Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Ogrzewanie

VERANO
VERANO
ul. Vetterów 7a
20-277 Lublin
tel. 81 44 08 330
http://www.verano-konwektor.pl/
info@v-k.pl

Verano jest producentem innowacyjnego systemu grzejników kanałowych, stojących i naściennych, a także klimakonwektorów. Grzejniki Verano produkowane są w pełni zautomatyzowanej, nowoczesnej fabryce w Lublinie.

Konwekcja naturalna i wymuszona w grzejnikach konwektorowych Verano

Tagi:
grzejniki kanałowe
,
grzejniki konwektorowe
,
Verano

Grzejniki konwektorowe, które dzięki unoszeniu ciepłych mas powietrza szybko ogrzewają pomieszczenia przez ostatnie lata przeszły szereg innowacji, poprawiających ich wydajność oraz dostosowujących urządzenia do współczesnych potrzeb. W latach 90. przeprowadzono próby i testy nad prototypami, dzięki którym firma Verano opracowała unikalną technologię produkcji lamelki (aluminiowego żebra), a w konsekwencji grzejnika konwektorowego.

Miniaturyzacja wymiennika grzejnika i możliwość komfortowego bezprzewodowego sterowania nim pozwoliły stworzyć grzejniki, które zamiast wieszania na ścianie lub mocowania do podłogi mogą być również schowane w warstwach podłogi i przykryte estetyczną kratką. Dzięki temu stały się bardzo ciekawą alternatywą dla niewidocznego we wnętrzu ogrzewania podłogowego.

Wysokiej jakości urządzenia grzewcze i chłodzące produkowane przez firmę Verano dają gwarancję optymalnej temperatury w każdym pomieszczeniu przez cały rok. Grzejniki i klimakonwektory dostępne są w różnych wymiarach, kolorach oraz szerokim zakresie mocy, co pozwala dopasować je do każdego pomieszczenia.
W zależności od wielkości pomieszczenia oraz zapotrzebowania na ciepło można zastosować grzejniki z konwekcją naturalną lub wymuszoną, czyli dodatkowo wyposażone w cichy i wydajny wentylator.

Wśród urządzeń ogrzewania kanałowego mamy do wyboru:
Grzejnik kanałowy VK15 – klasyczny grzejnik kanałowy z konwekcją naturalną, przeznaczony do montażu wzdłuż okien i drzwi tarasowych, dzięki małej bezwładności cieplnej szybko ogrzewa pomieszczenie i zmniejsza napływ zimnego powietrza z zewnątrz. Przykryty elegancką kratką staje się integralną częścią pomieszczenia i dyskretnie zapewnia właściwą temperaturę.

Grzejnik kanałowy z wentylatorem VKN5 – grzejnik, w którym duża wydajność grzewcza została osiągnięta poprzez zastosowanie niskonapięciowych i energooszczędnych wentylatorów 24V DC EC. Niezwykle wydajne i ciche urządzenie grzewcze sterowane jest za pomocą siłownika i pokojowego regulatora temperatury, który pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury w pomieszczeniu. Dzięku zastosowaniu ekonomicznego wentylatora urządzenie grzewcze ma większą moc i krótszy czas reakcji. 

W przypadku pomieszczeń o nieregularych kształatach, w których występują ściany łukowe, polecane są grzejniki kanałowe łukowe lub kątowe, dostępne w wersji z konwekcją naturalną lub wymuszoną.

Grzejnik kanałowy przeznaczony do montażu przy dużych przeszkleniach
Grzejnik kanałowy przeznaczony do montażu przy dużych przeszkleniach
Fot.: Verano

Klimakonwektor CVK dwu- i czterorurowy – urządzenie grzewczo–chłodzące, które może pełnić funkcję grzejnika i klimatyzatora. Zastosowanie wydajnego elementu grzewczego pozwala na szybkie ogrzanie wnętrza w okresie zimowym oraz schłodzenie go w okresie letnim. Urządzenie dostępne jest w wersji podłogowej i ściennej, dzięki czemu może być zamontowane w każdym pomieszczeniu.

Wśród urządzeń stojących lub wiszących mamy do wyboru:
Grzejnik stojący - sprawdzi się w miejscach, w których nie ma możliwości zastosowania ogrzewania kanałowego, ani zamontowania grzejnika naściennego. Staranne wykończenie i zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że idealnie komponuje się z ogrzewanym wnętrzem, nie zaburzając jego charakteru.

Grzejnik stojący sprawdza się, podobnie jak grzejnik kanałowy, przy dużych przeszkleniach
Grzejnik stojący sprawdza się, podobnie jak grzejnik kanałowy, przy dużych przeszkleniach
Fot.: Verano

Grzejnik stojący ławeczka COMODO - to nie tylko grzejnik stojący, ale również praktyczna i estetyczna ławeczka. Połączenie hartowanego szkła z drewnem tworzy harmonię i elegancję.
Grzejnik naścienny - nowoczesna technologia wykorzystana w produkcji tego grzejnika zapewnia równomierny rozkład temperatury i naturalny ruch powietrza, co przekłada się na komfort użytkowników.
Grzejnik dekoracyjny - to pomysł na ciekawą aranżację wnętrza, propozycja dla osób ceniących oryginalne rozwiązania. Na tradycyjny grzejnik naścienny zostaje naniesiony wybrany wzór, czego efektem jest oryginalny obraz.

Naścienny grzejnik dekoracyjny ozdobiony kolorową grafiką
Naścienny grzejnik dekoracyjny ozdobiony kolorową grafiką
Fot.: Verano

Zalety grzejników kanałowych VERANO

Oszczędność – mała pojemność wodna oraz doskonała przewodność cieplna materiałów użytych w konstrukcji wymiennika ciepła sprawiają, że grzejniki Verano szybko osiągają wysoką moc. Instalacja centralnego ogrzewania z zainstalowanymi grzejnikami z miedziano-aluminiowym elementem grzejnym, osiąga pełną sprawność w ciągu 10 minut. Dla porównania, instalacja z grzejnikami radiacyjnymi nagrzewa się w czasie trzy razy dłuższym. Ponadto instalacja z grzejnikami Verano dzięki małej bezwładności cieplnej, reaguje błyskawicznie na każdą zmianę temperatury. Dzięki temu, że grzejniki Verano dostarczają do pomieszczenia tyle ciepła, ile niezbędne jest do utrzymania stałej temperatury, możliwe jest zredukowanie kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym powyżej 12%.  Niska waga grzejników ułatwia ich transport i montaż.
Komfort – zawory termostatyczne korzystnie współpracują z grzejnikami o małej bezwładności cieplnej i większym udziale konwekcji. Układ termostatów i grzejników Verano pozwala utrzymać zadaną temperaturę komfortu. Przekazywanie ciepła na drodze konwekcji zapewnia równomierny rozkład temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu i naturalny ruch powietrza, co wpływa na dobre samopoczucie użytkowników. Konwekcyjny ruch mas powietrza wpływa na jego homogenizację (eliminowanie stref powietrza zawierającego wydychany CO2). W pobliżu grzejnika nie występuje nieprzyjemne uczucie gorąca, negatywnie wpływającego na samopoczucie użytkowników.
Trwałość – wymiennik wykonany z aluminium i miedzi oraz obudowa pokryta powłoką cynkowo-magnezową są odporne na korozje.
Funkcjonalność – konwektor kanałowy to doskonały i dyskretny sposób dostarczania ciepła do przestronnych, eleganckich pomieszczeń o dużych powierzchniach przeszklonych. Grzejnik kanałowy nie zakłóca estetyki wnętrza oraz jego funkcjonalności. W przypadku konwektorów kanałowych jedynym widocznym elementem jest elegancka kratka wkomponowana w podłogę, pod którą w kanale umieszczony jest element grzewczy. Wysoka estetyka konwektora Verano czyni go elementem dekoracyjnym, bogata gama kolorystyczna oraz możliwość zabudowy pozwala na dowolną aranżację wnętrz.
Wszystkie grzejniki dostępne są również w wersji do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza. Konwektory Verano przystosowane są do współpracy z pompami ciepła, kolektorami słonecznymi, kotłami kondensacyjnymi oraz odnawialnymi źródłami energii.

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: