Wykończenie ścian, stropów

Płyta wiórowa MFP do wszechstronnego zastosowania

Tagi:
dachy
,
deskowanie
,
MFP
,
OSB
,
Pfleiderer
,
posadzki
,
płyta budowlana
,
płyta wiórowa
,
wykończenie ścian

Wszechstronność płyty MFP pozwala na wykonanie z niej zarówno nośnego deskowania dachu, jak i nośnego podłoża posadzek, a nawet altan, czy piwnic. Doskonale nadaje się także do wykończenia ścian i wnętrz.

Fot.: Pfleiderer

Firma Pfleiderer wprowadza na rynek budowlany specjalistyczną płytę wiórową MFP (MultiFunktionsPlatte), o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Dzięki nowej strukturze ma ona bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, które umożliwiają jej użycie zarówno do prac konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych. Jest to zamiennik dla płyt OSB.

Przeczytaj koniecznie: Gdzie i jak stosować płyty mfp

Płyta wiórowa MFP

Wielofunkcyjna płyta wiórowa MPF charakteryzuje się wyjątkową strukturą - długimi, cienkimi wiórami ułożonymi w różnych kierunkach i klejonymi żywicami z melaminą. Sprawiają one, że produkt jest niezwykle stabilny, wytrzymały na obciążenie w obu kierunkach (20 Mpa) i odporny na wilgoć. Produkt ma doskonałe wyniki w testach na rozciąganie, zginanie, rozwarstwianie oraz pęcznienie, nadaje się do zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
Płyta MFP uzyskała aprobatę techniczną dla materiałów budowlanych CE EN 13986-P5. Produkt jest zgodny także z normą EN 312, spełnia wymagania normy EN 13501-1 i ma klasyfikację ogniową Ds2-d0.

Deskowanie, wykończenie ścian...

Obszary, w których może zostać wykorzystana płyta wiórowa MFP to: deskowanie poszycia dachu, pokrycia podłóg, stropów, ścian, ogrodzenia placu budowy jak również wykończenie ścian i pomieszczeń, np. konstrukcje targowe lub wystawiennicze, gdzie szczególnym atutem jest jej przyjemna, naturalna barwa drewna.

Przeczytaj także: Drewnopochodne płyty mfp. Element konstrukcyjny i wykończeniowy


Płyta MFP doskonale nadaje się do wykończania różnego typu wnętrz
Płyta MFP doskonale nadaje się do wykończania różnego typu wnętrz
Fot.: Pfleiderer

Materiał nie sprawia problemów w obróbce – jego wysoka spoistość i jednorodność umożliwia wiercenie, piłowanie i frezowanie tak, jak w przypadku masywnego drewna, a gwoździe, śruby i zaciski pozostają stabilnie umocowane nawet przy brzegu płyty. Minimalna długość śrub lub gwoździ to 50 mm lub dwukrotna grubość płyty, przy czym odstęp gwoździa od krawędzi płyty powinien wynosić co najmniej 15 mm. Na płycie da się z łatwością pisać, co ułatwia wykonywanie oznaczeń przy pracach montażowych. Śmiało można także ją zmywać bez ryzyka odbarwień. Wyszlifowana powierzchnia umożliwia swobodne klejenie płyty, a także uszlachetnianie poprzez oklejanie, bądź malowanie, co pozwala osiągnąć dodatkowe walory dekoracyjne.

Komfort i bezpieczeństwo

Płyta MFP umożliwia wytłumienie odgłosów w poszczególnych pomieszczeniach, pozwala cieszyć się ciszą i spokojem, bez odgłosów kroków, czy skrzypienia podłóg.
Jest to produkt w pełni bezpieczny, nowoczesny i stwarzający wiele możliwości zastosowania.

Opowiedź na każde, nawet indywidualne potrzeby

Wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów, Pfleiderer oferuje płyty MFP w 4 wymiarach, oraz ze specjalnie opracowanym systemem dokładnego i szybkiego montażu „pióro-wpust” (na specjalne zamówienie). Parametry mocowania są zgodne z francuskim standardem CB 71 – zostały przetestowane przez Instytut CTBA (Centre Technique du Bois et de l'Ameuble). W przypadku płyt MFP istnieje możliwość wyliczenia dopuszczalnej wartości zgodnie z Eurocode 5. Dzięki temu bardzo łatwo jest wyliczyć, jaka ilość materiału będzie potrzebna. W opakowaniu znajduje się od 32 do 80 płyt.

Formaty płyt MFP
produkt  wymiary płyt [mm]  wymiary pokrycia [mm]  krawędź liczba sztuk w opakowaniu, w zależności od grubości płyt [mm]      masa opakowania [kg]
10 12 15 18 22 25
MFP    2500/1250   prosta 80 72 56 48 40 32 1850
2800/1196*   prosta 80 - - - - - 1900
5030/1250*   prosta  ♦   ♦  ♦   ♦  ♦  ♦  -
5030/2500*   prosta  ♦   ♦  ♦
  ♦  ♦
 ♦
 -
MFP pióro-wpust* 2500/615 2490/605 pióro-wpust  -  60 50  40   35 32   850

* produkt na specjalne zamówienie
♦ płyta dostępna, niezwiązana jednostkami opakowania

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Architektura i budownictwo:
Zakupy:
Wideo:
Miesięcznik: