończoną fabrycznie powierzchnią.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: