Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Ogrzewanie

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
ul. Działkowa 2, 02-234 Warszawa
tel. 22/609-20-30,
faks 22/609-20-29
http://www.stiebel-eltron.pl/
biuro@stiebel-eltron.pl

Stiebel Eltron od ponad 90 lat specjalizuje się w technice grzewczej. W ofercie: ogrzewacze wody i pomieszczeń, pompy ciepła, wentylacja, fotowoltaika, kolektory słoneczne. Ponad 30 000 rozwiązań systemowych.

Inwerterowe pompy ciepła powietrze-woda WPL 15|25 AC(S)

Tagi:
pompy ciepła powietrze woda
,
Stiebel Eltron

Jeszcze kilka lat temu powietrzne pompy ciepła stanowiły margines sprzedaży rynku pomp ciepła. Rozwój technologii pomp ciepła, pozwalający na uzyskiwanie coraz to wyższych współczynników efektywności i niezawodności, a przede wszystkim nieograniczony dostęp do darmowej energii słonecznej nagrzewającej powietrze atmosferyczne sprawiły, iż pompy ciepła typu powietrze/woda zyskały na popularności i - jak pokazują badania rynku - notują wysokie wzrosty sprzedaży.

Pompy ciepła serii WPL 15|25 AC(S) przeznaczone są do montażu na  zewnątrz budynku i dzięki nowoczesnemu wyglądowi dobrze komponują się z  otoczeniem
Pompy ciepła serii WPL 15|25 AC(S) przeznaczone są do montażu na zewnątrz budynku i dzięki nowoczesnemu wyglądowi dobrze komponują się z otoczeniem
Fot.: Stiebel Eltron

Powietrzne pompy ciepła pobierają energię cieplną zgromadzoną w powietrzu atmosferycznym i przekazują ją do czynnika grzewczego krążącego w instalacji grzewczej. W przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła powierzchnia działki i rodzaj gruntu nie mają znaczenia. Jej instalacja nie wiąże się z koniecznością wykonywania odwiertów ani montażem poziomych wymienników gruntowych.

Inwerterowe pompy ciepła - funkcje i wyposażenie

Inwerterowe pompy ciepła WPL 15 ACS i WPL 25 AC to pompy ciepła typu powietrze/woda, to urządzenia o budowie kompaktowej, które realizują trzy funkcje: ogrzewanie, chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody użytkowej. Woda grzewcza może być nagrzewana do temperatury zasilania +65°C (do -4°C powietrza zewnętrznego) i +60°C (do -15°C powietrza zewnętrznego), w związku z czym pompy ciepła bez problemu mogą współpracować z instalacją grzejnikową, przez co idealnie nadają się do modernizacji istniejących systemów grzewczych.
Pompy ciepła WPL 15|25 AC(S) umożliwiają również chłodzenie budynku w okresie letnim. Do chłodzenia pomieszczeń obieg w obwodzie pompy ciepła zostaje odwrócony. Energia cieplna jest pobierana z wody grzewczej poprzez parownik (w trybie grzania skraplacz) i oddawana poprzez skraplacz (w trybie grzania parownik) do otaczającego powietrza. Urządzenie wyposażone jest w elektryczne ogrzewanie dodatkowe/awaryjne (DHC). W monowalentnym trybie pracy, przy przekroczeniu dolnej granicy punktu biwalentnego, włącza się wbudowana grzałka elektryczna, aby zapewnić ogrzewanie i wysoką temperaturę ciepłej wody. Zastosowanie elektronicznego zaworu rozprężnego z regulacją i sterowaniem za pomocą wewnętrznego sterownika pompy ciepła (IWS) zapewnia odpowiednie przegrzanie pary czynnika przy zmiennych warunkach odparowania, zmianie temperatury powietrza, co w konsekwencji wpływa na poprawę współczynnika COP. Szeroki rozstaw płytek parownika zapewnia niski opór powietrza i w połączeniu z modulującym wentylatorem w jednostce zewnętrznej zapewnia bardzo niski poziom mocy akustycznej. Dzięki kombinowanemu międzywtryskowi pary, sprężarka typu scroll jest schładzana przy niskich temperaturach zewnętrznych, co pozwala na osiągnięcie wyższej mocy grzewczej i wyższych temperatur zasilania. Zoptymalizowane pod kątem czasochłonności i efektywności energetycznej rozmrażanie realizowane jest poprzez odwrócenie obiegu termodynamicznego (w funkcji pompy ciepła). Ogrzewanie wanny kondensatu przez obieg termodynamiczny zapewnia efektywne odprowadzanie kondensatu. Obieg termodynamiczny jest napełniony ekologicznym czynnikiem chłodniczym R410A. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające (m.in. czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przez zamarzaniem). Do sterowania pracą pompy ciepła konieczny jest regulator drugiej generacji WPMW 3. Regulator odpowiedzialny jest za sterowanie pracą pompy ciepła, regulację parametrów systemu grzewczego z możliwością programowania programów czasowych dla wszystkich obiegów grzewczych i ciepłej wody użytkowej, pełni funkcję zabezpieczające oraz steruje drugą wytwornicą ciepła (np. zewnętrzna grzałka elektryczna, kocioł gazowy).
Automatyka WPMW 3 umożliwia szybką i dokładną diagnozę stanów pracy i błędów przy pomocy funkcji analizy wraz z odczytem parametrów z pompy ciepła i urządzeń peryferyjnych bez konieczności korzystania z urządzeń dodatkowych. Pompy ciepła serii WPL 15|25 AC(S) przeznaczone są do montażu na zewnątrz budynku i dzięki nowoczesnemu wyglądowi dobrze komponują się z otoczeniem.

Zaawansowana technologia inwerterowa

W pompach ciepła WPL 15|25 AC(S) została zastosowana najnowocześniejsza sprężarka typu scroll – Power inwerter. Sterowana jest zależnie od aktualnego zapotrzebowania na ciepło (płynnie regulowana wydajność poprzez zmianę prędkości pracy sprężarki), co zapewnia wysoką wydajność systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Przykładowo, jeśli samochody miałyby tylko dwa tryby pracy, tj. pełną moc lub pełne hamowanie, to nie byłoby ani wygodne, ani skuteczne, ani ekonomiczne w eksploatacji. W konwencjonalnych pompach ciepła nadal tak to działa: można je włączyć lub wyłączyć. I tu wchodzą w grę pompy ciepła powietrze/woda Stiebel Eltron z technologią inwerterową. Dostarczają zawsze tyle energii, na ile aktualnie jest zapotrzebowanie. Jest to nie tylko rozwiązanie bardziej energooszczędne, ale także bardziej komfortowe - zmniejsza emisję hałasu w okresach przejściowych (w czasie wiosny i jesieni). To dlatego, że wentylator i sprężarka działają z mniejszą mocą i są w związku z tym jeszcze bardziej ciche niż zwykle. Zastosowanie technologii inwerterowej pozwala na uzyskanie wysokich współczynników efektywności sezonowej SPF. Należy zaznaczyć, że współczynnik SPF (Seasonal Performance Factor) jest najbardziej obiektywnym parametrem, określającym efektywność pompy ciepła. Jest on liczony jako stosunek wyprodukowanego w trakcie roku ciepła do energii elektrycznej zużytej w analogicznym okresie. Obliczany w ten sposób współczynnik SPF uwzględnia zmieniającą się temperaturę zewnętrzną wody grzewczej i dolnego źródła - powietrza atmosferycznego.

Technologia inwerterowa
Technologia inwerterowa
Fot.: Stiebel Eltron

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: