adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Ochrona osób i mienia

Ropam Elektronik s.c.
Polanka 301
32-400 Myślenice
tel.:12-341-04-07, 12-272-39-71,
602-131-927, 503-833-598
http://www.ropam.com.pl/
serwis@ropam.com.pl

Firma Ropam Elektronik specjalizuje się w projektowaniu i produkcji urządzeń elektronicznych, głównie produktów do przesyłania danych i informacji poprzez sieć GSM. Oferta obejmuje również: centrale alarmowe z komunikacją GSM, moduły komunikacyjne GSM, modemy GPRS, stacje monitorowania, zasilacze DC, urządzenia radiowe ISM oraz akcesoria: moduły wideo, audio, osprzęt.

OptimaGSM – ochrona i sterowanie domem za pomocą smartfonu lub tabletu

Tagi:
automatyka domowa
,
centrale alarmowe

OptimaGSM to centrala alarmowa z automatyką domową przeznaczona do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz małych obiektów komercyjnych. System polecany jest dla użytkowników, którzy cenią sobie bezpieczeństwo oraz pełną kontrolę nad domem z dowolego miejsca.

W systemie OptimaGSM smartfon lub tablet mogą pełnić centrum sterowania domem
W systemie OptimaGSM smartfon lub tablet mogą pełnić centrum sterowania domem
Fot.: Ropam Elektronik

Obsługa i sterowanie domem

System OptimaGSM, który jest połączeniem centrali alarmowej z automatyką domową, umożliwia sterowanie poszczególnymi funkcjami na kilka sposobów. W domu za pomocą paneli dotykowych, smartfonu, tabletu lub pilotów radiowych. Poza domem system komunikuje się z użytkownikiem za pomocą sieci GSM lub internetu. Smartfon lub tablet pełni funkcję centrum kontroli w domu, jak i w dowolnym miejscu na świecie. Niezależnie od systemu w telefonie, oprócz aplikacji RopamOptima na system Android, IOS, Windows Phone można sterować systemem przez stronę www, np. na laptopie.

Alarm i ochrona domu

System pozwala na ochronę domu, centrala ma możliwość rozbudowy i pozwala na dostosowanie do większości typowych instalacji alarmowych. Do centrali można podłączyć dowolne czujki i sygnalizatory jakie występują na rynku i dobrać je do wymagań instalacji, a także wykończenia wnętrza.


Weryfikacja alarmów i zdarzeń

W czasie alarmu centrala powiadomia użytkownikówm, w jakich pomieszczeniach jest intruz. Na standardowym telefonie lub smartfonie odbiera się SMS, komunikat głosowy, e-mail lub MMS ze zdjęciem "włamywacza". Kolejny krok należy do użytkownika - powiadomienie policji.

Automatyka domowa

System daje możliwość sterowania urządzeniami w domu, jak: bramą wjazdową, bramą garażową, roletami okiennymi, oświetleniem. Można także przewidzieć typowe schematy i kalendarze do sterowania, np.: centralnym ogrzewaniem czy wentylacją. Można również wykorzystać czujki alarmowe jako czujniki do automatyki domowej, np. czujniki obecności do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, roletami.
Wiemy doskonale, że trudno przewidzieć instalację do realizacji wszystkich docelowych pomysłów sterowania, dlatego tez opracowano rozwiązanie - SmartPLC. Jest to technologia zmieniające instalację elektryczną budynku w magistralę komunikacyjną dla sterowania.

Panel dotykowy TPR-4W - poszczególne strefy
Panel dotykowy TPR-4W - poszczególne strefy
Fot.: Ropam Elektronik
Panel dotykowy TPR-4W - termostat pokojowy
Panel dotykowy TPR-4W - termostat pokojowy
Fot.: Ropam Elektronik
Panel dotykowyTPR-4W - ekran startowy
Panel dotykowyTPR-4W - ekran startowy
Fot.: Ropam Elektronik
Panel dotykowyTPR-4W - spersonalizowany ekran
Panel dotykowyTPR-4W - spersonalizowany ekran
Fot.: Ropam Elektronik

Sterowanie ogrzewaniem i klimatem

System wyposażony jest funkcję termostatów pokojowych. Termostat steruje ogrzewaniem nie tylko zgodnie z ustawieniami kalendarza, ale rozpoznaje także nieobecność domowników i wówczas obniża temperaturę ogrzewania. Wszelkich zmian odnośnie temperatury ogrzewania można dokonywać zdalnie, za pomocą urządzeń mobilnych. Jeżeli w instalacji nie pzrzewidziano czujników temperatury, jest na to rozwiązanie: radiowe czujniki temperatury i wilgotności. Dzięki temu można sterować nie tylko ogrzewaniem, ale również klimatyzacją i wentylacją.

Optymalizacja kosztów

Dzięki integracji centrali alarmowej i automatyki domowej uzyskano obniżenie kosztów instalacji, utrzymania systemu i serwisu. W cenie typowej instalacji alarmowej z komunikacją GSM i IP użytkownik otrzymuje także system automatyki domowej.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: