Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wentylacja i klimatyzacja

 • Najnowsza wersja klimatyzatora domowego Etherea

  Klimatyzatory domowe Etherea z technologią oczyszczania powietrza

  Panasonic odświeżył linię klimatyzatorów domowych Etherea, wykorzystujących ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jednostki ścienne wyposażono m.in. w technologię oczyszczania i nawilżania powietrza. Co jeszcze zapewniają nowe klimatyzatory?

 • Program doboru centrali wentylacyjnej

  Umożliwia szybki, zoptymalizowany dobór rekuperatorów oraz kompaktowych central wentylacyjnych. Konfiguracja urządzenia odbywa się na zasadzie wyboru elementów urządzenia oraz wprowadzenia podstawowych parametrów. Na podstawie wybranych przez użytkownika opcji i zadanych parametrów poszczególnych podzespołów program przygotowuje listę urządzeń spełniających wymogi.

 • Folia, która działa jak klimatyzacja domowa i to bez użycia prądu

  Czy klimatyzacja domowa doczekała się poważnej konkurencji? Amerykańscy inżynierowie wynaleźli materiał, który zastosowany np. w formie folii dachowej, ma zdolność chłodzenia wnętrza budynku bez zużycia energii elektrycznej czy wody.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Jak dobrać system grzewczy, aby spełnić nowe wymagania dla wskaźnika EP?

  Nowe rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie weszło w życie 1 stycznia 2017. Wprowadza ono bardziej restrykcyjne wymagania wobec wartości wskaźnika EP, czyli rocznego zapotrzebowania budynku na energię pierwotną. Przedstawione zestawy urządzeń grzewczych i wentylacyjnych firmy Vaillant pozwolą zredukować zużycie EP w budynku.

  • komentarze (1)
   Solidne pompy ciepła
   Ostatnio zdecydowałem się na zmianę ogrzewania w domu i wybrałem pompy ciepła z www.a-pic.pl. Dla mnie liczy się najbardziej wytrzymałość i wydajność, a od tej firmy mają wszystko na czym mi zależy.

   Wiechu, Poniedziałek, 20 Luty 2017 12:34:19, Odpowiedz

 • Warunki techniczne 2017. Zmiany w technice instalacyjnej dla inwestorów, koszty ogrzewania domu

  Wymagania dotyczące oszczędności energii w budynkach wynikające z obowiązujących od 2017 roku nowych warunków technicznych wprowadzają istotne zmiany, jeśli chodzi o izolacyjność przegród budowlanych nowych budynków jednorodzinnych, ale także w doborze systemów ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji. Zmiany te komentuje Paweł Lachman z firmy Vaillant.

 • quiz

  Ustawa Prawo budowlane a wentylacja i klimatyzacja. Sprawdź swoją wiedzę

  Ustawa Prawo budowlane określa dokładne warunki techniczne dla klimatyzacji i wentylacji, przy czym dla wentylacji przepisy ostatnio nieco się zmieniły (zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku). Zamieszczony test umożliwi weryfikację wiedzy z zakresu Prawa budowlanego - wentylacji oraz klimatyzacji. Sprawdź się!

 • Okno dachowe z zainstalowanym od zewnątrz rekuperatorem

  Wentylacja z odzyskiem ciepła przez okna dachowe - nowe rozwiązanie VELUX

  Najnowsze rozwiązanie VELUX umożliwia optymalną wymianę powietrza w pomieszczeniu przy zamkniętym oknie dachowym, odzysk ciepła z wentylacji, a jednocześnie ochronę przed hałasem z zewnątrz.

 • Szpital radioterapii w Tomaszowie Mazowieckim otwarty w 2015 roku. Projekt Archimed

  Wentylacja i klimatyzacja w obiektach służby zdrowia

  Systemy wentylacji i klimatyzacji w pacówkach służby zdrowia muszą zapewniać właściwe warunki dla pacjentów oraz pracy dla personelu medycznego. Wymiana powietrza zużytego na świeże (zewnętrzne), odpowiednio przygotowane w zależności od pory roku (ochłodzone i osuszone lub ogrzane, a tam, gdzie to niezbędne – także nawilżone), to jedno z zadań takich instalacji.

 • Kompaktowe centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne Zenith

  Modułowa konstrukcja, kompaktowa budowa, wysoka sprawność odzysku ciepła, zintegrowany układ automatyki to tylko niektóre wyróżniki centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnych Zenith, wprowadzonych do oferty przez firmę Frapol. Nowością jest także program optymalizujący dobór centrali wentylacyjnych.

W dziale Wentylacja i klimatyzacja systematycznie pojawiają się nowinki dotyczące popularnych ostatnimi czasy rozwiązań zwiazanych z klimatyzacją. Możesz przeczytać o urządzeniach, które  idealnie pasują do aranżacji wnętrza. W dziale Wentylacja i klimatyzacja możesz dowiedzieć się, w jaki sposób dokonać precyzyjnego pomiaru ilości dwutlenku węgla. Zdobędziesz także inforamcje w zakresie nowości, choćby takich jak grzejnik, który latem chłodzi, natomiast zimą ogrzewa pomieszczenie. Koniecznie zajrzyj na stronę działu, a na pewno nie pożałujesz. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: