Wentylacja i klimatyzacja

 • Szpital radioterapii w Tomaszowie Mazowieckim otwarty w 2015 roku. Projekt Archimed

  Wentylacja i klimatyzacja w obiektach służby zdrowia

  Systemy wentylacji i klimatyzacji w pacówkach służby zdrowia muszą zapewniać właściwe warunki przebywania dla pacjentów oraz pracy dla personelu medycznego. Wymiana powietrza zużytego na świeże (zewnętrzne), odpowiednio przygotowane w zależności od pory roku (ochłodzone i osuszone lub ogrzane, a tam, gdzie to niezbędne – także nawilżone), to jedno z zadań takich instalacji.

 • Kompaktowe centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne Zenith

  Modułowa konstrukcja, kompaktowa budowa, wysoka sprawność odzysku ciepła, zintegrowany układ automatyki to tylko niektóre wyróżniki centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnych Zenith, wprowadzonych do oferty przez firmę Frapol. Nowością jest także program optymalizujący dobór centrali wentylacyjnych.

 • Mechanizm VarioTec Air

  Schüco VarioTec Air - nowe rozwiązanie wentylacji w oknach

  Opracowane przez Schüco okucie okienne VarioTec Air zapewnia jego rozszczenianie i wentylację pomieszczenia. Rozszczelnione okno PVC-U zachowuje przy tym właściowści okna antywłamaniowego klasy RC2.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Odzysk ciepła z wentylacji w modernizowanym budynku. Rekuperatory wewnątrzścienne HRU-WALL

  Realizacja systemu wentylacji z odzyskiem ciepła na etapie projektu czy nawet budowy nie stanowi żadnego problemu. Jednak w przypadku budynku już wykończonego, użytkowanego instalacja systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie zawsze jest możliwa. Rozwiązaniem jest tu rekuperator wewnątrzścienny HRU-WALL, przeznaczony m.in. do modernizowanych budynków.

 • Instalacja wentylacyjna bez błędów: rozprowadzenie kanałów i montaż centrali wentylacyjnej

  Przedstawiamy zasady prowadzenia przewodów nawiewnych i wywiewnych w budynku, wytyczne dotyczące lokalizacji centrali wentylacyjnej oraz czerpni i wyrzutni, a także zasady powykonawczej weryfikacji instalacji wentylacyjnej.

 • quiz

  Ustawa Prawo budowlane a wentylacja i klimatyzacja. Sprawdź swoją wiedzę

  Ustawa Prawo budowlane określa dokładne warunki techniczne dla klimatyzacji i wentylacji, przy czym dla wentylacji przepisy ostatnio nieco się zmieniły (zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku). Zamieszczony test umożliwi weryfikację wiedzy z zakresu Prawa budowlanego - wentylacji oraz klimatyzacji. Sprawdź się!

 • Oddymianie hal przemysłowych i magazynowych

  Nadrzędną funkcją systemów wentylacji oddymiającej obiektów wielkokubaturowych o przeznaczeniu magazynowym i produkcyjnym (PM) nie jest (poza przypadkami, kiedy w strefie pożarowej może znajdować się znaczna liczba pracowników) ochrona dróg ewakuacji, ale efektywne obniżenie temperatury dymów w strefie podstropowej (zabezpieczenie konstrukcji budynku) oraz poprawa warunków działania ekip ratowniczo-gaśniczych (rozrzedzenie gęstości dymu, a tym samym zwiększenie zakresu widzialności).

 • WIDEO. Prezentacja: "Redukcja hałasu w kanale wentylacyjnym"

  O wynikach badań naukowych dotyczących redukcji hałasu w kanałach wentylacyjnych opowiada dr inż. Maciej Szumski, wykładowca Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, właściciel firmy PLUM. Zespół naukowo-badawczy PLUM opracował rozwiązanie jak zatrzymać przenoszący się hałas w wentylacji o wszystkich, niskich i wysokich, częstotliwościach. Jest to system ANCA, który jest połączeniem pasywnej i aktywnej redukcji hałasu.

 • Maciej Szumski, wykładowca Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, właściciel firmy PLUM

  Aktywna i pasywna redukcja hałasu w kanale wentylacyjnym

  Właściwa izolacja akustyczna instalacji jest złożonym zagadnieniem. Dr inż. Maciej Szumski, wykładowca Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, wyjaśnia sposoby na redukcję poziomu hałasu w kanałach wentylacyjnych.

W dziale Wentylacja i klimatyzacja systematycznie pojawiają się nowinki dotyczące popularnych ostatnimi czasy rozwiązań zwiazanych z klimatyzacją. Możesz przeczytać o urządzeniach, które  idealnie pasują do aranżacji wnętrza. W dziale Wentylacja i klimatyzacja możesz dowiedzieć się, w jaki sposób dokonać precyzyjnego pomiaru ilości dwutlenku węgla. Zdobędziesz także inforamcje w zakresie nowości, choćby takich jak grzejnik, który latem chłodzi, natomiast zimą ogrzewa pomieszczenie. Koniecznie zajrzyj na stronę działu, a na pewno nie pożałujesz. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: