Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Ogrzewanie

Cyfrowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Tagi:
ogrzewanie
,
OJ Electronics
,
sterowanie ogrzewaniem
,
sterowanie ogrzewaniem podłogowym
,
Tece
,
Waterline 2

W tym rozwiązaniu regulacja ogrzewania podłogowego oparta została na module głównym, który dostępny jest w sześciu różnych wersjach (m.in. bezprzewodowej, przewodowej, z wyświetlaczem lub bez) i na wielu współpracujących z nim cyfrowych termostatach elektronicznych. Ten typ regulacji może być zastosowany przy każdej instalacji, nawet najbardziej zaawansowanej.

Cyfrowa regulacja ogrzewania - Waterline 2 - zapewnia m. in. sterowanie proporcjonalno czasowe, pogodowe, kontrolę c.w.u., a także możliwość kontrolowania temperatury wody zasilającej poprzez sterowanie zaworem mieszającym.
System został wyposażony w funkcję automatycznego ogrzewania wylewki oraz funkcję "optymalny start", która umożliwia uruchomienie ogrzewania o odpowiedniej godzinie. Pozwala na swobodne zarządzanie pracą pompy obiegowej i głównej oraz kontrolę włączania i wyłączania źródła ciepła (chłodu). Jest stosowany w rozbudowanych instalacjach składających się z 15 gałęzi i 1890 indywidualnych stref grzewczych.
Moduł główny dostępny jest w dwóch wersjach sterowniczych - przewodowej i bezprzewodowej. Może pracować w napięciu 24 lub 230 V. Dzięki komunikacji cyfrowej zapewnia bezawaryjną pracę oraz obniżenie kosztów wykonania instalacji elektrycznej. Termostaty pokojowe (dostępne w wersji przewodowej i bezprzewodowej) mają regulację typu PI, która zapewnia utrzymanie stabilnej i dokładnej temperatury w pomieszczeniu, oraz ogranicza zużycie energii. Każdy model termostatu ma odrębne funkcje i programy umożliwiające dopasowanie sterowania do potrzeb użytkownika - mogą m.in. automatycznie zmieniać temperaturę (np. między nocną i dzienną), kontrolować zasobniki ciepłej wody użytkowej, kontrolować pomieszczenie oraz strefę kilku pomieszczeń lub cały obszar.

System został wprowadzony przez firmę TECE we współpracy z producentem urządzeń elektrycznych OJ Electronics.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: