Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Podłogi, posadzki

Podłoga z bambusa

Tagi:
bambus sztorcowy
,
Galeria Parkietu
,
parkiet
,
podłoga
,
podłoga z bambusa

Wydawać by się mogło, że twarda wprawdzie, ale przecież pusta w środku łodyga Phyllostachys pubescens nie jest najlepszym surowcem do wytwarzania materiałów posadzkowych. Tymczasem tak nie jest. Zanim jednak powstanie deska, materiał jest poddawany długiej obróbce.

Proces produkcji desek parkietowych z bambusa jest poprzedzony pozyskaniem odpowiedniego materiału. Najbardziej wartościowe są 5-, 6-letnie łodygi, gdyż są wtedy odpowiednio twarde. Bambus cięty jest na wąskie pasma, z których następnie usuwana jest zielona kora. Dzięki temu zabiegowi ukazuje się charakterystyczne drewno w odciniu biało-żółtym lub karmelowym. Odcień zależy od wieku rośliny - starsze mają ciemniejsze drewno - a także od składu gleby oraz warunków klimatycznych. Przy czym młode drewno ma odcień jaśniejszy, jednak jego twardość i stopień zdrewnienia są mniejsze.

Parkiet lity z bambusa, montowany jest w systemie pióro-wpust i klejony bezpośredniego do podłoża. Deska zbudowana jest z jednej lub kilku traw. Deszczułki mogą być układane na płask (wertykalnie) lub na sztorc (horyzontalnie). W posadzce układanej na sztorc, niewielka szerokość elementów, wynosząca 15 mm, czyni powierzchnię bardziej wzorzystą. Wykończeniem parkietu może być olej lub lakier, możliwe jest też pozostawienie surowej powierzchni.
Po kilku latach użytkowania można ponownie przeszlifować powierzchnię i tym samym odnowić podłogę - dzięki grubej warstwie wierzchniej bambusa.

Parametry techniczne:

nazwa handlowa bambus sztorcowy
wymiary szer./dł./gr. 96/960/15
wykończenie lakier, olej
montaż klej
gwarancja 2 lata

 

Importerem bambusa sztorcowego jest Galeria Parkietu.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: