Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Ogrzewanie podłogowe w pomieszczeniach o skomplikowanych kształtach

Partner:
Pentair Thermal Management Polska sp. z o.o.
Pentair Thermal Management Polska sp. z o.o.
Tagi:
jak wykonać ogrzewanie podłogowe,
ogrzewanie podłogowe,
pentair,
Raychem,
tyco

Przewód do ogrzewania podłogowego Raychem T2Blue sprawdza się w pomieszczeniach o skomplikowanych kształtach. Podczas renowacji przewody Raychem T2Blue mogą być układane na wszystkich typowych i stabilnych podlożach. Film przedstawia jak wykonać ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem przewodu Raychem T2Blue i płyt izolacyjnych Isolecta.

Z kursu dowiesz się:
  • o zaletach systemu ogrzewania podłogowego Raychem T2Blue
  • ja wykonać ogrzewanie podogowe Raychem T2Blue na płytach Isolecta

Przewody Raychem T2Blue dostępne są w dwóch wersjach: 10 W/m do zastosowania w typowych konstrukcjach i 20 W/m dla pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc.

System ogrzewania podłogowego Raychem T2Blue z płytami Isolecta składa się z:

  • prefabrykowanego przewodu grzejnegoo mocy 10W/m lub 20 W/m z przewodem zasilającym
  • termostat z czujnikiem i rurką ochronną do montażu czujnika
  • płyty izolacyjne Isolecta z podkładkami i wkrętami do podłoży drewnianych i kołkami do montażu w betonie

System ogrzewania podłogowego Raychem T2Blue może być instalowany w łazienkach, na schodach, pokojach dziennych i oranżeriach. Na podłożu z wylewki cementowej lub betonu pod każdą posadzką pod warunkiem przestrzegania instrukcji montażu ogrzewania podłogowego i zaleceń producenta posadzki.

Fot.: Raychem

Zalety systemu ogrzewania podłogowego Raychem T2Blue na płytach Isolecta

  • dobrze sie sprawdza w pomieszczeniach o skomplikowanyc kształtach
  • moc grzewczą można dostosować zmieniając odstępy między przewodami
  • może być układany we frezowanych rowkach, w jastrychu czy betonie bez podwyższania poziomu podłogi
  • dzięki ułożeniu przewodu Raychem T2Blue na płytach izolacyjnych Isolecta można zaoszczędzić do 65% energii podczas nagrzewania, ponieważ czas nagrzewania jest trzy razy krótszy

 

Przewód grzewczy do ogrzewania podłogowego Raychem T2Blue może być układany bezpośrednio w jastrychu, wylewce samopoziomującej i betonie
Przewód grzewczy do ogrzewania podłogowego Raychem T2Blue może być układany bezpośrednio w jastrychu, wylewce samopoziomującej i betonie
Fot.: Raychem

Jak ułożyć płytki ceramiczne na ogrzewaniu podłogowym Raychem T2Blue?

Po wyschnięciu wylewki samopoziomującej nałożonej bezpośrednio na przewód grzejny Raychem T2Blue należy rozprowadzić na niej klej do płytek. W wilgotnych pomieszczeniach przed nałożeniem kleju do płytek należy zastosować warstwę przeciwwilgociową.

Następnie można już ułożyć płytki i zafugować. Połączenia między ścianą a płytkami na podłodze powinny być uszczelnione silikonem. Pierwsze uruchomienie systemu grzewczego powinno nastąpić po kompletnym wyschnięciu kleju do płytek oraz fug.

Podsumowanie

Mimo podanej powyżej instrukcji wykonania ogrzewania podłogowego należy pamiętać, że wszystkie prace elektryczne muszą być wykonane przez wykwalifikowanego elektryka z odpowiednimi uprawnieniami. Instalatorzy elektrycznego ogrzewania podłogowego zainteresowani odbyciem szkoleń praktycznych z systemu Raychem mogą się zgłosić do firmy wypełniając formularz

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: