Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wentylacja i klimatyzacja

 • Folia, która działa jak klimatyzacja domowa i to bez użycia prądu

  Czy klimatyzacja domowa doczekała się poważnej konkurencji? Amerykańscy inżynierowie wynaleźli materiał, który zastosowany np. w formie folii dachowej, ma zdolność chłodzenia wnętrza budynku bez zużycia energii elektrycznej czy wody.

 • Jak dobrać system grzewczy, aby spełnić nowe wymagania dla wskaźnika EP?

  Nowe rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie weszło w życie 1 stycznia 2017. Wprowadza ono bardziej restrykcyjne wymagania wobec wartości wskaźnika EP, czyli rocznego zapotrzebowania budynku na energię pierwotną. Przedstawione zestawy urządzeń grzewczych i wentylacyjnych firmy Vaillant pozwolą zredukować zużycie EP w budynku.

  • komentarze (1)
   Solidne pompy ciepła
   Ostatnio zdecydowałem się na zmianę ogrzewania w domu i wybrałem pompy ciepła z www.a-pic.pl. Dla mnie liczy się najbardziej wytrzymałość i wydajność, a od tej firmy mają wszystko na czym mi zależy.

   Wiechu, Poniedziałek, 20 Luty 2017 12:34:19, Odpowiedz

 • Warunki techniczne 2017. Zmiany w technice instalacyjnej dla inwestorów, koszty ogrzewania domu

  Wymagania dotyczące oszczędności energii w budynkach wynikające z obowiązujących od 2017 roku nowych warunków technicznych wprowadzają istotne zmiany, jeśli chodzi o izolacyjność przegród budowlanych nowych budynków jednorodzinnych, ale także w doborze systemów ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji. Zmiany te komentuje Paweł Lachman z firmy Vaillant.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Okno dachowe z zainstalowanym od zewnątrz rekuperatorem

  Wentylacja z odzyskiem ciepła przez okna dachowe - nowe rozwiązanie VELUX

  Najnowsze rozwiązanie VELUX umożliwia optymalną wymianę powietrza w pomieszczeniu przy zamkniętym oknie dachowym, odzysk ciepła z wentylacji, a jednocześnie ochronę przed hałasem z zewnątrz.

 • Szpital radioterapii w Tomaszowie Mazowieckim otwarty w 2015 roku. Projekt Archimed

  Wentylacja i klimatyzacja w obiektach służby zdrowia

  Systemy wentylacji i klimatyzacji w pacówkach służby zdrowia muszą zapewniać właściwe warunki dla pacjentów oraz pracy dla personelu medycznego. Wymiana powietrza zużytego na świeże (zewnętrzne), odpowiednio przygotowane w zależności od pory roku (ochłodzone i osuszone lub ogrzane, a tam, gdzie to niezbędne – także nawilżone), to jedno z zadań takich instalacji.

 • quiz

  Ustawa Prawo budowlane a wentylacja i klimatyzacja. Sprawdź swoją wiedzę

  Ustawa Prawo budowlane określa dokładne warunki techniczne dla klimatyzacji i wentylacji, przy czym dla wentylacji przepisy ostatnio nieco się zmieniły (zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku). Zamieszczony test umożliwi weryfikację wiedzy z zakresu Prawa budowlanego - wentylacji oraz klimatyzacji. Sprawdź się!

 • Kompaktowe centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne Zenith

  Modułowa konstrukcja, kompaktowa budowa, wysoka sprawność odzysku ciepła, zintegrowany układ automatyki to tylko niektóre wyróżniki centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnych Zenith, wprowadzonych do oferty przez firmę Frapol. Nowością jest także program optymalizujący dobór centrali wentylacyjnych.

 • Mechanizm VarioTec Air

  Schüco VarioTec Air - nowe rozwiązanie wentylacji w oknach

  Opracowane przez Schüco okucie okienne VarioTec Air zapewnia jego rozszczenianie i wentylację pomieszczenia. Rozszczelnione okno PVC-U zachowuje przy tym właściowści okna antywłamaniowego klasy RC2.

 • Odzysk ciepła z wentylacji w modernizowanym budynku. Rekuperatory wewnątrzścienne HRU-WALL

  Realizacja systemu wentylacji z odzyskiem ciepła na etapie projektu czy nawet budowy nie stanowi żadnego problemu. Jednak w przypadku budynku już wykończonego, użytkowanego instalacja systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie zawsze jest możliwa. Rozwiązaniem jest tu rekuperator wewnątrzścienny HRU-WALL, przeznaczony m.in. do modernizowanych budynków.

W dziale Wentylacja i klimatyzacja systematycznie pojawiają się nowinki dotyczące popularnych ostatnimi czasy rozwiązań zwiazanych z klimatyzacją. Możesz przeczytać o urządzeniach, które  idealnie pasują do aranżacji wnętrza. W dziale Wentylacja i klimatyzacja możesz dowiedzieć się, w jaki sposób dokonać precyzyjnego pomiaru ilości dwutlenku węgla. Zdobędziesz także inforamcje w zakresie nowości, choćby takich jak grzejnik, który latem chłodzi, natomiast zimą ogrzewa pomieszczenie. Koniecznie zajrzyj na stronę działu, a na pewno nie pożałujesz. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: