Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Okna, drzwi

Inoutic/Deceuninck Sp. z o.o
Jasin, ul. Poznańska 34
62-020 Swarzędz
tel. 61 81 87 000
http://www.inoutic.pl/
inoutic.polska@inoutic.com

Inoutic jest producentem wysokiej jakości profili PVC do stolarki otworowej - okiennej i drzwiowej oraz systemów kompozytowych w technologii Twinson, przeznaczonych na elewacje, ogrodzenia, tarasy.

Okna PVC z nowym, półzlicowanym skrzydłem. Okna PVC Prestige

Tagi:
budowa okna
,
INOUTIC
,
okna PVC
,
profile okienne

Obecnie od okien wymaga się przede wszystkim, aby były ciepłe i bezpieczne. Ze względu na rosnącą popularność dużych przeszkleń, konstrukcja okien musi być wyjątkowo stabilna. Równie ważna jest estetyka. Wymagania te spełniają profile okienne PVC z linii Prestige. Jakie konkretne rozwiązania zastosowano?

Budowa profilu okiennego Prestige z wkładką termiczną
Budowa profilu okiennego Prestige z wkładką termiczną
Fot.: Inoutic

Okna PVC oparte na profilach z linii Presige to rozwiązanie skierowane do inwestorów świadomych znaczenia energooszczędności w budownictwie, ale również ceniących estetykę wykończenia. Inżynierom z firmy Inoutic udało się te dwa wymagania połączyć w zaprojektowanych właśnie profilach PVC Prestige. Okna spełniają zarówno wysokie parametry energooszczędności, bezpieczeństwa, a jednocześnie ładnie się prezentują. Profile okienne dostępne są w 40 kolorach z palety Inoutic.

Profile okienne PVC Prestige - budowa

Profil okienny zaprojektowano jako 6-komorowy. Grubość skrzydła wynosi 88 mm, przy niezmienionej głębokości zabudowy ramy równej 76 mm. Wprowadzone rozwiązanie charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termicznymi. Dla podstawowego złożenia rama-skrzydło ze wzmocnieniem stalowym Uf wynosi 1,0 W/m2K. Przy zastosowaniu wkładki termicznej w skrzydle współczynnik przenikania ciepła Uf można obniżyć aż do 0,96 W/m²K. Powyższe, w połączeniu z możliwością zastosowania pakietów szybowych o szerokości do 56 mm powoduje, iż współczynnik przenikania ciepła dla całego okna osiąga wyjątkowo korzystne wartości. Profile są lekko zaokrąglone i mają konstrukcję półzlicowaną, co oznacza że zewnętrzne powierzchnie kształtowników PVC są tylko częściowo przesunięte względem siebie (nie leżą w jednej płaszczyźnie). Taka konstrukcja okna wygląda estetyczniej. Ponadto jest to skrzydło multifunkcyjne (hybrydowe) - można je szklić zarówno standardowymi listwami jednostopowymi, jak i unikalnymi listwami dwustopowymi.

20-milimetrowa głębokość osadzenia szyby ogranicza powstawanie mostków termicznych oraz skroplin.Dodatkową uszczelkę zastosowano w przestrzeni podszybowej. Ponadto, w skrzydle zastosowana została unikalna uszczelka przyszybowa z kołnierzem (znana z systemu Eforte oraz nowego skrzydła HST), co przy dużej głębokości osadzenia szyby znacząco poprawia estetykę (brak widocznego profilu pod uszczelką). Dwuzaczepowa listwa przyszybowa to dodatkowa ochrona przeciwwłamaniowa, kompatybilny z innymi systemami Inoutic.

Okno Prestige
Okno Prestige
Fot.: Inoutic

Technologia suchego wklejania szyb - na czym polega?

Profile okienne Prestige przystosowane są do tzw. suchego wklejania szyb na całym obwodzie, na styku szyby z ramą, co trwale je łączy i stabilizuje. Ta technologia montażu odbywa się za pomocą specjalnej, dwustronnej taśmy klejącej, którą nakleja się na przylgę skrzydła, osłoniętą uszczelką, chroniącą taśmę przed warunkami atmosferycznymi. Ten rodzaj montażu szyb zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia między szybą i profilem okiennym. Obciążenia działające na skrzydło okienne, także te punktowe, przenoszone są w tym przypadku bezpośrednio na szybę. Zmniejsza to ryzyko pękania szyb, zarówno podczas transportu, montażu, jak i eksploatacji, chroni profile okienne przed odkształceniami, zapewnia też poprawne użytkowanie okien. Co ważne, technologia suchego wklejania szyb umożliwia wykonywanie okien czy drzwi podnoszono-przesuwnych większych rozmiarów, a jest to rozwiązanie coraz popularniejsze. Obecnie projektowane elewacje budynków zamieniają się praktycznie w szklane tafle, w których profile są coraz smuklejsze, co jest możliwe właśnie dzięki takiemu sposobowi szklenia. Wpływa to także na lepsze parametry izolacyjności cieplnej oraz bezpieczeństwa, szczególnie z odpowiednio dobranym pakietem szybowym i okuciami. 
"Technologia suchego wklejania (za pomocą taśmy) znajduje coraz szarsze zastosowanie w produkcji okien. Inoutic od wielu lat rozwija tą technologię. Ostatnim naszym wdrożeniem jest innowacyjne połączenie taśmy z uszczelką, w nowym półzlicowanym skrzydle Prestige. Uzyskane w ten sposób połącznie wyróżnia się estetyką przy zachowaniu wszelkich korzyści wynikających z wklejania" – wyjaśnia Krzysztof Kalita, menadżer produktu w firmie Inoutic.


Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: