adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Osiągnięcia inżynierii

 • Apple Campus 2 - wizualizacja projektu

  Najbardziej ekologiczny obiekt na świecie? Inwestycja za 5 mld dolarów

  Gigantyczny kompleks na planie okręgu zajmujący przeszło 40 ha powierzchni, który pomieściłby blisko 100 boisk piłkarskich. W całości zasilany energią odnawialną. Już wkrótce stanie się nowym biurowcem dla 13 000 pracowników.

 • Nowe technologie wspomagające warsztat architekta – przedstawianie projektów z pomocą okularów VR

  Nowoczesne technologie w branży architektonicznej mają na celu przede wszystkim ułatwienie komunikacji architekta z inwestorem. Jedną z metod współczesnej prezentacji projektów jest wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości, dzięki okularom VR i smartfonowi.

 • International Terminal Waterloo, Londyn

  Czym jest projektowanie parametryczne?

  W topologii przestrzeń parametryczna to uogólnienie przestrzeni metrycznej, bez uwzględniania warunków opisujących symetrię, nierozróżnialność oraz nierówność boków trójkąta.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Galaxy SOHO, Pekin, Chiny, 2008-2012. Autorzy: Zaha Hadid, Patrik Schumacher

  Architektura parametryczna: rozwój cyfrowych narzędzi projektowania

  W Polsce w debacie o architekturze XXI wieku termin „architektura parametryczna” odnosi się niemal do każdego projektu cyfrowego, bez dbałości o rzeczywiste znaczenie tego pojęcia. Pojawia się zatem potrzeba uściślenia jego definicji w kontekście rozwoju cyfrowych narzędzi projektowania i odniesienia ich do architektury.

 • Wizualizacja produkcji kładki pieszej realizacji MX3D

  Druk 3D w architekturze

  Neri Oxman z Massachusetts Institute of Technology wymienia trzy fazy technologii budownictwa w historii architektury i projektowania architektonicznego. Pierwszą z nich jest rzemiosło, drugą – standaryzacja elementów budowlanych, natomiast trzecią stanowi cyfrowe wytwarzanie dzięki technikom z zakresu fabrykacji, umożliwiające realizację najodważniejszych projektów. Jednym z wiodących tematów ostatnich lat, dotyczących nowych technologii, jest z pewnością druk 3D.

 • quiz

  Co wiesz o budowie Szkoły Zarządzania i Designu Zollverein?

  Budynek Szkoły Zarządzania i Designu Zollverein to jeden tych z nowoczesnych obiektów o unikalnych rozwiązaniach architektonicznych i technicznych, które stały się ikoną współczesnej architektury.  Co wiesz o Szkole Zarządzania i Designu Zollverein?

 • Dane gromadzone przez innowacyjne krzesło są na bieżąco transferowane do telefonu użytkownika oraz urządzeń w chmurze, w której są przechowywane

  Navigo Smart - innowacyjne krzesło biurowe autorstwa polskich projektantów

  Na pierwszy rzut oka Navigo Smart jest zwyczajnym krzesłem biurowym. To jednak tylko pozory. Krzesło analizuje pozycję użytkownika pod względem ergonomii, a także jakość powietrza w pomieszczeniu. Dostarcza również rozrywki. Krzesło Navigo Smart zaprojektowali specjaliści z Grupy Nowy Styl przy współpracy Gemsense oraz DSP Group.

 • Świecąca ścieżka rowerowa - projekt TPA, wykonawca Strabag

  Świecąca ścieżka rowerowa – pierwsza taka w Polsce

  Samowystarczalana, świecąca po zmroku ścieżka rowerowa została zbudowana w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego. Twórcami technologii są polscy inżynierowie z laboratorium TPA w Pruszkowie, zaś wykonawcą STRABAG. Świecąca ścieżka rowerowa jest na razie inwestycją eksperymentalną.

 • Europejskie Centrum Solidarności

  Systemy aluminiowe w Europejskim Centrum Solidarności

  Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku jest jednym z ciekawszych budynków użyteczności publicznej ostatnich lat. Obiekt łączy funkcje muzeum i centrum kultury, a poziom jaki reprezentuje pod względem jakości wystaw, funkcjonalności, a także obsługi gości i realizowanych w nim projektów sprawił, że ECS zostało uhonorowane prestiżową Nagrodą Muzealną Rady Europy 2016. ECS charakteryzuje nowatorski charakter inwestycji: podkreśla go zarówno bryła budynku, jak i zastosowane w nim materiały i rozwiązania.

W dziale Osiągnięcia inżynierii znajdują się budynki, a także rozwiązania na miarę XXI wieku, które usprawniają życie człowieka, a na dodatek robią wrażenie. Jeśli nie wierzysz, że można wybudować budynek hotelowy w 15 dni, koniecznie odwiedź nasz dział! Wyposażony on został w informacje na temat interesujących rozwiązań architektonicznych z całego świata. W naszym dziale uda Ci się znaleźć wiele inspiracji, a ponadto zdecydowanie poszerzysz swoją wiedzę. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: