Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wentylacja i klimatyzacja

Frapol
ul. Mierzeja Wiślana 8
30-832 Kraków
tel. 12 653 27 66
faks. 12 653 27 89
http://www.frapol.com.pl/
sekretariat@frapol.com.pl

FRAPOL, spółka należąca do Grupy Kapitałowej Instal-Kraków, jest jednym z największych producentów i dostawców standardowych oraz wysoce specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. 25 lat doświadczenia firmy pozwala na dostarczanie na rynki krajowe i zagraniczne najnowocześniejszych rozwiązań odzwierciedlających aktualne trendy w branży, przy zachowaniu rygorystycznych norm jakościowych.
  

Kompaktowe centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne Zenith

Tagi:
centrala wentylacyjna
,
Frapol
,
odzysk ciepła

Modułowa konstrukcja, kompaktowa budowa, wysoka sprawność odzysku ciepła, zintegrowany układ automatyki to tylko niektóre wyróżniki centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnych Zenith, wprowadzonych do oferty przez firmę Frapol. Nowością jest także program optymalizujący dobór centrali wentylacyjnych.

Centrala zbudowana jest z modułów, które można odpowiednio konfigurować pod kątem indywidualnego zapotrzebowania. Moduł główny centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej można wyposażyć dodatkowo w tłumik akustyczny, chłodnicę, nagrzewnicę oraz drugi stopień filtracji powietrza. Centrale są dostarczane w oddzielnych sekcjach funkcyjnych. Montaż polega na spięciu sekcji i połączeniu przewodów układu automatyki. Instalacja urządzenia jest łatwa i przebiega szybko.

Centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna Zenith
Centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna Zenith
Fot.: Frapol

1. Obudowa centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej wykonana jest z cienkich blach stalowych, od wewnątrz pokrytych antykorozyjną warstwą alucynku, a od zewnątrz powlekanych tworzywem odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Centrala zaizolowana jest wełną mineralną grubości 50 mm.

2. Wentylatory z silnikami EC umożliwiającymi płynną regulację obrotów przy zachowaniu wysokiej sprawności. Mają kompaktową budowę, są trwałe, energooszczędne. Wyposażone w dysze FlowGrid® redukujące poziom hałasu.

3. Odzysk ciepła (sprawność  do 90%) w centralach wentylacyjnych realizuje wymiennik przeciwprądowy typu „Multivoluminus” lub wymiennik obrotowy. Oba te układy zapewniają wysoką sprawność odzysku energii cieplnej z powietrza zużytego przy zachowaniu niskich oporów przepływu powietrza.

4. Zintegrowany układ sterujący pracą centrali Frapol-SMART daje pełny podgląd i płynną kontrolę parametrów pracy centrali na kolorowym ekranie dotykowym. System sterowania jest również kompatybilny z aplikacją, umożliwiającą zdalne sterowanie urządzeniem przy pomocy komputera lub urządzenia mobilnego.

5. Filtr kieszeniowy o dużej powierzchni. Urządzenie można wyposażyć w filtry wtórne klasy F7/F9, separujące szkodliwe pyły PM1 i PM2,5.

6. Chłodnica. 7. Nagrzewnica. Centrale wentylacyjne można wyposażyć w sekcję chłodzenia oraz grzania powietrza. Za chłodzenie odpowiedzialne są wymienniki lamelowe zasilane cieczą (woda, roztwór glikolu) lub czynnikiem chłodniczym R410A. Grzanie powietrza może odbywać się za pomocą nagrzewnicy elektrycznej lub wymiennika lamelowego zasilanego cieczą.

Dane techniczne urządzenia


Z-20  Z-40  Z-70
wydajność nominalna
[m3/h] 2000
4000
7000
zakres wydajności
[m3/h]
500-2500
1000-4500
2000-7500
spręż dyspozycyjny nominalny
[Pa]
200
200
200
zakres sprężu dyspozycyjnego
[Pa]
50-500
50-500 50-500
moc wentylatorów
[kW]
0,2-2,0
0,5-3,6
0,8-6,0


Nominalna sprawność odzysku ciepła dla poszczególnych typów centrali

wymiennik przeciwprądowy
[%]
86
87
89
wymiennik obrotowy
[%]
84
84
83
nominalna moc nagrzewnicy
[kW] 23
45
70
nominalna moc chłodnicy
[kW] 18
40
55Frapol-Select - narzędzie optymalizujące dobór central wentylacyjnych

W ofercie firmy Frapol pojawiło się również nowe narzędzie - Frapol-Select - umożliwiające szybki, zoptymalizowany dobór rekuperatorów oraz kompaktowych central wentylacyjnych. Konfiguracja urządzenia odbywa się na zasadzie wyboru elementów urządzenia oraz wprowadzenia podstawowych parametrów. Intuicyjny schemat sugeruje użytkownikowi odpowiednie komponenty, a także podpowiada poszczególne dla nich wartości.
Na podstawie wybranych przez użytkownika opcji i zadanych parametrów poszczególnych podzespołów program przygotowuje listę urządzeń spełniających wymogi. Graficzne zestawienie charakterystyk przepływowych dostępnych urządzeń ułatwia użytkownikowi decyzję o wyborze odpowiedniego modelu.
Efektem końcowym selekcji jest ekran wyników prezentujący w przejrzysty specyfikację wybranego urządzenia. Kolejny etap, to wygenerowanie przez użytkownika karty doboru urządzenia, pobranie rysunków dwg lub tworzenie projektu i dodawanie do niego kolejnych pozycji.

Program doboru centrali wentylacyjnej - poglądowy fragment zrzutu ekranu
Program doboru centrali wentylacyjnej - poglądowy fragment zrzutu ekranu
Fot.: Frapol

Kompleksowe rozwiązania z zakresu wentylacji i klimatyzacji

Frapol oferuje kompleksowe systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne do obiektów przemysłowych, rekreacyjno-sportowych, służby zdrowia, budynków użyteczności publicznej, komercyjnych oraz budownictwa mieszkaniowego.
W ofercie firmy znaleźć można m.in. systemy wentylacji bytowej, instalacje oddymiające, rekupratory (seria Onyx) wraz z całą automatyką. Na uwagę zasługują także systemy wentylacji i klimatyzacji (system Framedic) do obiektów o szczególnych wymaganiach higienicznych, jak np. sale operacyjne, laboratoria farmaceutyczne lub elektroniczne. Systemy tego typu dystrybuują powietrze o odpowiedniej czystości, temperaturze oraz wilgotności z zachowaniem wysokosprawnego odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Kanały wentylacyjne w tych systemach powlekane są materiałem o właściwościach bakteriobójczych.

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: