Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wentylacja i klimatyzacja

 • Marcin Ziombski, prezes Krajowej Izby Kominiarzy

  Wentylacja w budynkach termomodernizowanych. WIDEO

  Marcin Ziombski, prezes Krajowej Izby Kominiarzy, poruszył temat czynników wymuszających i zakłócających procesy wymiany powietrza w budynkach. Przestrzegał też, omawiając konkretne przykłady, przed skutkami niedostatecznej wentylacji w pomieszczeniach.

 • Wentylacja w budynkach termomodernizowanych. PREZENTACJA

  Prezentacja Marcina Ziombskiego, prezesa Krajowej Izby Kominiarzy - o czym należy pamiętać, przystępując do termomodernizacji budynku, najczęściej popełniane błędy, przykłady złych praktyk w kontekście wentylacji i jakości powietrza w budynku.

 • Urządzenie do wentylacji i oczyszczania powietrza - Schüco VentoLife

  Nowatorski system oczyszczania powietrza w domu. Chroni też przed smogiem

  Na rynku pojawił się system wentylacji i oczyszczania powietrza w jednym urządzeniu, zintegrowany z oknem lub fasadą budynku. To Schüco VentoLife. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w sezonie grzewczym, ponieważ oczyszcza też powietrze ze smogu. Parametry jakości powietrza we wnętrzu badane są na bieżąco, a ich wyniki pojawiają się na ekranie LCD.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Projekt gotowy domu jednorodzinnego DARIO z katalogu pracowni Archeton. Na tym projekcie dokonano obliczeń dla modelowego zastosowania wentylacji mechanicznej z wykorzystaniem produktów VILPE.

  Projekt i wycena instalacji wentylacji mechanicznej domu jednorodzinnego

  Prawidłowo zaprojektowana instalacja wentylacji mechanicznej zapewni w domu właściwą jakość powietrza, bez nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń. Podstawą opracowania jest projekt architektoniczno-budowlany, aktualne normy, katalogi oraz wytyczne projektowe i uzgodnienia międzybranżowe. Przypominamy, co powinien zawierać projekt wentylacji mechanicznej oraz przedstawiamy przykładową wycenę dla domu jednorodzinnego na podstawie systemu wentylacyjnego VILPE Eco Ideal.

 • Kuchnia z okapem w systemie wentylacji Cicha Kuchnia VILPE

  Skuteczny system wentylacji kuchni bez głośnej pracy wyciągu

  Wentylacja w kuchni powinna być wyjątkowo skuteczna. Na rynku dostępny system wentylacji mechanicznej, przeznaczony specjalnie do kuchni, w którym to głośną pracę okapu zastępuje wentylator dachowy. Jak działa innowacyjny system wentylacji Cicha Kuchnia VILPE?

 • quiz

  Ustawa Prawo budowlane a wentylacja i klimatyzacja. Sprawdź swoją wiedzę

  Ustawa Prawo budowlane określa dokładne warunki techniczne dla klimatyzacji i wentylacji, przy czym dla wentylacji przepisy ostatnio nieco się zmieniły (zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku). Zamieszczony test umożliwi weryfikację wiedzy z zakresu Prawa budowlanego - wentylacji oraz klimatyzacji. Sprawdź się!

 • Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 131 m² z otwartą kuchnią, w którym zastosowano systemy wentylacji mechanicznej VILPE Cicha Kuchnia oraz bezprzewodowego sterowania VILPE® ECo Ideal Wireless

  System wentylacji z monitoringiem jakości powietrza wewnętrznego - alternatywa dla rekuperacji

  Jakość powietrza w domach czy mieszkaniach ma niebagatelny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dzięki nowoczesnej technologii - bezprzewodowemu systemowi wentylacji mechanicznej VILPE® ECo Ideal Wireless - jakość powietrza może być na bieżąco kontrolowana i w razie potrzeby automatycznie korygowana. Wentylacja VILPE jest wartą uwagi alternatywą dla systemów rekuperacji.

 • Już w 150 tys. polskich domów i mieszkań jest klimatyzacja

  Popularność klimatyzacji w naszym kraju szybko rośnie. W ostatnich trzech lat Polacy kupili ponad 86 tys. takich urządzeń – szacuje firma Open Finance na podstawie danych GUS.

  • komentarze (2)
   markizy
   markizy pionowe fakro bardzo dobrze zatrzymują nagrzewane się domu i mogą być w pełni zautomatyzowane, pracują wtedy kiedy potrzeba nawet jak nikogo w domu nie ma

   melma, Piątek, 21 Lipiec 2017 09:36:09, Odpowiedz

 • Najnowsza wersja klimatyzatora domowego Etherea

  Klimatyzatory domowe Etherea z technologią oczyszczania powietrza

  Panasonic odświeżył linię klimatyzatorów domowych Etherea, wykorzystujących ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jednostki ścienne wyposażono m.in. w technologię oczyszczania i nawilżania powietrza. Co jeszcze zapewniają nowe klimatyzatory?

W dziale Wentylacja i klimatyzacja systematycznie pojawiają się nowinki dotyczące popularnych ostatnimi czasy rozwiązań zwiazanych z klimatyzacją. Możesz przeczytać o urządzeniach, które  idealnie pasują do aranżacji wnętrza. W dziale Wentylacja i klimatyzacja możesz dowiedzieć się, w jaki sposób dokonać precyzyjnego pomiaru ilości dwutlenku węgla. Zdobędziesz także inforamcje w zakresie nowości, choćby takich jak grzejnik, który latem chłodzi, natomiast zimą ogrzewa pomieszczenie. Koniecznie zajrzyj na stronę działu, a na pewno nie pożałujesz. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: