adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Osiągnięcia inżynierii

 • Transparentny panel solarny

  Wynaleziono transparentny panel fotowoltaiczny

  Panel fotowoltaiczny, kóry jest zupełnie przezroczysty, daje zupełnie nowe możliwowści w projektowaniu architektonicznym, zwłaszcza w projektowaniu fasad. Transparentny panel fotowoltaiczny opracował właśnie zespół inżynierów z uniwersytetu w Michigan.

 • Komputerowa symulacja oświetlenia jako metoda wielowariantowego projektowania ilumuinacji

  Komputerowe wspomaganie projektowania. Projektowanie oświetlenia

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat projektowanie oświetlenia zmieniło się znacząco. Obecnie praktycznie wszystkie wykonywane w tym celu projekty oparte są na wspomaganiu komputerowym.

 • Folia, która działa jak klimatyzacja domowa i to bez użycia prądu

  Czy klimatyzacja domowa doczekała się poważnej konkurencji? Amerykańscy inżynierowie wynaleźli materiał, który zastosowany np. w formie folii dachowej, ma zdolność chłodzenia wnętrza budynku bez zużycia energii elektrycznej czy wody.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Struktura Metropol Parasol wytworzona z wykorzystaneim metod cyfrowej fabrykacji

  Sposób zapisu projektu architektonicznego

  Zapis projektu architektonicznego jest ściśle powiązany zarówno z narzędziami, z których korzystamy w trakcie projektowania, jak i z etapem procesu inwestycyjnego (projektowanie, fabrykacja, budowa), na którego podstawie ustalamy, jaką pełni on funkcję.

 • Model wielobranżowy budynku mieszkalnego wykonany w programie Autodesk Revit

  Wdrożenie technologii BIM

  Technologia BIM jako podstawę przyjmuje model 3D budynku. Powinien on zawierać wszystkie branże oraz być tak stworzony, aby na jego podstawie można było bez problemu wykonać projekt. Dodatkowo potrzebne są informacje od projektanta, który – posługując się narzędziami do modelowania obiektów trójwymiarowych – przenosi swoją wiedzę i myśli do wirtualnego świata.

 • quiz

  Co wiesz o budowie Szkoły Zarządzania i Designu Zollverein?

  Budynek Szkoły Zarządzania i Designu Zollverein to jeden tych z nowoczesnych obiektów o unikalnych rozwiązaniach architektonicznych i technicznych, które stały się ikoną współczesnej architektury.  Co wiesz o Szkole Zarządzania i Designu Zollverein?

 • Oprawa oświetleniowa Alinio - dyskretna, ale efektowna w formie

  BIM oczami projektanta oświetlenia

  Odsetek firm branży budowlanej korzystających z technologii BIM stale rośnie. Architekci i projektanci wnętrz na co dzień używają takich programów, jak: ArchiCad, Revit czy AutoCAD Architecture. Z kilku przyczyn ich stosowanie nie jest jednak jeszcze powszechne wśród projektantów oświetlenia.

 • Gogle HoloLens przenoszą w świat rozszerzonej rzeczywistości (AR). Można w nich zobaczyć obiekt w rzeczywistych wymiarach, w miejscu, w którym planowana jest inwestycja i naturalnym otoczeniu

  Technologia rozszerzonej rzeczywistości - nowe narzędzie dla architektów, firm budowlanych

  Zobaczyć nieistniejący jeszcze budynek, przespacerować się po przestrzeni biurowej czy wnętrzach mieszkań, które dopiero mają powstać. Architekci i deweloperzy dostarczają swoim klientom nowych doznań percepcyjnych, przenosząc ich w świat rzeczywistości wirtualnej, a nawet już rozszerzonej. 

 • Apple Campus 2 - wizualizacja projektu

  Najbardziej ekologiczny obiekt na świecie? Inwestycja za 5 mld dolarów

  Gigantyczny kompleks na planie okręgu zajmujący przeszło 40 ha powierzchni, który pomieściłby blisko 100 boisk piłkarskich. W całości zasilany energią odnawialną. Już wkrótce stanie się nowym biurowcem dla 13 000 pracowników.

W dziale Osiągnięcia inżynierii znajdują się budynki, a także rozwiązania na miarę XXI wieku, które usprawniają życie człowieka, a na dodatek robią wrażenie. Jeśli nie wierzysz, że można wybudować budynek hotelowy w 15 dni, koniecznie odwiedź nasz dział! Wyposażony on został w informacje na temat interesujących rozwiązań architektonicznych z całego świata. W naszym dziale uda Ci się znaleźć wiele inspiracji, a ponadto zdecydowanie poszerzysz swoją wiedzę. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: