Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Okna, drzwi

Okno RotoQ z lepszym współczynnikiem Uw

Tagi:
nowe warunki techniczne
,
okna dachowe
,
Roto
,
współczynnik przenikania ciepła okna

Okno dachowe RotoQ to model drewnianego okna obrotowego. Co ważne, okno dachowe spełnia wymagania nowych warunków technicznych obowiązujących nie tylko od 2017, ale także tych od 2021 w odniesieniu do współczynnika przenikania ciepła dla okien.

Współczynnik przenikania ciepła okna

Roto wprowadza zmodernizowaną wersję drewnianego okna obrotowego RotoQ z pakietem trzyszybowym o niższym współczynniku przenikania ciepła - Uw na poziome 0,77 W/m²·K. Wersja okna dachowego z zestawem przyłączeniowym MDA poprawi współczynnik przenikania ciepła okna do 0,67 W/m²·K. Współczynnik przenikania ciepła pakietu Ug: 0,5 W/(m²·K)

Wytyczne warunków technicznych dla okien

Od 2017 roku obowiązujący minimalny współczynnik przenikania ciepła dla okien dachowych nie może być wyższy niż 1,3 W/m²K. Z kolei od 2021 roku współczynnik przenikania ciepła nie będzie m gł przekroczyć wartości 1,1 W/m²K.


Okno dachowe RotoQ wyróżnia łatwy montaż „na klik”. Wyposażone jest w standardzie w bloki termoizolacyjne, które dodatkowo uszczelniają okno.
Produkt dostępny jest w 28 wymiarach. Kolory okna do wyboru to: biały lub drewno naturalne.

Budowa okna dachowego RotoQ

Pakiet szybowy: dwukomorowy, wypełniony kryptonem, z ciepłymi ramkami dystansowymi, od zewnątrz i w środku szyba hartowana, na zewnątrz powłoka antyroszeniowa, od wewnątrz szyba bezpieczna klejona.
Profile: rama skrzydła wysokości 11,5 cm z drewna sosnowego wykończonego trzema warstwami lakieru.
Wyposażenie: klamka, wentylacja w formie rozszczelnienia, blok izolacyjny Termo WD z elastycznego polietylenu.

Okno dachowe RotoQ
Okno dachowe RotoQ
Fot.: Roto

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: